Autor Tema: Novo uputstvo MUPa  (Pročitano 13195 puta)

mimitic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Novo uputstvo MUPa
« poslato: Decembar 27, 2012, 01:14:00 pre podne »
Dakle ovo je divlji zapad,ovo je sramota.Sad mi moramo da radimo njihov ,uzgred budi receno,dobro placen i preplacen posao na drzavnim jaslama,pa da prepravljamo signalizaciju na raskrsnicama i pruznim prelazima,da pisemo dopise lokalnoj samoupravi,ministarstvu,Velikom bratu...Radite svoj posao diletanti! Imali ste vremena,pravilnik o signalizaciji je objavljen 2009.Crtate zaustavnu na pola metra od semafora i to svuda neisprekidanu i kod znaka Stop i kod obrnutog trougla,pruzne prelaze necu ni da komentarisem,znak Stop na rampi..pa ti sad stani,zato sto neko nije procitao pravilnik. Molim sve zainteresovane da preko ovog foruma pokrenemo akciju,tuzbe protiv odgovornih koji su morali da rade svoj deo posla ili makar da javno pokrenemo ovo pitanje.Ajde za stare ali se i nove saobracajnice oznacavaju bez ikakvog zdravog razuma pre svega,zar te objekte nije neko primio na koriscenje odnosno izdao upotrebnu dozvolu,ajde da vidimo ko to potpisuje bez pardona!

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2012, 12:58:22 posle podne »
bravo tako je ajmo strajk i to sto pre...

sasa69

  • Gost
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2012, 01:25:44 posle podne »
Vec sam napisao da bih ja strajkovao, lai cini mi se, nema se kome, a ni zbog koga, kandidata nece biti, tako hteo ili ne bices u strajku,

General Simic neka prvo podeli opremu za policijska auta, gume, trokute, prvu pomoc, lance za sneg i ostalo.....

General Simic neka posalje na neki od seminara njegove inspektore, neka oni voze, a mi ocenjujemo njihovo znanje, to jest neka nam pokazu kako treba, ako mi vec neznamo...

General Simic neka objasni onim ljudima, koji su uceni pre 40, 30, 20, 10, 5 godina pa sve do juce, zasto to tek sada tako treba kako je tu napisao....

General Simic neka nam objasni sta da radimo, kada dodje do nezgode zbog ovog uputstva....

Neka nam kazu kada su inspektori policije prestali da budu nadzorni organ za puteve, ako se to desilo tokom 2010 ili 2011 onda kazniti sve redom, tuziti sta li vec, kako rece kolega u prethodnom postu....

Znam da je kriv onaj koji udari otpozadi, ali ajde ti sada stani pa se raspravljaj sa onim kamiondzijom koji je ucen da ide na liniju preglednosti, a ti zakocis ispred njega i rizikujes sledece :

- u najboljem slucaju, samo psovke i ostale neugodnosti,
- razbice ti auto,
- ostaces bez posla, dok ti auto ne poprave,
- mozda neke vece posledice po ucenika i po instruktora.....

ZALOSNO JADNO I BEDNO..... 

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2012, 02:29:13 posle podne »
i zasto nema dovoljno ispitivacaca?
malo su nas bombardovali..maloo

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2012, 10:25:53 posle podne »
Pa zar mi treba da obaveštavamo nadležne gde signalizacija nije postavljena u skladu sa zakonom. A šta rade nadležni inspektori ?! A što se tiče ispita, u skladu s kojim  zakonom je bio stari kriterijum koji su kreirali njihovi ispitivači ?! Da li bi sad prošle maršrute kakve su oni određivali ?

sasa69

  • Gost
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2012, 01:43:16 posle podne »
Ne, nego bi mi trebalo da tuzimo nadlezne na osnovu ovog dopisa....
Ovi bajni inspektori su imali nadleznost do 2010 godine, posle su predali na upravljanje lokalnim samoupravama, a oni nemaju saobracajnog inspektora.....
Gosn General se tek sada setio da mi neznamo nista, a sta li su tek znali njihovi radnici do 25.10.2012 kada tek sada posle inspekcijskog nadzora znaju sve................

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2012, 05:51:30 posle podne »
Pa ovo je haos ludnica kako kandidate pravilno da ucimo da staju na obe linije gde je obavezno zaustavljanje ili na jednu liniju muka mi je od svega treba kupiti 1oo ovaca i bolje biti coban manje je stresa :-[

Milosavljevic Miso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
  • Neco
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2012, 05:09:25 posle podne »
Drage kolege bez sekiracije netreba dizati veliku tenziju povodom njihovog NOVOG UPUSTVA  radicemo kakosmo radili i ovih 35' 25'15'5 godina i valjalo a sad neko se nasao pametan i kaze nevalja  kao navodno nije bezbedno resivo je tako sto treba pre ispita prakticnog dela stupit u dogovor sa clanom prestavnika  MUP a i dogovoritise oko svih detalja vezano za ispit  smatram da su i to ljudi sa kim  se moze postici dogovor .Samo vam mogu reci da i mi kao auto skole na teritoriji SRBIJE neradimo isto sto se tice pojedini detalja vezano za obuku kandidata uzimam primer  vezano za znak obavezno zaustavljanje gde ima linija zaustavljanja  obavezno ucimo kandidata da se zaustavi ispred linije zaustavljanja i ispostuje znak  i onda krece na liniju preglednosti da bise po potrebi ako ima ucesnika na tom kolovozu na koji nailazi propustio ovde je samo problem blokiranja pesackog prelaza ako se zadrzi duze jer se i to sada boduje. Smatram da bi mi kao AUTO SKOLE trebali na usaglasimo ovo i jos stvari oko obuke kandidata za vozace patek onda da trazimo da nas prestavnik ispred ZAJEDNICE gos. RASETA trazi sastanak sa prestavnicima MUP-a. Mogu da vam kazem da mi nemamo ovih problema sa clanovima MUP-a na ispitu jako su korektni  a to su prestavnici MUP-a  KRALJEVA . Budite strpljivi sve ce se ovo istrejerisati i doci na svoje  ko bude mogo da izdrzi sve ove namete ostace ko nemoze zatvoice ili sto kaze kolega cuvace ovce ali izato treba mnogo novca.
Neco

Bambilend

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #8 poslato: Decembar 31, 2012, 12:38:47 pre podne »
Dobro je da je MUP dao ovo uputstvo,jer smo svi po malo lutali u tumačenju i postupanju.Nije dobro što se kandidati uče nečemu što će raditi u obuci,na ispitu i nikad više.Kada saobraćajna policija bude kažnjavala zbog nezaustavljanja na zaustavnoj liniji,zbog neuključivanja u pravu traku itd,sve ovo će doživeti pravi smisao.Ne želim da se neko obučava na jedan način i tako vozi samo dok ne položi,a posle može kako hoće.Ovakvo uputstvo je na neki način trebalo protkati i kroz zakon o bezbednosti saobraćaja pa da i ostali vozači imaju iste obaveze kao i kandidati u obuci.Ovako se praktična obuka dovodi u opasnost.Ne zaboravimo da je instruktor u obuci zadužen za bezbednost kandidata,sada i deteta od 16 godina.Sa druge strane ga propis,uputstvo,obavezuje da po tome postupa.Prilično nezahvalna uloga.Opasno je...
 



sasa69

  • Gost
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #9 poslato: Decembar 31, 2012, 03:58:44 posle podne »
Znate koleg sta meni smeta.....
Obucavali su 50, 40, 30 men pre 25, 20, ja 10 godina, kako su mene ucili, i sada su nadosli da to nije to.....
Ali ajde nisma citao Zakon, kriv sam, oni su polozili, nimko nije tarzio, krivi su....
Zakon stupio na snagu 10.12.2009 godine, i sve do 25.10.2012 niko nije znao, niko nije odgovoran sto se do tada desavalo.....
Sada du izmislili da  se ja svadjamm sa onima kojima su tako obucavani, i ja ih tako obucavao, oni im dali dozvolu.....
NE, NEGO KO CE SADA BITI ODGOVORAN KADA SE DESI NESTO.....
jA STO NISAM ZNAO, ONI STO STO NISU ZNALI, ONI STO OD 2009 NISU PRIMENJIVALI ZAKON, JA STO OD 2009 NISAM PRIMENJIVAO ZAKON....
kAKO NEKO RECE SVE JE U REDU DOK SE NE DESI NESTO.....
A STA CE BITI KADA CE BITI....
KAZU STVAR DOGOVORA....
A KAMERE SNIMAJU I OVAKO I ONAKO....
NEZNAM.....

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #10 poslato: Decembar 31, 2012, 05:11:19 posle podne »
Bice bolje u 2013g sta se sekirate sada ce mo natanane da uradimo kandidata mesecno jadan kandidat 40 casova ima da napravimo od njega ne vozaca nego Sumahera posto mozemo vise posvetiti paznju i detaljnije da ga obradjujemo tako da nema zurbe vise kolege radi se na LERU....

sasa69

  • Gost
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #11 poslato: Decembar 31, 2012, 05:49:53 posle podne »
40 x 150 = 6000,00 ni za racune ili???

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #12 poslato: Decembar 31, 2012, 09:33:30 posle podne »
40x250=10 000 po novom....

Shomiman

  • Gost
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #13 poslato: Januar 02, 2013, 09:43:40 posle podne »
.
« Poslednja izmena: Januar 02, 2013, 10:57:59 posle podne Shomiman »

Milosavljevic Miso

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
  • Neco
    • Pogledaj profil
Odg: Novo uputstvo MUPa
« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2013, 01:35:33 posle podne »
IMALI JOS NEKA AITO SKOLA U SRBIJI DA NIJE DOBILA ODOBRENJE ZA POLAGANJE PRAKTICNOG DELA ISPITA  TO JEST OVERENE MARSUTE OD MUP-a OSIM AUTO SKOLA  NOVOG PAZARA - SJENICE I TUTINA . KOLEGE IZ POMENUTI MESTA VEC DANIMA OBILAZE VRATA NADLEZNI ALI UZALUD KAKO ONI KAZU TRAZE IM NEKU MESECNU NADOKNADU ZA IZDAVANJA TOG ODOBRENJA ZA KORISCENJA ULICA NA TERITORIJE OPSTINE KAO DASU OVI LJUDI STRANI DRZAVLJANI ITO NIJE MALA NADOKNADA NEGO 45.000din .MESECNO  PADRAGE KOLEGE PITATEIH DALI TO TREBA SAMO VAMA KAO AUTO SKOLAMA  AGDECE NJIHOVA DECA POLAGATI VOZACKI ISPIT  U RASKI ILI KRALJEVO. KAKO POMOCI DRAGIM KOLEGAMA  MOZDA MOZE GOSPODIN RASETA SEKRETAR ZAJEDNICE AKO JE CUO ZAOVAJ PROBLEM JER SE OVDE RADI OVELIKOM BROJU AUTO SKOLA NA TOJ TERITORIJI .
Neco