Autor Tema: Inicijativa za štrajk  (Pročitano 130499 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #165 poslato: Decembar 03, 2013, 08:07:26 posle podne »
POMOC POMOC POMOC IMAM 2 FIJATA PUNTA KOJI SU BILI VAN (TERETNI) ALI SU JOS PRE 2 GOD.ATESTIRANI I VODE SE NA AUTO SKOLU SADA MI TRAZE NEKO UVERENJE OD PROIZVODJACA DA SU MOGLA DA SE PREPRAVE NA PUTNICKA A OVI U FIJATU U KG MI TO NE DAJU  DALI IMA NEKO DA ZNA KAKO TO DA RESIM HICA MI JE ZBOG OVIH U MUPU

hahha ,unazad traze da su onomaad mogla da se preprave,pa oni sada jesu putnicki i u cem je probelmmmmm? pa isto kao kad bi tyo trazili za gasne uredjeje od pre 10 god///,hebote koja drzava

malo su nas bombardovali..maloo

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #166 poslato: Decembar 03, 2013, 08:12:07 posle podne »
jbg nije to bio strajk.strajk je kad rade oni koji mogu a nece.vecina na strajku su oni koji nemogu da rade i sve i da hoce.dobro ih policija nije kaznila zbog tabli na krovu..

gledajuci izvestanje novinara ,mnogima nije jasno uopste u cem je problem .nije na dovoljno dobar nacin prikazano sve.
malo su nas bombardovali..maloo

vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #167 poslato: Decembar 03, 2013, 08:22:38 posle podne »
EVO ŠTA MI JE KOLEGA KOJI JE JOŠ UVEK U BGDu POSLAO NA FB:

Obecano je da od petka skole dobiju resenja da rade.do prijema i dobijanja trajnog
resenja.navodno je obecano produzenje roka za ispitivaca i predavaca.a taksa sad ne
mora da se plati.mup je nece traziti al ce uprava prihoda da je naplati makar
prinudno.

OBEĆANO I POTPISANO NIJE ISTO,nadležni iz Mupa su nam već obećavali to isto pre 15-20 dana...

akademija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #168 poslato: Decembar 03, 2013, 08:59:10 posle podne »
Pejović: Školama nije blokiran rad, već je reč o primeni zakona.

Načelnik Odeljenja za inspekcijske poslove Branimir Pejović je istakao da školama niko nije blokirao rad već je reč o primeni zakona.

"Sve izmene pravilnika su izvršene u skladu sa zahtevom zajednice auto-škola, koja nam je uputila dopis juna ove godine, a u kojem se traži šta je potrebno izmeniti u pravilnicima da bi auto-škole mogle da ispune propisane uslove. Mi smo te zahteve u izmenjenim pravilnicima ispunili", rekao je Pejović.

On je negirao da je najmanji broj vozila koje auto-škole moraju da imaju da bi mogle da obučavaju vozače 17, i dodao da najveći broj auto-škola koje su dobile dozvole za obučavanje kandidata ima po tri.

"Trenutno stanje u oblasti osposobljavanja kandidata za vozače je posledica opstruktivnog ponašanja auto-škola koje žele da zadrže trenutno stanje, a to je da najveći broj škola egzistira zahvaljujući loše obučenim kandidatima", rekao je Pejović.

On je kazao da u proseku od jednog kandidata auto-škola može zaraditi do 800 evra, te se i protest škola zasniva na interesu da eksploatišu loše obučene kandidate.
Има ли некога да му се не гади од ове бестидне тврдње о заради од 800 евра?


Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #169 poslato: Decembar 04, 2013, 12:51:06 pre podne »
Ovi iz MUP-a su se stavrno osilili. Kolikom sam ja razumeo iz njihovih izjava, oni govore da nije moguce da se da Privremena dozvola a to su obecali na sastanku.
800 EUR po kandidatu zarada.
Pa za te reci , lazi i klevete nekom je mesto na robiji.
NE SMEMO DA PRISTANEMO NI NA JEDAN NJIHOV USTUPAK.
IMAMO JASNO NASE ZAHTEVE I DOGOVORILI SMO SE DA NEMA ODUSTAJANJA DOK SE SVI ZAHTEVI NE ISPUNE.
RUKOVODSTVOM PKAS NEMA PRAVO DA ODUSTANE OD PROTESTA  I ZAHTEVA KOJE SMO TRAZILI:
Nema vise " NISMO MOGLI VIŠE DA IZVUČEMO"
Dobili ste jasne ciljeve i smernice od svih auto skola. U obavezi ste da to sprovedete.
Pa vidita li  kolega kako se oni nama obracaju, Vidite li za caga nas oni smatraju.
Nasi mediji su dobili zadatak da satanizuju nas skup. Jedan novinar je izjavio  da je dobio dobio zadatak da maksimalno minimalizuje nasu protesnu voznju. Da umanjuje velicinu naseg skupa.
VISE NEMA NAZAD I NIKAKO ODUSTATI OD NASIH ZAHTEVA
U ovom medijskom mraku ipak sam uspeo da pronadjem jedan nepristasan izvestaj i par realnih i nepristasnih komentara.
Obavezno procitajte
Vi zaista umete jedino režimski,poltronski i naravno neistinito i neprofesionalno da predstavljate činjenice, zaobilazeći istinu,ne sagledavajući suštinske probleme i razloge, ne želeći da sagledate prave motive zabrane rada auto škola. Zato sada ne svedočite da delatnost obuke uništavaju centri moći u MUP-u, Agenciji za bezbednost saobraćaja i biznis krugovi koji planiraju da poslovno zagospodare obukom vozača, kada unište postojeće auto škole u Srbiji.

Ti isti koje navodite jesu kolovodje i predstavnici kriminalaca koji iz drugog plana i rade na uništavanju obuke u Srbiji. Pišite o njima: o tom "generalu" , koga znaju po lošim slučajevima koji su ga proslavili u službi, o tom "velikom crnogorcu", koji vedri i oblači -u Srbije, a ništa ne zna o obuci,kao što nikada nijje ni znao, pa pišite malo o SPS generalu,moćnom kadru "južne pruge",koji drma generalsku penziju i tako masnu platu, u novom autu koji vredi više od svakog uređaja koji nedostaje po Domovima zdravlja na primer... tom velikom "DIREKTOR"-u Agencije za bezbednost saobraćaja.

Pišite o toj,još jednoj,jazbini, agenciji neradnika i parazita koji su debelo i masno obezbeđeni iz bužeta ove Srbije koja nema ni za lekove ni za prosvetu..Počnite da radite kao profesionalci, bio bi red. Najzad krenite sa odgovornim novinarstvom u korist javnosti i istinitog obaveštavanja.


Pa Pravilnike je doneo MUP gde i leži najveći problem. Ko napravi gužvu oko registracije vozila, oko ličnih karata, oko pasoša i videćemo oko čega još.


E jadna Srbijo hoćeš u Evropu a tjeraš ljude da se zaposle dok im ne daš da rade !!!!

Ganjajte kolege Vučića neka sad pokaže da li je toliko uz narod, šta imate pregovarati sa milicijom jel da su šta znali nebi bili milicajci nego neki pošteni ljudi...


Поштоване колеге,
Једини начин да се изборите је да овим протестима тражите смену генерала Драгише Симића који је на овако суров начин обратио се јавности. Понаша се као да му је Република Србија остала у наследство од ђеда те је његово 1/1 све. САМО СМЕНА ГЕНЕРАЛА ДРАГИШЕ СИМИЋА и одмах кривична пријава ЗАТВОР !!!!!!!!!!! Како рече овај претходник па ево посла за вицепремиера Вучића, одмах у Забелу, за пример другима.










Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #170 poslato: Decembar 04, 2013, 01:10:39 pre podne »
Nemoze neko da kaze da je instruktor odgovoran za bezbednost saobracaja u Republici Srbiji. Da ljudi ginu zbog instruktora.
Lično i u svoje ime ja to ne mogu da prihvatim.
Lično, i samo u svoje ime govorim, Ova izjavam me je jako pogodila, unervozila i uznemirila. Ponovo govorim u svoje ime, za svoje kandidate bih ruku u vatru stavio. Uvek sam davao vise od 100% sebe na svakom casu koji sam odvozao sa kandidatom. Uvek sam imao nameru da sve svoje znanje koje posedujem prenesem na svoje kandidate. U tim svojim namerama nekad sam imao vise uspeha a nekad manje. Posle svakog casa koje sam odradio sa kandidatom uvek sam mogao da odem mirno da spavam, jer sam uradio sve sto sam mogao i znao da moj kandidat bude bolji i bezbedniji vozac.
Ceo svoj skolski vek sam proveo uceci i skolovajuci se u Saobracajnoj struci. Imam 9 godina skolovanja u struci.
Doziveo sam danas da neki tamo meni nebitan covek, izadje u rezimske medije i pocne da pljuje po meni i po mom skolovanju. mojim diplomama i mom KODEKSU INSTRUKTORA.
SVASTA BIH MU SAD PORUČIO OVDE, NA OVOM FORUMU, NA ULICI, NA BILO KOM DRUGOM MESTU .............   ALI NE SMEM SAMO ZBOG MOJE TROJE MALE DECE,


Jablan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #171 poslato: Decembar 04, 2013, 08:16:08 pre podne »
P R O P A S T

belaladja

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #172 poslato: Decembar 04, 2013, 10:12:02 pre podne »
Da nije tragično,bilo bi smešno! Rezultat protesta je taj što je nekom omogućeno da radi do 25 januara? A zahtev da se podnese do sutra! Ha,ha,ha! Pa ko ne može da ispuni uslove sad,neće moći ni posle 25 januara. Polako ali sigurno,izguraće Mup svoju priču. Da ne bude insinuacija,kod mene katanac već visi na vratima od škole. KRAJ!

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #173 poslato: Decembar 04, 2013, 12:34:14 posle podne »
Mup igra igru u svoju korist!

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #174 poslato: Decembar 04, 2013, 03:31:20 posle podne »
 " Neću dozvoliti da se auto-škole otvaraju u podrumima i šupama i da se svako bavi obučavanjem kandidata. Neću dozvoliti da naša deca neobučena ili poluobučena izlaze u saobraćaj i izazivaju saobraćajne nesreće ili ginu - istakao je Dragiša Simić, načelnik Uprave saobraćajne policije. "

Kolika količina gluposti u jednoj rečenici. Kako mogu deca izaći u saobraćaj neobučena ili poluobučena ako su položila vozački ispit koji vode njegovi ljudi ? Osim toga, i po novom pravilniku auto škola može da se otvori u šupi ili podrumu..

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #175 poslato: Decembar 04, 2013, 04:30:27 posle podne »
Sigurno ste citali....

Dragiša Simić: Auto - škole pokušavaju da manipulišu
 | 03. 12. 2013. - 15:34h  | Komentara: 17



Načelnik saobraćajne policije, general Dragiša Simić rekao je da auto - škole već duže vreme pokušavaju da manipulišu, i da govore da navodno ne rade zbog njih.
 
Simić: Auto - škole pokušavaju da manipulišu

- Demantovaćemo sve njihove navode. Zakon je donešen 2009. godine, a auto - škole se do danas nisu bavile time, iako su odavno znale šta treba - rekao je Simić, i napomenuo kako neće dozvoliti da auto - škole budu u šupama, kao i da deca budu neobučena.

On je, kako kaže, roditelj četvoro dece, i nije dao da njegova ćerka koja je nedavno napunila 18 godina položi vozački ispit po svaku cenu.

- Ne razumem kako neki roditelji traže protekciju za svoju decu. Auto - škole su nam poslale dopis da mi nešto promenimo kako bi oni mogli da počnu sa radom, a mi smo sve ispunili - rekao je Simić, i dodao kako su poslednjeg dana auto - škole podnele 350 zahteva. On je rekao da nema podatak da su se predstavnici auto - škola sastajali sa premijerom Dačićem.
   
- Sastajali su se samo sa mnom i rekao sam im da ne mogu da izdajem privremene dozvole, jer to nije u skladu sa Zakonom. Tu je završen svak kontakt - rekao je Simić, i napomenuo kako je do sada 60 auto - škola dobilo dozvolu, a zahtev je predalo 408.

Samo, odakle ona cifra od 800 evrica, kao da deca 3 puta pohadjaju casove, pa ni onda mozda ne verujem da je toliko....

Lepo napisah, da je medijski mrak... Lepo je rekao rasetam da je Petar reagovao... moze i sada.... ali dok se citaju novine u 1.000.000 primeraka puta 6-7 novinarskih kuca i sve isto pisu, dzaba nama pisanja i kuckanja, i ....

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #176 poslato: Decembar 04, 2013, 08:35:04 posle podne »
dogovor kucu gradi...SVI DOGOVORI SE FINALIZUJU POTPISIVANJEM DOGOVORENIH I UGOVORENIH TACAKA.... ja se bojim da smo i ovaj put po sistemu rekla kazala obecala ,,,,,eto tako mislim ..

pekorada

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #177 poslato: Decembar 04, 2013, 10:29:24 posle podne »
http://vesti.mojauto.rs/Istrazujemo/424850/Kraj-blokade-autoskola

Znači, auto škole koje nisu podnele Zahtev za ispunjenost uslova mogu to da urade do petka 06.12.2013. Ko je podneo Zahtev može da nastavi sa radom kada dobije privremeno rešenje. Raseta je napisao sledeće:

Posle veom teškog i višečasovnog razgovora dogovorli smo se sledeće:
-da sve auto škole koje žele da rade mogu da podnesu zahtev do petka. Uz zahtev se daju svi prilozi koje škola ima.
-svim školama koje do tada podnesu zahteve izdaće se jedno zajedničko PRIVREMENO REŠENJE kojim će se omogućiti nastavak rada, a proces utvrdjivanja ispunjenosti uslova će se nastaviti do 25 januara.
 

Da li se ovo odnosi na škole koje uopšte nisu , do sada, podnele Zahtev ?


Jablan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #178 poslato: Decembar 05, 2013, 08:57:30 pre podne »
P R O P A S T

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #179 poslato: Decembar 05, 2013, 12:09:29 posle podne »
Bice bolje sta se sekirate kolega dolaze PRAZNICI, SLAVE, i SNEG kad ZAVEJE odmoricemo se  od svega i od Marta 2014 kad krenemo u nove pobede a do tada ce se sve iskristalizovati Srecne    Praznike!!!!