Autor Tema: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije  (Pročitano 18863 puta)

bane bezar

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2013, 05:07:04 posle podne »
haha bravo petar. 16:40  - 17:30  ,to je i meni prvo palo na pamet ..i to je problem.imati odredjene uslove i predati zahtev pre 24.10. a sa uslovima iz pravilnika dionesenog 5 dana kasnije..:)
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2013, 05:27:13 posle podne apatinus2 »
malo su nas bombardovali..maloo

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2013, 06:29:11 posle podne »
kolega apatinus nisam razumeo tvoj komentar bravo petar sta je u pitanju i nemogu da otvorim snimak  iz media centra od danas, poz

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2013, 06:33:57 posle podne »
http://presscentar.uns.org.rs/video.html


spoemneu je moju prvu pomisao na zandje dane oktobra.a to je da doneli su pravilnik sa novim uslovima 5 dana posle 24 okt. ,a koje smo trebali da ispunjavamo do 24 okt. ,a isto i za ispitivace,godinu dana traze ispitivaca za uslov aonda 1 novembra kazu da visenije uslov ..(zato sto nsiu organizovali polaganje itd..) itd
malo su nas bombardovali..maloo

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2013, 06:37:10 posle podne »
Znate gospodje, gospodo, koleginice, kolege, drugarice i drugovi....

Ja sam samo malo pogledao...

Ali ovo je sasvim neki drugi Petar.... Kao da to za poligone od nekoliko stotina hiljada, nije znao da kaze u aprilu....

Nego to vam je to, i to ce da izgleda takou posle 25.10.2013.... a sada, pa sta vi mislite....

Dve godine su kolege pricale o ovome... ali... to su bili ratni huskaci, dobacivaci iz kafanskog coseta,,,, itd....

Pljujte me koliko hocete, ali neki nisu pazili na casu, jer su drzali nastavu....

Kolega rasetam (07.11.2013) :

Sat vremena 190€, nisam siguran da bi skupili pare za naših 2-3 a nekad i više sati diskutovanja. Ali da odlična ideja kako bi nešto objavili medijima i privukli veću pažnju istih.

pa su sada to uradili....

oktoba 19 :

Ево мене,
нисам дуго био међу Вама. Размишљао сам да ли и сада да Вам се јавим. Срамота је што се на форуму јављају xxxx лица и тако се крију. ЗЗнам мкноге од њих и збо тог сам мислио и да се не јављам. Њих не кривим. Мривим оне дурге који знају шта је Заједница све урадила, али се не јављају. Видео сам ових дана и те покушаје.

Шта да радимо после 25 октобра?

Много пута смо се питали шта да радимо. Као да живите у облацима. Одлучите се већ једном. Када сте радили за 200 динара час нисте се питали. Када Вам је дата могућност да радите за 1200 опет нисте знали да ли да радите или не.

Ствари стоје овако, па се вама свидело или не. Ова реорганизација обуке је наступила, јер је била јасна чињеница да има бар 30% вишка инструктора (школа још више, јер је било много школа са једним инструктором). Желело се ''уозбиљити ово образовање''.
Наравно, пошто је правила радила само бирократија дошли смо до Закона и Правилника који немају везе са памећу и животом. Сва наша настојања да се бирократија опамети нису уродила плодом. Руку на срце било је и пмака, али опет само када се бирократија смиловала да нешто од наших промедби прихвати.

Био је 25 октобар прошле године и бирократија нам је дала рок да се ушоримо са њиховим ставовима. Ми смо мислили да се они шале. Преварили смо се.
Бирократија одлаже све оно за што они нису спремни, али неће да одложи оно зашта ми нисмо спремни, јер то не зависи од нас. Има батину у рукама и може јој се.

Неке колеге предложе штрајк и сви су на речима за то. Када ја тражим да то печатом и потписом потврде ето праве истине о нама. Једно причамо друго радимо.
Шта сада предлажем.

Сви поднесите било какав Захтев за дозволу. Макар и празан. Тада улазите у неку игру са бирократијом. Постоји став да сви они који поднесу захтев могу да наставе да раде док им се захтев не размотри. Тада спашавате и бирократију која је донела Закон којим сви престају дараде 25 октобра, а до ток датума им тече рок и за подношење захтева. то се зове правна празнина. Они се муче како да то избегну.
Зато су написали сасвим НОВЕ ПРАВИЛНИЕК и предложилчи и9змену тог чпана 351 како би себе спасили. Ако им то не успе незнам како ће се извући. Наравно опет постоји онај познати  метод да се УПУТСТВОМ ИСПРАВЉАЈУ И ЗАКОН И ПРАВИЛНИЦИ.



i tek sada medija... a niko se nije zapitao sto smo pod zestokom medijsko blokadom bili do sada.... i ???

Е све остало ћете сазнати на ИНФОПУЛТУ. За то је предходно потребно да будете чланови Привредне коморе и наравно да платите чланарину. Људи уозбиљите се. Немојте се по овом форуму шегачити. Форум је за озбиљне људе није за шерете.
Ако наставите да се шегачите заиста ћу изгубити вољу да контактирам на форуму. Молим поштене људе да се јаве.
Рашета.
 Ја нисам икс, икс и ништа не кријем.

evo tek sada je postao ozbiljan.... jos da sutra procitamo bar u pet novinskih izdanja : Blic, Kurir, Vecernje novosti, Politika, Dnevnik


« Poslednja izmena: Novembar 25, 2013, 06:43:57 posle podne razocarani »

belaladja

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #5 poslato: Novembar 25, 2013, 07:21:25 posle podne »
Birokratija je stara pojava.Ovo sada se zove MUP nabildovan iskompleksiranim neznalicama.Stvar je trebalo prepustiti ljudima od struke a milicija neka juri lopove,ionako ce nam usi odgristi. Nikoga nikakav zakon ne moze naterati da skoci 10 metara ako on to ne moze. Tako je i sa uslovima koje su postavili ispred nas. Situacija je poodavno postala teska,zato nismo ni trebali podnositi nikakve zahteve a njih neka pojede javno mnjenje,kandidati,roditelji,glasaci....Ovako, sumnjam u neki uspeh iz razloga sto postoje kolege kojima ovo odgovara i koji su vec usli u kolotecinu. MUP van iz sistema obuke i polaganja vozackih ispita,stvar poveriti struci,pravilnike sve iz pocetka.....to je jedini recept za nas spas i ujedno za poboljsanje kvaliteta obuke.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #6 poslato: Novembar 25, 2013, 10:06:29 posle podne »
Meni je ovo malo mlako - Na pitanje novinara kakvi su dalji koraci, Petar odgovara sa :"...najverovatnije nećemo ići na sutrašnji sastanak, najverovatnije ćemo na protest..." NAJVEROVATNIJE ?! Petre, šta znači to "najverovatnije"? Kakvi više razgovori i sastanci ? Treba nešto preduzeti a ne čekati da nas zaveje sneg pa da protestna vožnja ne bude tehnički ostvariva. A mogli bi se organizovati i protesti u lokalu pa da nam se pridruže i kandidati, neka ljudi vide i čuju šta se dešava.

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #7 poslato: Novembar 25, 2013, 11:05:13 posle podne »
Dogovoricemo se ljudi kud ste navrli...

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #8 poslato: Novembar 25, 2013, 11:38:13 posle podne »
upravo sam pogledao prenos iz media centra super , trebalo je malo ranije ali mislim da nije kasno, mislim da treba problem progurati do vucica od ostalih pomoci nema u to se ne nadajte, svaka cast za prof. DRAGACA  neka ga poslusaju i neka se stide strucnjaci iz mupa a ako su toliki strucnjaci neka samo razmisle koliko je drzava uskracena za ovaj mesec da ne pominjem sirotu raju, sve bi ovo neko morao da plati da je srece, .....

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2013, 10:05:42 pre podne »
Press centar, vecernje novosti ib92 su preneli vest.... drugde nisam nasao.... bar za sada... a ni komentari nisu ohrabrujuci....

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:465413-Samo-20-auto-skola-ima-dozvolu-za-rad

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:465413-Samo-20-auto-skola-ima-dozvolu-za-rad

izvlacim iz konteksta, kolegi srbijadotokija, havla na podrsci...

To smo mi kritezeri, dobacivaci iz kafanskog coseta, i oni koji nisu ozbiljno pratili, shvatili ili ti spavali na predavanjima, znali... ali Vi tek sada...

Zbog nastale situacije, kandidati koji su prošli obuku ne mogu da polažu vozački ispit, a oni koji žele da započnu obuku moraju da putuju često i po nekoliko stotina kilometara daleko u neku od auto-škola koje trenutno imaju dozvolu za rad, ukoliko u mestu u kojem žive nema škole koja radi, istakao je Rašeta.

Ali ako sam dobro razumeo, pa me vi sada shvatate pogresno, kao i ja Vas.... Meni je mnogo zao.... Mozda su novinari zajebali stvar.... Ali smo sumnjali i izgleda ne bez osnova, da su papiri sklonjeni ili nisu ni poslati.... Novinari napisali...

"....... rekao je Rašeta i dodao da će auto-škole takođe tražiti ocenu ustavnosti Zakona o bezbednosti saobraćaja."

« Poslednja izmena: Novembar 26, 2013, 10:19:18 pre podne razocarani »

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #10 poslato: Novembar 26, 2013, 10:28:19 pre podne »
Seca li se neko onog natpisa koji je jedno vreme bio hit po kancelarijama.......nesto kao..

                                                                  " ako nemate sta da radite molimo vas da to ne radite ovde "

Nekad mi se ucini da i ovde na forumu zafali isti.

Brate ako mozes nekako biti od koristi pri resavanju ovog naseg velikog i zivotno vaznog problema, onda se ubacuj sa idejama za resenje. Ako nisi u mogucnosti da pomognes, zasto imas potrebu da smetas i gusis.

Meni je zao svih nas koji smo u ovoj, za skoro sve nas istoj situaciji, ali zalim sebe kad ostanem sam sa sobom, ne smaram sve oko sebe sa svojim problemima, pokusavam iz svake situacije da nadjem izlaz a ne da po svaku cenu trazim nekoga koga cu optuziti za situaciju u kojoj sam se nasao. To mi nece olaksati situaciju i nahraniti decu.

Ako smo se sad opredelili za protest, nemojte da razvodnjavamo ideju. Nije vazno ko ce biti na celu kolone, vazno je da to bude onaj iza koga ce kolona biti najduza. A trenutno duzina kolone zavisi od nas. Zato ostavite taj negativni naboj iza sebe i skoncentrisimo se na PROTEST.
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2013, 10:30:13 pre podne Instruktor Pera »

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #11 poslato: Novembar 26, 2013, 10:45:19 pre podne »
Zato brate kolega sto sam na birou.... Vec davno ste napisali da je dato na ustavni sud... Vec dve godine i vise kako kukamo, da ne valja... i brate odgovorni su gusili... i tek sada su se setili kada je KRAJ... Ali imas pravo, odoh da namirim jos onu sicu, 11 plata, kada vec nisam otpremninu, jer je moj sef isto dobio resenje za rad... ne zove nikog... pa ni one zaposlene.... svi sede i cekaju bolje sutra kojeg nema, jer ste 13 godina sedeli na njima, niste verovali.... Sada sam se setio jednog starog lisca, koji je jos 1995, 1996 i 1997 godine napravio ovo po novom... ucionica, pista, kancelarija, WC, prilaz pisti, ali jadnik nije docekao da zazivi ovo sve.... I to su ti koji su znali i spremali se, a mi koji nismo slusali na predavanjima, nego zevali sada smetamo.... i kad god neko postavi neko slicno pitanje Vi ga pokopate... dosta nam je jedan, ne treba vas vise da radite isti posao....

Narodu se nece svideti nikava zataranja, mostova, ulica pruga... dosta nam je bilo poljoprivrednika, auto saobracaja, fapa itd...

Dajte narodu da radi, a oni koji su doveli do ovoga, ne ynam, vi im sudite...

A jasam se setio one druge....

SVE JE HITNO STO SE KASNO TRAZI ! ILI TI...

NISTA NIJE HITNO, SAMO JE NEKO ZAKASNIO !

« Poslednja izmena: Novembar 26, 2013, 11:04:31 pre podne razocarani »

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #12 poslato: Novembar 26, 2013, 11:18:24 pre podne »
Kolega Razočarani,
šta Vi predlažete?
Da ste prvi u koloni i da smo svi iza Vas šta bi uradili u ovom trenutku?
Okrenuti ste u nazad,pričate o prošlom vremenu-šta je po Vama naš korak u napred?

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #13 poslato: Novembar 26, 2013, 02:07:22 posle podne »
Kolega struka, ja spadam u onih 30%, i predlazem, to sto je trebalo odmah, ustavni sud, ali nismo mi Miskovic, da odmah dodjemo na red... drzavu tuziti za sve ove neradne dane, i to dobro naplaiti sa kamamtom... ali za tuzbu treba para koje niko nema.... i dok dokazemo nismo krivi... a narod, ili vecina njih misli.... pa i Alvirovic i NAVAK.... svi samo rade protiv, niko za...
Pa, jer nisu pustili Rasetu i Pejovica u isti studio, nego kolegu... Pa jer spomenu prof... u navlaku da su autoskole krive...
A korak unapred.... posle onolike medijske blokade... rasetam je prvi kritikovao press centar... sada je malo kasno za bilo sta...
A, ako je Petar bio u tom odboru, onda je jako dobro znao da se sve ovo htelo ostvariti jos 2002... to je 11 godina... a vi sada, da to preokrenete do 01.01.2014.... tesko....
 i dok se operemo od ovoga, sto rekose :

Naj smesnije su mi auto skole u blokovima koje koriste parking u sred solitera.
I pored manjka parking mesta 10 vozila je kao zakupljeno.Neko je uspeo da uzurpira parking po sistemu privatno vlasnistvo ili javno koje je privatizovano.
Privatna skola,privatna skola,privatna infrastruktura.
Oni hoce javnu infrastrukturu,pa ih treba rebnuti po dzepu...

ma dajte ljudi.Pa dosta je javasluka BRE u nasoj drzavi. Svako ko je i malo posten priznace pred sobom kako se kod nas vrsila obuka i polaganje.neka udruzenje objasni ko je poducavao,do juce tu nasu omladinu voznje.Po statistici vidi se ko najvise pravi udesi.Najmanje 3 primera znam gde su instruktori trazili pare da bi odmah polozio vozacki ispit.Neka me neko demantuje.Podrzavaju ih taxi vozace.Gle molimte oni ce da daju podrsku,pa bezobraznijih vozaca od njih nema.Shvatite ljudi da vise nema lake zarade.Ako nisi sposoban da obavljas neku delatnos, za koje treba da ispunis uslove jako mi je zao. Dosta pretnji ostace ljudi na ulici ili blokiracem puteve srbije.Ko je vama svima dao pravo da maltretirate ovaj narod zaime vase pravde. pravda ne dajem nista ali zato hocu da uzmem sve i to bez motike

Vidite neka bude 900 auto skola ali auto skole je otvarao ko je stigao. Sta se desava problem je sto je ovo duze u pripremi oni su znalj sta ih ceka zadnjih godinu dve upisivali kandidate i uzimali novac imali dosta kandidata lova kapala sad kad treba uloziti nema para.
DRUGO moje dvoje dece je polagalo vizacki ispit pre 8 i 5 godina. Ljudi moji da ih ja nisam terao i terao da voze nikad ne bih mogao mirno da sednem kad negde podju da li danju ili nocu. Sta se desava nauce ih da prodju kroz 3-4 ulice odvozaju 10 minuta nsuce napamet ulice poloze vozacki a roditeljima ostaje glavobolja. Molim vas dete polozi vozacki ispit ne izadje na otvoren put niti ubaci u cetvrtu brzinu. Sta mislite da li slucajno svi ovi mladi momci i devojke ginu zbog svojih ili gresaka auto skola u obuci. Deo odgovotnosti snosimo i mi roditelji jer deci odmah dopustamo sve i vozila jake kubikaze. Neko je predlagao da se pocetnicima ogranici upravljanje vozilom do 1200cm3. Pa znaju li da tih vozila ima i do 100KW jacine. U svakom slucaju ceo ceh ce opet placati roditelji.

Polozio glupe testove za astronauta za A kategoriju, i uplatio sam za voznju odma. Sada vec 3 meseca cekam na voznju i skoro necu polagati cini mi se. NIje bas da mi treba na minusu, ali opet moje je pravo. Sa druge strane krivim i auto-skole jer su podigle cene od prvog dana, a nisu ispunile nista od uslova, a imale su 1 godinu i 6 meseci za to. A cene su odma skocile. Sve u svemu svako hoce tu da profitira sa sto manje rada. katastrofa. A mislimo da su politicari i privatnici razumni uceni ljudi.

A ne razumeju, da je vlada propisala minimalnu cenu...

Ako hocemo da budemo realni mozda su propisi malo preterani po pitanju broja kola koja mora posedovati skola.Npr. ako auto skola radi u nekom manjem mestu koje ima 3-5000 stanovnika onda vrovatno nikada nece imati potrebe za tolikim brojem vozila.Sad neznam kava je situacija po pitanju poligona.Mora li skola imati poligon u svom vlasnistvu ili moze npr. iznajmiti nesto sto zadovoljava propise.Isto vazi i za ucionice.Dakle treba voditi racuna o tome u kakvoj sredini auto skola radi jer ako traze da auto skola npr u Beloj Palanci ima 17 vozila onda sigurno necmo imati auto skolu u tom mestu jer investicija sigurno nece biti isplativa.Palancani ce morati da putuju u Nis ili Pirot na obuku i polaganje sto svakako nije dobro za te ljude.Ucionice svakako morju biti poropisane velicine nemoze se nastava odvijati u budzacima gde se gura brdo ljudi oko neke male table.
Ideja da se vise autoskola udruze u jednu kako bi ispunila uslove uopste nije losasa stanovista gradjana jer ce se uslovi za obuku poboljsati a jedino to je bitno.

Kada god se pojavi neki problem, sledi blokada puteva! Da li neko pita recimo zanatlije, male preduzednike, nezaposlene izenjere kako se oni svi bore protiv krize i nezaposlenosti? Samo vi blokirajte, to je najlakse!

Neka, neka... samo ih zatvarajte.
Pa to je bilo leglo mita i korupcije.

Niste se bunili kada su skocile cene ispita/polaganja voznje za 1000 posto? Ko polaze sada po novom zakonu placa porez za budale. Meni ne pada na pamet da placam tu besmisleno basnoslovnu sumu jer ne znam sta placam zapravo. Dokle god narod trpi ovu cenu tj. dokle god placa i daje legitimitet lopovskom sistemu, dotle neka trpi.
 (Ahmad Nedzad, 25. novembar 2013 16:18)

potpuno opravdano, koliko se samo puta odlagalo primenjivanje novih zakonika, ja sam polagao 2007-me jer su trebali da uvedu nove zakone a sad je 2013, imali su skoro 10 godina da se upristoje, naravno da treba da ima puno vozila, na sta lici auto skola od 2 vozila, moja auto skola je imala 2 automobila ali svoje prostorije, ucionicu za polaganje cak i taj njen poligon mada ga nije upotrebljavala, mozda sada i radi ako se udruzila sa nekom drugom auto skolom po pitanju povecanja broja vozila, a ljudi koji su izvozili casove i cekaju da polazu neka traze neki dokument u kome pise da su izvozili casove pa tako da predju u drugu autoskolu na polaganje ili neka traze svoje pare nazad, na sta mislim da imaju potpuno pravo
 (joca, 25. novembar 2013 16:13)

Bas zanima sta oni misle da smo mi ostali tolike ovce, pa te blokade ne bi izasle na dobro.

Auto skole, legla korupcije i lake zarade se bune sto im zakon nalaze da omoguce uslove a kada im se placaju basnoslovne cene za usluge ne bune se.
 (Genije Kojot Super Pera, 25. novembar 2013 16:13)

Koliko se sećam, uslovi su bili objavljeni pre 2-3 godine i niko nije ni prsto mrdnuo. Verovatno su mislili da je bila neka šala, a sad kad im je šala njihovom krivicom presela, onda bi da blokiraju druge. Uostalom, tako se radi i u drugim oblastima, evo od nove godine sve firme moraju da izvade digitalne sertifikate i pređu na elektronsko slanje poreskih prijava. Jese neko pripremio, jedva 10%, ostali čekaju poslednji trenutak, a onda će da kukaju kako nisu stigli i slično.

Znali su za zakon godinama unazad, pravili su se blesavi verujući da će to biti još jedan propis koji nikada neće zaživeti... sad su se preračunali i država im je kriva?
Umesto da se lepo spoji po nekoliko škola (ionako ih je previše), tada bi lakše ispunili uslove. Na kraju će građani da ispaštaju.
 (matilda, 25. novembar 2013 16:02)

A tih 20-ak auto škola što su se potrudile i na vreme sve spremile su budale?!?!

Ako su mogli oni - možete i vi. Ako ne možete sami da obezbedite uslove - ujedinite se vas 5-6 i eto...
 (Dule Astro, 25. novembar 2013 15:57)

Prema njegovim rečima, uslovi za dobijanje dozvole za rad koje je školama propisao Zakon o bezbednosti saobraćaja, kao i pravilnici doneti na osnovu tog zakona, su "nerealni i neracionalni" i velika većina auto škola neće moći da ih ispuni.

Znaci imate uslove? Pa,ispunite uslove. Sta,nisu realni? Pa,zatvorite skole. Sto otvarate "zanatske"radnje a nemate zanat?
Svi vi sto niste zadovoljni,selite skole u Mogadish i radite tamo! Narod hoce da mu decu naucite da voze a ne da ih priucite. Glave i zivoti mladih su skupi!!!
 (slucajno pride-nohh,ups!, 25. novembar 2013 15:54)

Klasican bezobrazluk. Znaju za nove uslove poslednje 3 godine, a nisu nista preduzeli, pa im je sad kriv djavo. Vreme je da se uvede red i zakon u sve pore drustva, pa i u obuku vozaca.
Ako ne moze jedna skola da ispuni sve uslove, mogu da se udruze njih 5,6,7 pa da zajednickim sredstvima ispune uslove koje je postavila drzava. Ali ne, svako hoce da on bude gazda sa polovnjakom od 1000eur.
Neka strajkuju do mile volje, negde na livadi. Nece valjda da daju los primer mladim vozacima kako postupati na kolovozu?
 (BOKI, 25. novembar 2013 15:48)

A sta ce drzavi od 7.5miliona 900 autoskola? Ko to da kontrolise? Nego je vama ta brojka i zastita jer ste onda svesni da niko ne moze da uvede red dok pored svake bandere ima autoskole. Sto ne ukrupnite malo vlasnistvo, uvedete neki standard. Opste je poznato kako se u Srbiji za par stotina evra uzima dozvola. Pored ocajnih puteva jedan od razloga sto imamo najgori procenat saobracajnih nesreca u evropi.
 (Toliko, 25. novembar 2013 15:39)



ima toga jos.... ali kada su pojedinci uspeli da nas srozaju na ovaj nivo....

Proslo vreme je bilo, svi pametni, ali ovi sto dobacuju ne valjaju, ali nazalost bili u pravu.... Tako da je Marko kasno na Kosovo stigao.... davno je neko napisao da se ujedinite... davno je rekao da se urazumite... procitajte komentare.... narod je protiv Vas, Nas.... i sada kada je medijska blokada, i svi protiv.... stvarno ne znam... Jer kada nekog interesuje samo da pare stavi u dzep, ja sam jadan radnik.... Nisu otisle gazde na te simpozijume da prate na casu, nego zevale i izigravali nevernike i cekali navale po cenama koje niko ne moze da plati, a kada smo i to spomenuli... je li, e nismo mi socijalna ustanova....mogu samo da kritikujem... jer kada smo kukali unazad nismo valjali.... sada je kasno.... svi su okrenuti protiv nas.... oni koji su dobili dozvole nastavice sa radom, po meni, oni koji nisu jbg.... napisao je kolega da divanimo srpski.... samo meni je zao, i osecam se prevarenim, jer kada sam mogao da odem... xa, xa, nece ovo, ma kakvi, samo su se salili.... dosla zima, i sada mogu da se snalazim... i ne svidja se nikom sto par nas tu kuka.... tako da smo trebali davno da se ujedinimo...

ali, ajde i ja cu kao kolega monstrum....
samo cu da razgledam do nove, bolje, sretnije i svima uspesnije 2014....

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Konferencija za novinare Privredne komore auto škola Srbije
« Odgovor #14 poslato: Novembar 26, 2013, 02:23:22 posle podne »
lopta je i dalje u nogama vlasnika auto skola ali  u nedostatku ideje sta sa njom vlasnici su odglumili faul  i ocekuju od publike da udje u teren i pri tom mjsle da ce publika biti na njihovoj strani a sudija gleda na sat do kraja I poluvremena .... izbori na vozdovcu,prinudana uprava u beogradu.... da da upravo u ovom trenuku sudija se hvata za dzep....nema mu ga ni crvanog ni zutoga sta li ce sada...prilaze mu pomocnici....na drugoj strani kapiteni nesto gestikuliraju jedan drugme..publika ustaje i uz zvziduke polako napusta teren,,, drugo poluvreme su vec gledali.