Autor Tema: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?  (Pročitano 6769 puta)

belaladja

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« poslato: Novembar 17, 2013, 05:07:58 posle podne »
Svedoci smo toga,da prepotentni i sveznajući Mup u saradnji sa Agencijom(čitaj takodje kao Mup jer većina njih koji tamo radi je pobeglo iz Mup-a u potrazi za "boljim i lakšim"  životom),vrši konstantnu torturu i degradaciju svih nas koji smo u proteklom periodu radili sa auto školama. Ispada da smo mi jedini i isključivi krivci za sve loše što se dešava na našim putevima. U stvari smo mi  radili jedan plemenit i odgovoran posao,dok su se oni prsili na polaganju vozačkog ispita, bili najodgovorniji za to ko će položiti a ko pasti na ispitu,nemilosrdno pustajući za koga god bi urgirao neki kolega,komandir ili ti ne znam ko.U pauzi toga su kopirali testove(mi ih nismo ni imali,zar ne?), i prodavali ih na buvljaku. I za to smo mi bili odgovorni? Ono što mi sada najviše smeta je ponižavanje ljudi koji su završili fakultete i stavljanje iznad nečijeg petogodišnjeg školovanja onu bedu od pripremne nastave i bezobrazno visoku cenu od 30000,00 din+ 15000,00 din.+5000,00 din. + seminari,provere,što bi bilo kao cela godina studiranja samofinansirajućeg studenta! SRAMOTA! I posle 5 godina,ajmo Jovo nanovo. BRUKA I SRAMOTA!
A iza kulisa,čemer i jad. Odlažu nam video nadzor i kompjutere. Pa oni ni mail ne koriste,nego nas teraju svaki čas da im dostavljamo neke papiriće i obaveštenja. Čime će to ispratiti? Smešno.Kupuju vreme. Još uvek negde voze stojadine,a od nas traže tehničku ispravnost vozila. Zašto kasne sa licenciranjem ispitivača? Koga će oni  licencirati kad većina njihovih ispitivača ima trogodišnju srednju školu i kurs, i poklonjeni V-i stepen za instruktora. Gde će oni naći potreban broj licenciranih ispitivača? Zašto sa ispitivačima nisu krenuli kad i sa predavačima?Verovatno će im iz Agencije to podeliti kao novogodišnji poklon ili će organizovati ispit posebno za njih, a vi gospodo iz auto škola,uplatite i knjigu u šake. BITNO JE UPLATITI,sve ostalo je manje važno,to će mo kasnije....Naravno,kad uplatite.... :)
 Ko gleda Šojića ,shvatiće da u mom niku Bela ladja ima puno simbolike vezane za ovu našu situaciju.Puno je Šojića u Srbiji.U našem narodu se kaže da se djubre prvo čisti ispred svoje kuće.U ovom slučaju nije tako.Zato sam ja rešio da se ne povijam nikome.Teška srca,bez ikakve alternative.Katanac i ćao! Svima koji ostanu u poslu želim sve najbolje.Zbijajte redove,ne dajte se. I znajte,dokle god nam Mup kroji kapu,teško si ga nama. Srećno!

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2013, 07:08:31 posle podne »
oho.sa ovim ce se svi sloziti :) ili ovi sto dobise dozvole bez dostojanstvenih uslova..nece?:) nece im poklonioti ,ici ce na seminar -placen -  i to je to.
malo su nas bombardovali..maloo

xl

  • Gost
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2013, 09:14:39 pre podne »
Svaka čast kolega, svi koji su procitali malo vise knjiga u životu, a ima ih dosta u ovoj struci ( polako beže iz ove branše ) , bolje s fakultetom i na buvljaku prodaviti, nego slušati kako se kreće vozilo u rikverc s poromenom sab.trake !!! SVE VAM JE JASNO  8)

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2013, 12:48:51 posle podne »
Tacno tako prepustiti struku TRGOVCIMA I BIZNISMENIMA kao i u ostalim granama pa vise nas nece moci sisati nego ce sami sebe da SISAJU jel nece biti koga 600 firmi ce se ugasiti a Drzava nece moci vise ubirati porez i dazbine pa ce ovima koji ostanu povecati porez sve sa logikom se radi...

sinishaberar

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2013, 01:50:45 posle podne »
nemojte tako teske reči pisati  :D pa nije bas sve tako, premijer u Srbiji je u isto vreme i ministar unutrašnjih poslova i on može da ima radni odnos na dve funkcije dok ja kao inženjer saobraćaja ne mogu da radim u auto skoli i ako imam i licencu i vec zasnovan stalan radni odnos, nisam ja premijer ili ti vicepremijer ili neki iz druge političke organizacije koji ima 7 plata u Srbiji... Njima Zakon sve dozvoljava!


belaladja

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2013, 04:42:25 posle podne »
Kad su već toliko sposobni i svestrani evo im rešenja: vozila imaju na pretek,radne snage jos više.Ne manjka im ni prostor za učionice i poligone,pa nek sami sebi odredjuju uslove i nek obučavaju...Pa ovaku su svu svoju užu i širu familiju servisirali preko naših ledja,a kad treba da se uloži novac u posao i da se zapne,ostavljaju nama...I maltene smo ortaci 50-50, kad se sve sabere i oduzme. Sami smo krivi.Mi smo ih navikli na to da budu generali,a mi pešadinci. Živim samo za dan kad će Agencija i Mup da stanu u klinč jedni prema drugima.Oči će povaditi u borbi za prevlast.Mislim da je ta borba već i počela.Šta mislite,da li se varam?

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2013, 06:48:37 posle podne »
Kolega, najpametnije je to sto si napisao... Tako ce i biti, veliki novac se tu obrce... Mada racunica je jasna.. Mup jedino moze da kontrolise, a sprovodjenje i druge stvari mora da ostavi Ministarstvu saobracaja... Na celu Agencije treba da bude covek koji razume materiju i koji ima rezultate iza sebe, a ne covek koji je upravo na vlasti i koji ne da svoju stolicu ni za zivu glavu...
Ako mi ne udarimo zestok otpor u smislu protesta radi ostvarivanja svojih prava nemamo u buducnosti cemu da se nadamo...
Pisali su propise iskljucivo u svoju korist i obezbedili su svoju pozadinu maximalno i tu se vidi da njih ne interesuju nikakva sigurnost gradjana vec iskljucivo to da kad im zafale pare u kasi da mogu brzo da ih obezbede...
Opet ponavljam, zakon je morao da se menja, jer propisi iz 1982 nisu vredli dve pare, ali covece nemoj pisati gluposti i tumaciti kako hoces i niko MUPu ne moze da izadje na crtu... I to mi drzava... Gde su institucije, kad jedan covek ima moc da promeni ili odlozi zakon jednim telefonskim pozivom...

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 18, 2013, 07:07:19 posle podne »
Ko ce pokupiti kajmak za tahografe? i koji je taj sto moze? ili samo rekla kazala?

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod ili ti, da li Mup ispunjava uslove?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 18, 2013, 11:52:40 posle podne »
ako se udje u suštinu,izgleda da oni i hoće da oduzmu obuku i polaganja od nas i da ih radi neko njihov. Kao niko ne ispunjava uslove, pa kao sve je ok. ali pradavac se sluzio temom iz naredne nas. jed. Pa se traze razlozi za odlaganje i  da se izadje jednog dana pred javnost, da zbog br.nezgoda i nastradalih ce drzava morati da nadje reseje za dalju obuku  kand. za voz.