Autor Tema: PRIVREDNA KOMORA  (Pročitano 7521 puta)

sasa69

  • Gost
PRIVREDNA KOMORA
« poslato: Maj 10, 2013, 05:46:09 posle podne »
Ради ефикаснијег рада секретар је предложио да Скупштина овласти Управни одбор да сачини и Усвоји Правилник о финансирању редовних активности ПК АШС као и висину месечне чланарине.
Предложено је да месечна чланарина износи 200 динара по једном раднику месечно.
Ова средства треба да покрију одржавање сајта, одржавање програмског пакета, редовне трошкове и евентуално трошкове одржавања седница. Рачуница показује да би било потребно око 200.000,00 динара месечно. Остале активности би се финансирале из других извора финансирања: котизације, продаја литературе и сл.
Предлог је једногласно усвојен.

ovde me neko zasmejava......

bice to i vise, jer radnika je sve manje.....

nemoj da gresim dusu...

ali forum je forum, a vi radite po vasem......

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2013, 10:47:52 posle podne »
Biti instruktor postaje veoma skup sport..

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2013, 11:08:21 posle podne »
Ajte da i ja moju racunicu iznesem kad svi svoje racunice i matematiku imaju i silne takse ,seminare kotizaciju, clanarinu vidim niko ne spominje  PLATE instruktora posto je plata instruktora po starom programu  bila cena jedne obuke to je 24000 din 150 din po casu to jest 160 casova mesecno je prosek koji je instruktor odradjivao e sad cene obuke su otisle troduplo gore i moja racunica je da PLATA bude 48 000 din a to je isto sad cena jedne obuke to se dobija ako instruktor ima cenu casa 300 din puta 160 casova mesecno posto je cas u auto skoli 1200 din prosto kao pasulj nikakva mudrolija ako je cena obuke otisla gore a cena rada da se ne menja malo je apsurdno i neozbiljno pa bih zamolio nadlezne iz ZAJEDNICE da se i ovo pitanje razmotri malo!!!!!!

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2013, 10:05:18 pre podne »
Evo zlatne petine
Ми У Заједници се залажемо да цена обуке буде минимална калкулативна како неби у послу могли да буду они који посао не знају, већ долазе до кандидата дампинг ценама.

За нас у Заједници основ цене је вредност рада инструктора.
Брзо рачунање цене се своди на следећу математику.

Златна петина.

1. Бруто плата инструктора пута пет. Шта то значи? Ако желимо да инструктор има 400 еура нето плату (што би било реално) и на то додамо око 60 % за порезе и доприносе онда долази до податка да је златна петина 640 еура.

Пута пет је 3200 еура мора да заради инструктор месечно. Ако може да уради 160 часова месечно онда је то 20 еура по часу. Зар није јасно ко дан.

Где су оне остале 4/5.
1. Гориво и мазиво
2. Текуће одржавање
3. Амортизација
4. За ауто школу и остале раднике

То је брзо рачунање. Наравно постоји методологија за калкулацију цене обуке која ја много прецизнија.
Будите уверени да се власници добрих ауто школа боре за овакав ниво. Њих угрожавају власници лоших ауто школа који желе да ушићаре у ''мутном''. Ту им својом слабошћу помажу и инструктори.

Наравно, можда сањамо о 400 еура плати, али ја лично мислим да би то била нека мера.

Ми смо још пре годину дана предложили МУПу да цена несме да буда нижа од 15 еура по часу за Б категорију.

Наравно они имају шансу да изигравају социјалну установу и да се ''увлаче'' кандидатима, али наш задатак је да се аргументима боримо против тога.

Е, ту ја видим заједничку борбу.

Зато се залажемо и ми у Заједници да инструктори направе свој синдикат и да се тако организовани боре за своја права.

Док сам ја секретар Заједнице увек ћу заступати став да је бруто плата инструктора, као основног носиоца посла обуке, основ за утврђивање минималне цене обуке.

Тако ја мислим.

Рашета.
da li se moze uraditi nova kalkulacija ZLATNE PETINE Sad se znaju cene sve je crno na belo tacno tako gospodine RASETA i ispada plata po vasem 430 evra ili 48 000 din unapred ste znali da ce tako biti!

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2013, 12:19:15 pre podne »
Ugasite forum nije potreban vise i onako nikog vise nista ne zanima  :(

sasa69

  • Gost
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2013, 02:15:03 posle podne »
 :'(  :-\  :'(

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #6 poslato: Maj 15, 2013, 08:26:02 pre podne »
Slazem se,ionako sluzi ,sto neko rece nekolicini koji zloupotrebljavaju,ja evo necu vise  ;),...a pogotovo kad je rec o platama,nemojte vise pisati,rasplakah se.... :'( :'(

sasa69

  • Gost
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #7 poslato: Maj 15, 2013, 11:00:00 pre podne »
cini mi se da je racunica za clanarinu za PK ASS a napravljena prema prema prethodnim pristupnicama, to jest clanovima koji su bili... e sada probajte i sa onima koji su ostali.... pa da vidite da li ce biti dosta.... a plate.... sada kada dobijemo datum, bice one i tri puta vise, samo da ima ko da plati cenu koja je u evrpskoj uniji.... mada je i madjarska u uniji pa ni njima ne cvetaju ruze... muva kako ko stigne...  :'(  ???

ako mislite da neko zloupotrebljava forum, vi ga jednostavno iskljucite sa foruma i zabranite mu pristup.... demokratski...  ;)

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2013, 10:48:41 pre podne »
Ама бре људи шта вас то све мучи.
До сада је свако предузеће морало да буде у Привредној комори Србхије, затим у Привредној комори Војводине, па онда у Регионалној привреднојкомори.
Кажем морало, јер је то Законом била обавеза. И плаћало се око 400 динара по раднику месечно.
Сада је изгласан Закон по коме то више није обавеза. Морате да плаћате само ономе који Вам обезбеђује неку корист. Привредна комора ауто школа Србије покушава да буде корисна својим чланицама. Сетите се шта смо до сада већ дали на употребу чланицама.
То више није обавеза, али ћемо морати да ограничимо приступ корисним стварима само онима који буду чланице Привредне коморе. Наравно и то треба финансирати. То кошта све (Сајт, софтвер и сви прилози уз свој, као и редовне трошкове одржавања и рада) око 200.000,00 динара месечно. Израчунали смо да на бази 250 ауто школа са четири радника запослена то кошта око 200 динара по раднику месечно. Наравно ако буде више ауто школа у Привредној комори биће реална шанса да то буде и мање. У Заједници је било око 800 ауто школа. Све ћете имати детаљно и транспаренто приказано. Зар је то много. Два пива, два сока и сл. Битно еј да плаћате ономе који Вам нешто нуди. До сада сте морали да плаћате некоме од кога ништа нисте добили.
На вама је да одлучите.
Рашета.


sasa69

  • Gost
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2013, 09:15:31 posle podne »
nije meni nista, samo sada vidim da se racunica svela na 3+1, a ne na nas koliko nas je bilo....  :'(

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2013, 09:22:40 posle podne »
Dobro je da ste se pojavili nisam dobio odgovor na novu kalkulaciju ZLATNE PETINE po NOVOJ ceni nesto se zaobilazi ta tema PLATA Instruktora posto ste sad u komori treba da izglasate MINIMALNU platu instruktora to jest cena casa instruktora lako ce mi platiti onih 200 dinara ako bude plata nemojte da radimo u rangu socijalnog primanja ovo je ozbiljna tema i nemojte da izbegavate vis sve bi uveli i clanarine i prirucnike i seminare i podigli cene lako je tatinim i maminim sinovima koji imaju SISU i zaledjinu moja racunica bi bila minimum za osnovne zivotne troskove odnosno za goli zivot kao sto sa reko 430 evra ili 48 000 din cekam odgovor hvala lepo!!!

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: PRIVREDNA KOMORA
« Odgovor #11 poslato: Maj 23, 2013, 07:44:18 pre podne »
Колега,
и овде је заиста све јасно.
Златна петина остаје као правило.
Као што каже професор Веселиновић: Плата инструктора је основ, а све остало узима државе и све остало су обавезе према држави или возилу.
Једва смо дошли и до овакве ''бангаве'' минималне цене, а многи и њу не користе.
Колега, то је минимална цена. Ко вама брани да радите и већом. Немају људи паре? Па зар сте ви социјални радник? Зато онда код вас и не важи златна петина.
Она у саобраћају увек важи.