Autor Tema: Opet trazite pare !!!  (Pročitano 11956 puta)

Renata

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Opet trazite pare !!!
« poslato: Maj 22, 2013, 06:18:00 posle podne »
Dragi gos.Raseta kakva clanarina ? Odakle ? Svi bi neke pare e pa para nema :) I da mi vratite one 4000din uplacene za neke prirucnike! Umesto da nas izvestite sta je sa tim vi ni rec! Kome i cemu sam dala te 4000din ???? Dacu te pare nekoj jadnoj deci za lekara a ne Vama ! Vi ih imate dovoljno! Kuda ide ova zemlja sa nama ovakvima ?!

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2013, 08:27:27 posle podne »
koje prirucnike?
malo su nas bombardovali..maloo

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2013, 08:39:45 posle podne »
   4000din je za prirucnike (priprema, lektor i štampa DVD sa priručnicima), 21.marta je u ASO softveru postavljeno 10 poglavlja knjige, a nesto kasnije i ostala osim 6-tog poglavlja koje je tek pre nekoliko dana završeno verovatno zbog neozbiljnosti autora tog dela, od tog datuma skoro svakih nekoliko dana je postavljana novija verzija priručnka onako kako smo pronalazili greške prilikom provere, uskoro sve dobijaju tražene priručnike.
   Inače iste te priručnike vaši kandidati (ukoliko koristite ASO) mogu da vide, štampaju, čitaju i koriste kao pomoćno sredstvo prilikom pripreme za ispite.
   Zaključak bili ste obavešteni, i to nekoliko puta, samo pitanje je koliko često čitate poruke ovde ili na ASO.

@apatinus2
već postaje neukusno to tvoje komentarisanje, ti nisi ni tražio te priručnike pa ne moraš ni da se buniš po tom pitanju, ali navikli smo već na tebe

Što se tiče članarine, već je objašnjeno nekoliko puta. Pare ne dajete Petru, ili nekom drugom pojedincu, pare koristi svako ko obavlja neki posao za komoru a kako bi pokrio troškove za taj posao (predsednik, sekretar, advokat, profesori, predavači, koordinatori, programeri...).

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2013, 09:37:19 posle podne »
Evo troskova za KUCNU KOMORU struja 5000din,voda 1000din,telefon 2000din,kablovska 1000din,gorivo 5000din registracija auta 20000 din,porezi 4000din,svaki dan jogurt i kifla 10 000 din,a da prasetinu i jagnje sam izbacio to je luksuz to jest meso smo izbacili a di je ostalo o cemu pricamo mi kakva clanarina prvo PLATA kad namirimo osnovne stvari onda clanarina a moglo bi prva godina da bude besplatna malo da stanemo na noge povucite rucnu malo Il se pravite ludi ili ste stvarno ludi!!!!!!

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2013, 10:13:06 posle podne »
Evo troskova za KUCNU KOMORU struja 5000din,voda 1000din,telefon 2000din,kablovska 1000din,gorivo 5000din registracija auta 20000 din,porezi 4000din,svaki dan jogurt i kifla 10 000 din,a da prasetinu i jagnje sam izbacio to je luksuz to jest meso smo izbacili a di je ostalo o cemu pricamo mi kakva clanarina prvo PLATA kad namirimo osnovne stvari onda clanarina a moglo bi prva godina da bude besplatna malo da stanemo na noge povucite rucnu malo Il se pravite ludi ili ste stvarno ludi!!!!!!

heh, da istina, kad se tako pogleda na tih 48000din, previse je jos tih 200din dati za komoru. Nista onda moraces da sacekas dok se situacija ne popravi, posto neki i dalje moraju da rade pa im se isplati da daju 200din kako bi brze obavili posao, dosli do informacije ili bar pojeli telecu corbicu.

Posmatraj clanarinu u komori ovako, moras negde da placas clanarinu ili u nekoj regionalnoj ili republickoj komori 400din pa da se nadas da ti mozda pomognu, ili u ovoj komori auto skola gde znas da sigurno neko radi u tvom interesu.

Ili gledaj ovako to je 10% od vrednosti registracije auta, ili to je 4% od vrednosti goriva koje kupis svaki mesec, ili to je manje od onoga sto jedan dan potrosis na jogurt i kifle...

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2013, 12:34:21 pre podne »
Ko hoće da plati,neka plati.Ko neće ne mora,sve je na dobrovoljnoj bazi.Mnogo neozbiljno deluju ova prepucavanja.No to smo mi,Balkanci.U to ime živeli sto godina sa svim manama i vrlinama samo da ima oko čega da se vodi polemika.


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2013, 12:58:21 pre podne »
Ko hoće da plati,neka plati.Ko neće ne mora,sve je na dobrovoljnoj bazi.Mnogo neozbiljno deluju ova prepucavanja.No to smo mi,Balkanci.U to ime živeli sto godina sa svim manama i vrlinama samo da ima oko čega da se vodi polemika.

Bravo. Ovo prepucavanje je samo sa 3 člana na forumu, odlučih da ih više ne ignorišem nego odgovorim na isti način, a sve u nadi da će normalni ljudi početi da pričaju o normalnim i bitnim temama.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #7 poslato: Maj 23, 2013, 07:38:40 pre podne »
Обећао сам да ћу одговорити на сваки коментар па обећање извршавам.
Због малодушних типова није  основано ниједно удружење, већ због људи који желе да се боре и имају веру у победу.
Сви други не морају, али не морају ни да ометају друге да раде.
Удружење је добровољна ствар.
Рената, уметност живљења је давање, а не узимање. Дајте тој деци и кад ви немате довољно. То је морал. О уџбенику сам давао објашњења неколико пута, баш због тога што никада никог нисам слагао. Постављам ти питање: колико си курсева по новом овржала?

Boss

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #8 poslato: Maj 23, 2013, 11:16:29 pre podne »
To sto vi zovete nesto "prepucavanje" govori o vama Raseta a ne o nama ! Drugo ,kad sad pogledam cenovnik onih svih dokumenata, vidim da ste iz njega VESTO izbacili deset cd prirucnika koji su kostali 4000din ! A mi smo bili uslovljeni da kupimo ceo komplet sa njima ! Mene nezanima nikakav softver ,i necu da "skidam" prirucnike odatle VEC HOCU DA MI IH LEPO POSALJETE kako i treba na adresu bas kao sto sam i ja morala da ih uplatim! Tada niste rekli da ce to biti nesto po nekim softverima ,stoga drzite se reci! I nevredjajte me ! Sram vas bilo!
Renata
« Poslednja izmena: Maj 23, 2013, 12:57:56 posle podne Boss »

ghost1

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #9 poslato: Maj 23, 2013, 12:39:13 posle podne »
          Evo i ja sam uplatio komplet sa sve cd prirucnicima , tada ste rekli da nije moguce poruciti komplet sa novim evidencijama bez kupovine 10 cd udzbenika . Vasa ponuda kompleta evidencija je bila moram da priznam jako povoljna . Uporedio sam cene kod lokalnih stamparija kod nas i niko nije mogao da da tako povoljnu cenu kao vi , i na tome svaka cast . Ali logicno , dobili ste kolicinski popust jer je sigurno vise od 50-60% auto skola iz cele Srbije porucivalo preko vas .
        Ono sto mene interesuje jeste gde je kraj "probijanju rokova" za dostavu CD prirucnika . Jos od 01.decembra primorali ste me da bukvalno  "obmanjujem i lazem djake" , bice gotov CD za mesec dana , pa za mesec dana , pa za jos mesec dana , pa evo pri kraju je izrada...i sto je najgore tome se ne vidi kraj . S druge strane , neke auto skole su kupili prirucnike jednog drugog autora , nisam upamtio tacno ime i prezime ali znam da on nema veze sa zajednicom auto skola . Imao sam prilike da prelistam taj prirucnik i imam samo reci hvale. Da ne bude zabune , rec je o prirucniku po novom zakonu , ima cak i primera ispitnih marsuta , u stampanom je obliku (nije CD) , mislim da ih covek prodaje po 700din komad .
          Zajednica je svojevremeno kritikovala MUP da prave testove 3 godina a izgleda da ce zajednici trebati isto toliko godina da naprave jedan prirucnik za vozacki ispit ako ne i vise ;D
          Deo prirucnika je postavljen na sajt www.autoskolaonline.com , ako sam dobro razumeo ako je to ovo, link

http://www.autoskolaonline.com/obuka/saobracajna-pravila/kretanje-vozila-na-putu.html , onda je ovo stvarno zalosno . Po slikama iz primera se vidi da su to slike iz postojece knjige "Vozac" autora Zorana Babica . Zalosno je ne zato sto je stari prirucnik los , vec zato sto tu knjigu svi mi imamo pa ne vidim logiku da dajemo 4.000din za plagijat .
          I na kraju da li odgovorna gospoda mogu da nam kazu TACAN DATUM isporuke knjiga , ako ne mogu onda neka vrate pare , nije problem uopste . Izgleda da su od prevelikog druzenja sa ministrom saobracaja Mrkonjicem poprimili njegove vrline . Probijaju rok za rokom , bas kao Mrkonjic za zavrsetak saobracajnica  ;D
          Sto se tice clanarine, to necu da komentarisem , ko hoce dace , ko ne zeli nece , kraj price.
        Ajd pozdrav svima

         
« Poslednja izmena: Maj 23, 2013, 12:41:01 posle podne ghost1 »

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #10 poslato: Maj 23, 2013, 01:16:00 posle podne »
Поштована господо,
сви који су платили уџбенике ће их добити на десет ЦД како је и обећано.
Нисмо знали да је издавање уџбеника са више аутора тако велик залогај.
Знамо да Вам не одговара било какво извињење. Само се питам колико сте курсева са новим кандидатима до сада одржали.
За узврат обећавамо за чланице Коморе и друге олакшице без накнаде.

ГХОСТ1
То што сте отворили нема везе са нашим уџбеником.
Наш уџбеник је припремљен за сваку тему и сваки час детаљно.

Да би прочитали рецензиране делове нашег уџбеника потребно је да се улогујете на АСО са корисничким именом и шифром ауто школе коју добијете када постанете члан Привредне коморе ауто школа Србије.
Адреса за логовање: http://www.autoskolaonline.com/test/login-autoskola.php
Упутство за коришћење АСО софтвера: http://youtu.be/nPLjLn_slIg
Када се улогујете у менију имате "Инфо пулт" тамо имате цео приручник који је и постављен како би сви могли да га прегледају и дају примедбе.

Увек обећања извршавамо, а Ви?

П.С. Заиста нисам имао намеру никога да вређам. Извињавам се Ренати ако је тако схватила.



ghost1

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #11 poslato: Maj 23, 2013, 02:21:34 posle podne »
Dobro , onda da pricekamo taj udzbenik jos malo

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #12 poslato: Maj 23, 2013, 03:46:01 posle podne »
Obecanje ludom radovanje,Pare Pare ljude kvare tako vam je to kad trcite pred rudu trebali ste kad stignu udzbenici Cd ovi onda se placa a ne unapred I u Pekaru dodjes kupis hleb i platis ali su vas uhvatili na Brzaka i na prepad pa pitajte gospodina Rasetu da li prvo kandidat zavrsi obuku i ispite pa onda plati ili kad PLATI casove pa onda seda u auto i vozi u danasnje vreme morate biti dobar TRGOVAC....

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #13 poslato: Maj 23, 2013, 10:53:32 posle podne »
Хватање на брзака није наш мото био ни када смо штампали сву документацију.
То није био наш мото ни када смо без надокнаде помагали многим школама у невољи.
То није био наш мото ни када смо дали софтвер на коришћење свим кандидатима у Србији, па и онима који нису у ауто школама које су чланице.

Како се ради у ауто школама то си већ ваљда схватио. Неко ради са плаћањем унапред, неко у ратама, неко чак изда и уверење, а не наплати, јер верује људима. Неко никада не наплати дуговање, али тако вам је то. Ја сам у свом раду користио сва ова искуства. Сада радим тако да се плаћање обезбеди унапред неким валидним средством. Но не радим испод цене и код мене је цена једног мото часа за Б категорију већ 8 година 1200 динара.

Шта можемо. Како се ко сналази. Да, то дефинитивно јесте трговина. Да и неке пекара дају хлеб на почек. Вероватно тамо где се верује људима.
Само напред. Неби шкодило мало лепшег понашања у опхођењу, али ето и такви смо ми.

Често користим једну фразу: ''Немој да се љутите. Дужност ми је да Вам рекнем, да не испадне после да вам нисам река'' Видите да сам пореклом из Лике. И ту се ништа не може.

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: Opet trazite pare !!!
« Odgovor #14 poslato: Maj 24, 2013, 06:52:05 posle podne »
Pametniji popusta necu vise da ulazim u polemiku i diskusiju jel vidim opet se izjavljuju lazni argumenti i na tudj racun se opet necija SLAVA uzdize a ova izjava da  unazad 8 godina gospodin Raseta drzi cenu casa 1200 dinara ne mogu da verujem da je ovo izjavio ali sreca je u tome i opravdano je posto kaze da je iz LIKE necemo zameriti oprosteno je onda i tu se nista ne moze onda...... 8) :o