Autor Tema: Buduci kolega  (Pročitano 4693 puta)

Alekre

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Buduci kolega
« poslato: Decembar 03, 2012, 09:16:56 posle podne »
Pozdrav svima, ja sam Aleksandar iz Smedereva.

Imam 23 godine, dozvolu A, B i C kategorije (B od 2008, C i A od 2010), strastveni sam motociklista i obožavam saobraćaj. Do sada nisam napravio niti jedan prekršaj.
Po zanimanju sam teh. drumskog saobraćaja i automehaničar. Da pređem na stvar:
Nakon dobijanja IV. stepena kao što znate u aferi sa diplomama u Smederevu nisam stigao da položim V. Što će nakon zime biti u nekoj školi. Želeo bih već sada da postanem instruktor za početak A i B kat. Obožavam taj posao, obožavao sam i svoja polaganja i uopšte sve vezano za saobraćaj, čak do te mere da  pišem i tekstove o bezbednosti i načinima upravljanja. Obučavao sam i vozio se sa ljudima koji su tek položili i nikada mi nije predstavljalo problem niti nervozu a da se primetiti da dosta njih ima propuste u obuci. No o tome drugom temom... Suština svega je da imam ogromnu motivaciju i entuzijazam za ovaj posao i želim da se bavim time a pri tom neočekujem da se obogatim, već da radim ono što volim i od toga živim normalno. Hteo bih da neko prepozna mladog čoveka i pusti ga da bude jedan od naj instruktora.

Šta bi mi vi kao starije kolege savetovale, gde je najpogodnije upisati V. stepen, kako pronaći prvu auto školu i početi sa poslom s' obzirom da nema auto škola na svakom ćošku? Pocetak je najtezi, pronaci svoj pravac u tome.

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Buduci kolega
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2012, 06:20:08 posle podne »
Cestitam,na odluci,..najbolje je da odes do tebi najblize auto-skole,raspitas se,pa da ti oni pomognu oko daljih koraka,...

sasa69

  • Gost
Odg: Buduci kolega
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2012, 07:16:23 posle podne »
a da li ces uspeti da zaradis za tebe i tvoju porodicu??? to je vec nesto drugo. samo napred sa postovanjem.....

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Buduci kolega
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2012, 07:33:35 posle podne »
Aleksandre lepo je to sto te zanima saobracaj i ovaj poziv ali sad je nezgodan trenutak za trazenje ovog posla posto dolayo krizni period za auto skole a kad sam bio na tvom mestu VLASNICI auto skola su vikali neces se ti najesti ovog kolaca pa mozda su ili i u pravu........

Alekre

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Buduci kolega
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2012, 12:52:33 pre podne »
Krizno je vreme za sve nas, ne moram dalje da idem od svog grada misleci na zelezaru. Necu zaradjivati nista manje od neke realne prosecne plate ali bar cu raditi ono sto me zanima i ispunjava a tako cu i postici najbolje rezultate. Ne moze covek nikada da bude dobar u svom poslu ako ga radi preko one stvari da prostite ili je priomoran.
No u svakom slucaju, bez borbe nece biti uspeha, ja cu ako Bog da vec od februrara upisati V stepen koji mogu da polozim u dva ispitna roka bez problema pa potom dobaviti licence i traziti posao.

Sve u svemu bice mi drago ako me podrzite u tome savetima i iskustvima, jer to je nesto sto ja necu procitati ni u jednoj knjizi a bicu jos srecniji ako budemo saradjivali u nekoj od skola.

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Buduci kolega
« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2012, 01:04:45 pre podne »
Ako bi se osvrnuli,kad bi smo mogli da kazemo da je vreme za posao?...i kad sam ja pocinjao,malo ko je rekao,vreme je,...sebe najbolje poznajes,...treba da znas da je ovo tezak posao,nema puno para,ali sa druge strane je lep,kreativan onoliko koliko si i sam,ali mislim da ima perspektivu....odluka je tvoja