Autor Tema: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_  (Pročitano 116011 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 05, 2013, 05:41:59 posle podne »
Ovo su komentari ne samo za PKASS i MUP, nego bi i neki vlasnici skola trebali da razmisle o tome, neki od kandidata su napisali istinu o uslovima polaganja.

Ali, kandidati i ostali narod ne znaju da mi nismo nikako mogli da skupimo te pare zato što smo počeli da naplaćujemo 700e tek od trenutka kad više nismo imali koga da upišemo. E sad jasno je da je to bila greška i nas i države što nije odreagovala kad su se svi upisali u auto školu u 2-3 meseca pa sad nemamo koga da obučavamo.

Iz komentara se jasno vidi da narod ne zna našu muku, neki smatraju da nam tako i treba, a i vidi se da postoje škole koje ne zanima to pošto imaju uslove, a što je tužno i dosta škola koje nemaju uslov a i sigurno nemaju para da steknu te uslove.

E vidis tu sam te cekao....

Vidi i nadji ovo i posle komentarisi za narod, kada je crno na belo gospodin sekretar napisao izjavio :
- Uradili smo kalkulaciju i prema njoj čas praktične obuke košta minimum 1.500 dinara, a ne 985 dinara, kao što je Vlada odredila. Računali su da instruktor radi 176 sati mesečno, što nije moguće - kaže Rašeta.

(S. T.)


Pavle Ristić: Cena nije ekonomska!

Pavle Ristić iz Komiteta za bezbednost u saobraćaju smatra da cena obuke koju je odredila Vlada nije ekonomska.

- Iznos koji je odredila Vlada Srbije je iznad ekonomske cene. Ako je čas u auto-školi do sada bio pet evra, zašto je sad devet? Vlada je, osim što je zaštitila auto-škole od nelojalne konkurencije, otišla i korak dalje i omogućila im profit - kaže Ristić.

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 05, 2013, 07:04:22 posle podne »
Da, zaboravih napisati da je gospodin sekretar napisao da brica radi za vece pare, nego mi.....
I da nismo socijalna ustanova....

A sada ga demantujes...

CCCCCCCCCCCCCCC....  :'(

mrzimer trazim.... ali ti se secas... ili ces sigurno naci...

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #92 poslato: Oktobar 05, 2013, 08:26:02 posle podne »
Ne razumem, hajde objasni?

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 06, 2013, 12:39:17 pre podne »
a gospodin Pavle  Ristic sem sto je u komitetu za saobracaj je po struci sta?,ekonomista ili nesto drugo?interesantno povezuje stvari vlada r.srbije i autoskole protiv naroda,veca cena veci pdv plus porez na ostvareni profit....vise para u buuudzetu...,a gde je tu komitej?opet promsismo temu,slucajno?

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 06, 2013, 07:21:34 posle podne »
Ne, nismo....Narod misli da nam tako treba....

Svi su kukali, jao, mogli smo jos da ih primimo toliko i toliko....... a, nisu razmisljali da su ispucali celu ovu godinu....

A sada svi kukaju kako nema posla.....

A nikada niste mogli da se dogovorite, ja sam samo radnik, da se cene ne obaraju, da se pravi nelojalna konkurencija....

Znam ljude koji su platili, 30.000.00 do 60.000.00 samo da bi zavrsili po starom.... (mozda i vise), samo za zdanje ispite, test + voznja su colnuli od 15 do 20 hiljada, a mnogi nisu izasli ni na test ni na voznju o zadnjem roku....

I sada misle da su se svi nafatirali kao pojedinci, pa nam zato tako i ide....

Ono sto sam citirao, to je negde od pre dve godine napisano....

Sto znaci da je on radio cas po 1.200.00 i mislim da kod njega nije bilo problema, da jos malo podigne ili spusti....

Ali, sustina je da se i zajdnica i svi ostali potrudili da se radi jos malo po starom, kada ono ni staro nije staro, nego novo i skuplje...

Neki dan na pijaci pita gospodja :
Zasto moj sin mora da polaze prvu pomoc, nije mi jasno ni ono oko tri casa teorije, auuuu pa jos i tri casa voznje (oko 5.000.00), pa jos 5-6 hiljada za test, pa jos toliko za voznju, kada sam ja isplatila sve po starom.... Otkud sada ovo...
I nikako joj nije jasno, pa jos i huska narod da smo prevaranti, jer nije bilo reci o ovome, kao i sada mnogi oni koji nisu stigli na red, istice im test, lekarsko su produzavali, ili vadili novo.....

Sta je pisac hteo da kaze.....
Svi se zalazu za evropske cene i standarde, retko ko ih moze ispuniti (kako rece kolega samo one auto skole koje su dovoljno namuljale), pa sada ispastaju i one manje koje ovo ne mogu da izdrze..... I narod koji ima plate manje od kineza i crnaca u juznoafrickim republikama.... Pa ne moze da izdrzi ove cene. Svaki dan sve ide pomalo gore, ali plate ni makac.

Nismo mi socijalna ustanova, sa tim se slazem, ali ima mnogo ulickane dece koja hoce na svakom uglu da te ubiju za bedne pare po casu, i za je kriv instruktor i autoskola.... Tako da nas narod nece puno zarezivati ni za starjk, ni za ostalo...

Moje licno misljenje.... Samo da jos ne prodjemo i sa ovim pravilnikom kao i sa starim.... Mi ovde podbunjujemo, zezamo....

A oni nas ne... Uzmi ili ostavi, radice Alvirovic i sinovi...

 

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 06, 2013, 09:46:58 posle podne »
Samo par pitanja da postavim:

koliko ima skola koje su prestale da uspisuju kandidate pre 25.10.2012. kad su videle da nece sve stici?
koliko je njih povecalo cenu u tom trenutku?
koliko je njih objasnilo kandiadatu sta ga ceka, i za dodatne casove, i za prvu pomoc, i za mogucnost isteka lekarskog ako upise sa 16 god.?
koliko je njih pare sacuvalo za crne dane za koje smo jos onda znali da ce da budu zbog preteranog upisa kandidata?
koliko je njih sacuvalo isti broj instruktora posle nove godine?

verujem da je jako malo skola koje se mogu pohvaliti da su ovo uradile, znaci bilo, proslo, sad moramo da se vadimo, tacno je instruktori tu mogu malo da uticu znaci da ovo treba da citaju i vlasnici skola pa da oni odluce zajedno sta dalje...

dalje, ili nazad na temu?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #96 poslato: Oktobar 06, 2013, 10:00:31 posle podne »
i koliko njih je pisalo fakture po novim cenama ?(ako nisu isfakturisali ranije) od 03.11. je po zakonu obavezna faktura sa iznosom za svaki deo obuke i ispita  a iznos je objavljen i obaveza ,vezan je cak i za neki od clanova u zakonu i bezb saobracaja novi
malo su nas bombardovali..maloo

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #97 poslato: Oktobar 06, 2013, 10:05:46 posle podne »
Posle 25.10.2013. slede najvece prevare veka
Otkricu vam samo jednu
  Na ispitu za ispitivaca od jednom morate da polazete 7 ispita. Pitam se zasto je to tako. Pa da bi mogli sirotinju da obaraju na ispitima do mile volje. Teraju narod da im svaki put placaju po 15000din. Slao sam predloge da se omoguci polaganje i po jedan ispit. Pa nek prijavljuje ko koliko ispita hoce. To bi bilo postena, kao u drugim skolama, fakultetima. Neka odrede cenu jednog ispita ili oblasti. Ljudi moji uzece vam pare vise nego koliko nasa drzava ima BUDŽET!!!
Ljudi moji to je jedna od PREVARA VEKA!!! Pa taj ispit niko nece poloziti iz prve a bogme ni iz druge i trece.
Pa sto nasa draga PKAS ne reaguje.
   Imam jedno pitanje:
DA LI NAS SEKRETAR PKAS ima i ovde NULTU LICENCU, tj da li placa ispit ili ne ili mu drzava poklanja ispit. Uvek sam bio za to da ZASLUZNI GRADJANI ove drzave imaju odredjene privilegije. :-)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #98 poslato: Oktobar 06, 2013, 10:22:11 posle podne »
mislim da je nulta je besplatna i da  ne treba ni lekarski..itd,jesu li polagali ispite ili samo dobili?ko njih kontrolise?

« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2013, 10:25:06 posle podne apatinus2 »
malo su nas bombardovali..maloo

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #99 poslato: Oktobar 07, 2013, 09:40:28 posle podne »
sta je sa odgovorom za nultu Raseta?

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #100 poslato: Oktobar 07, 2013, 10:16:12 posle podne »
Heh, placa se to za ispitivaca. A i nulta vise nije vazeca ako sam dobro shvatio.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #101 poslato: Oktobar 07, 2013, 10:17:12 posle podne »
A i dalje mi nije jasno zasto nas narod uvek gleda kako je drugome, i sta drugi ima?

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #102 poslato: Oktobar 07, 2013, 11:56:52 posle podne »
a i meni nije jasno kako je ovaj narod zaludjen i u prevarama samo nekim!kada ce jednom pravda izaci na videlo a ne samo muljaze i podvale ako je jedan zakon ondaje isti za sve!!!

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #103 poslato: Oktobar 07, 2013, 11:58:30 posle podne »
nijemi jasno kako moze neko djabe da dobije i cime se to zaluzuje?


instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #104 poslato: Oktobar 08, 2013, 10:11:57 pre podne »
Da li ste Vi kolega tako postupili prema kandidatima ili ste ih pustili da odu kod kolega?
Vi ste imali dupli problem kako se dodvoriti ovima sto uvode zakone i kako obuciti kandidate.
I sad ko oni sto su se nafatirali i pre 25.0ctobra 2013 pravite poligone(koje cete da izdajeta kolegama kao jedan nas ovde kolega sa foruma za 200e mesecno smislio je dobru racunicu),prilagodjavate se pravilnicima i slihtate raznim Alvirovicima,Jovanovicima,Okanovicima i sa drugom Banetom se ne razdvajate.Dobicete licence gratis, zasluziliste niko ne bi ovako obmanuo struku kao vi.Jos bi pritom i clanarinu da vam placamo.
Niste radili svoj posao kako treba, budite covek podnesite ostavku kao i celo rukovodstvo.
Ovo je fina profesija, nije trgovina.
Sad izmisljate toplu vodu, sto to pitanje ne postavite u Sat-u tamo ste izgleda patili od amnezije ili cege drugog niste znali da odgovorite,da odbranite interes kolega.
Kompletan rad zajednice ocenio bih sa cistom nulom!
Zauzeli ste polozaj i od svega napravili biznis, setite se samo potrebne dokumentacije,prirucnika i cena kostanja celog seta kod vas u zajednici koliko ste tu profitirali?
Da ne pricam o smirivanju situacije od objave i uvodjenja pravilnika,ni tu se niste dzabe zalagali.
Ovo je smesno treba svi da napustimo ovaj forum, ovo je kraj i propast.


Samo par pitanja da postavim:

koliko ima skola koje su prestale da uspisuju kandidate pre 25.10.2012. kad su videle da nece sve stici?
koliko je njih povecalo cenu u tom trenutku?
koliko je njih objasnilo kandiadatu sta ga ceka, i za dodatne casove, i za prvu pomoc, i za mogucnost isteka lekarskog ako upise sa 16 god.?
koliko je njih pare sacuvalo za crne dane za koje smo jos onda znali da ce da budu zbog preteranog upisa kandidata?
koliko je njih sacuvalo isti broj instruktora posle nove godine?

verujem da je jako malo skola koje se mogu pohvaliti da su ovo uradile, znaci bilo, proslo, sad moramo da se vadimo, tacno je instruktori tu mogu malo da uticu znaci da ovo treba da citaju i vlasnici skola pa da oni odluce zajedno sta dalje...

dalje, ili nazad na temu?