Autor Tema: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_  (Pročitano 115818 puta)

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 02, 2013, 07:36:09 pre podne »
Da, znam, to sam i ja čitao ali opet kaže ova uprava je predložila , dakle nije to doneto kao konačno rešenje.
A i odlaganje za godinu dana trenutno nam mnogo znači, ali ne vidim rešenje ni posle tog isteka. Da je bilo rešenja mi bismo to već uradili, imali smo godinu dana fore.

Koje uslove treba da ispunjava teretno vozilo da bi moglo da služi za obuku vozača "C" kategorije kao i uslovi koje trebaju ispunjavati vozila za "CE" kategoriju ?

Znamo stara, znamo nova, nego šta je od starih ostalo a šta od novih dodato ?


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #61 poslato: Oktobar 02, 2013, 01:35:39 posle podne »
Kad-tad ćemo doći na to da moramo imati toliko vozila i da moraju da odgovaraju kategoriji za koju obučavamo, ipak u cilju nam je da naučimo kandidata da upravlja vozilom te kategorije, a ne samo da položi.

Elem, odlaganje pomaže. Znači ostaje to da mogu ta vozila do 7,5t da se koriste, međutim načuo sam da su dodali rečenicu da tovarni prostor mora da bude najmanje 2,4m širine. Još ću da proverim to.

Što se tiče roka za predavanje dokumenata, neće se menjati, ostaje 25.10. iako još nisu objavili izmene pravilnika.

Poligon može kao i do sada, i da se preklapaju A i ostale kategorije, ali će poalganje biti po novom, npr. naglo kočenje, vožnja u nazad sa promenom trake, slalom za A...

Eto toliko, ako ima još neko pitanje?

Da, znam, to sam i ja čitao ali opet kaže ova uprava je predložila , dakle nije to doneto kao konačno rešenje.
A i odlaganje za godinu dana trenutno nam mnogo znači, ali ne vidim rešenje ni posle tog isteka. Da je bilo rešenja mi bismo to već uradili, imali smo godinu dana fore.

Koje uslove treba da ispunjava teretno vozilo da bi moglo da služi za obuku vozača "C" kategorije kao i uslovi koje trebaju ispunjavati vozila za "CE" kategoriju ?

Znamo stara, znamo nova, nego šta je od starih ostalo a šta od novih dodato ?


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2013, 02:05:48 posle podne apatinus2 »
malo su nas bombardovali..maloo

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #63 poslato: Oktobar 02, 2013, 02:30:55 posle podne »
Да ли постоји могућност да се обука за А, А1 и А2 категорију врши на једном мањем мотору као и до сада? Јер ако полигон остаје стари, а радње које се изводе нове тешко ће бити са мотоциклима од 600 кубика. Ако задржавамо исти полигон како мењати радње које се на њему изводе? Нешто не штима као и много тога другог. Ту се поставља питање и да ли треба у испитним задацима променити све полигонске радње и тражити одобрење од МУПа па тек поднети захтев за добијање дозволе? Опет се до нове године неће радити колико видим......

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 02, 2013, 02:45:13 posle podne »
i ja cekam odgovor a ne pametovanje...sta komora radi sem sto se sa mupom ujedinila?

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:11:42 posle podne »
a šta bi ti hteo da radi?

a izgleda da i radi nešto čim ti čekaš odgovor od komore?

moraš da promeniš stav, ne verujem da na ovaj način možeš da postigneš nešto.

i ja cekam odgovor a ne pametovanje...sta komora radi sem sto se sa mupom ujedinila?


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:21:37 posle podne »
Neće biti ta mogućnost ali izmeniće malo i taj član pravilnika, tako da neće biti detaljno određeno koje vozilo mora biti.

Da u ispitnim zadacima treba menjati poligonske radnje, i ponovo će mup to da aminuje potpisom i pečatom, ali to će sve ići u sklopu zahteva za ponovnu registaciju škole, ne odvojeno.
Kod poligona će biti i problem što će morati nove linije da se crtaju, jer su shvatili da je bila greška u širini trake koju su pre tražili od nas, svi znate problematiku da jeste ili nije linija deo poligona.

Да ли постоји могућност да се обука за А, А1 и А2 категорију врши на једном мањем мотору као и до сада? Јер ако полигон остаје стари, а радње које се изводе нове тешко ће бити са мотоциклима од 600 кубика. Ако задржавамо исти полигон како мењати радње које се на њему изводе? Нешто не штима као и много тога другог. Ту се поставља питање и да ли треба у испитним задацима променити све полигонске радње и тражити одобрење од МУПа па тек поднети захтев за добијање дозволе? Опет се до нове године неће радити колико видим......


mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:32:29 posle podne »
Све у свему луда кућа....

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:36:25 posle podne »
Nemaš pojam koliko luda kuća, bolje da ne odlažu ništa nego da odmah počnemo po novom bar bi znali tačno na čemu smo.

Najviše brine to što nikome nije jasno kako će oni sve škole da obiđu do 25-tog, a još nisu ni izneli sve uslove tačno, a neće da pomere taj datum.

Drugo pitanje je ko ima da plati od jednom 80kdin, a nije bilo dovoljno novih kandidata.

Iz svega ovoga logično rešenje bi bilo, uplata na nekoliko rata i svi dobijaju dozvolu za rad koji podnesu papire do 25-tog, ali pregled uslova da bude kasnije kako ko stigne na red.

Све у свему луда кућа....


BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:38:17 posle podne »
morate i vi!!!Odgovarate na sta vama odgovara,nesto radi dobro ste rekli gospodo nesto to je sirok pojam!

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:41:29 posle podne »
Хвала Рашета, јер данас мало ко прича, углавном се муља испод тепиха и договара иза затворених врата... Будимо реални неће се радити до нове године... А тада ће тек да грцамо у дуговима

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:51:44 posle podne »
Da, evo i sada je tako,

cekaaaaaj, saaaamoooo malo cekaj, saceeeekaj joooos malo, i tako.... kao i prosli put....

Pravilnik na sunce, da ga procitamo i komentarisemo, jer se opet sve svodi na rekla kazala.....
samo ono sto cujem mogu da pitam ili komentarisem.... nista konkrektno.... a koliko vidim moracu i posao da promenim, nemam ni za drva ni za licencu.... hvala vam.

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 02, 2013, 03:58:14 posle podne »
takoje Sasa upotpunosti si u pravu sve rekla kazala,dokle vise a ni za hleb se nema!To su nam strucnjaci dali koji neznaju sta hoce samo se kod nas ovako zakon i pravilnici donose kao na pijaci pogledajte nase susede u okruzenju sta mi izmisljamo pravi se cirkus od svega!

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 02, 2013, 04:26:16 posle podne »
Recimo G. Raseta i na ovo cekam odgovor :

Kada ce se objaviti Pravilnici?

Kako gospoda koje su ucestvovala u donosenju Zakona, Pravilnika mogu da izjave ovako nesto?!,  a sa sebe skidaju krivicu....

Profesor Saobraćajnog fakulteta dr Milan Vujanić ističe da je dobro što je poslednjih godina politika počela da vuče poteze korisne za bezbednost saobraćaja, ali da je ipak neophodna organizovanija akcija. U prvi plan on stavlja vaspitanje budućih vozača od vrtića, preko osnovnih i srednjih škola, do sticanja dozvole.

 - Najčešći uzrok saobraćajnih nesreća leži u činjenici što naši vozači nemaju ispravne stavove kada je u pitanju bezbednost u saobraćaju. Neko ko se pogrešno godinama vaspitava, ne može da se preobrati posle vozačkog ispita. Kroz razne akcije, uključujući i medijske, moramo da naučimo i ubedimo ljude da se drugačije ponašaju kada uzmu volan u ruke. Ne delim mišljenje onih koji smatraju da u medijima ne treba da se prikazuju negativne scene, tj. posledice saobraćajnih udesa. Pristalica sam japanske devize: “Više krvi na ekranu, manje na ulici” - kaže profesor Vujanić.

  On se zalaže i za radikalnu promenu obrazovanja vozača i naglašava da ispiti više ne smeju da se svode samo na to da kandidati pokažu da znaju da upravljaju vozilom. Ovo ističe i Damir Jokanović, predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja.

Mislim da je i on bio u Novom Sadu, kada je Raseta Petar procitao uvodnu rec, a on se smeskao..... Pricajte vi bice po nasem...

I sada kada je po njihovom, niko odgovoran.... Sto rece jedan kolega : Mi za slovnu gresku 100.000.00, a njima za los zakon i ostalo nagrada od xy dinara....

Bilo bi fer da objavite ove radikalne promene, ili bar Pravilnik, pa da mozemo da vidimo sta nas tisti.... A ne samo rekla kazala...

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #74 poslato: Oktobar 02, 2013, 05:28:29 posle podne »
hajde redom da probam:

@mare - videćemo još, niko iz MUP-a se još nije oglasio po tom pitanju kako će da postignu sve do 25-tog

@sasa69 - pravilnik piše MUP, nikome drugom nisu dali uvid u isti, ono što ja saznam to je zato što Petar nekako izvuče od Baneta, koji smatra da je pravilnik tajna i da niko ne sme da ga pogleda, ne pitajte i ne tražite krivca za to u PKAŠS nego u MUP-u koji i dalje radi kao u doba komunizma kad narod ništa nije smeo da zna - najviše što smo dobili napismeno je bio onaj odgovor od 17 tačaka na pismene zahteve komore

@BIGBOSS - i kod suseda je isto kao i kod nas, već sam u nekim postovima pisao o tome, samo što su oni shvatili na vreme da cena časa mora da bude bar 20€ da bi se preživelo

@sasa69
1. pravilnici su već trebali biti objavljeni, ali ništa od toga, opet ispala iz MUP-a
2. Vujanić je posebna priča, i njegovo društvo iz "komiteta", to je političar odavno se on ne ponaša kao saobraćajni stručnjak, da je bitno da se saobraćajno obrazuju svi od vrtića pa na dalje to je tačno, ali ponavljam to je Milan Vujanić a svi mi znamo njega... inače on se uvek smeška
3. ovo za objavu ponavljam PKAŠS nije prava adresa MUP je radio izmene pravilnika, PKAŠS je jedino radila i dalje radi na predlogu izmena celog ZOBS-a i predlog toga je objavljen na Info-pultu.