Autor Tema: Molim za savet!  (Pročitano 16587 puta)

kandidat

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Molim za savet!
« poslato: Decembar 02, 2009, 03:43:09 posle podne »
Treba mi savet, pa ako neko moze da mi pomogne, mnogo bi mi znacilo.

Naime, ja sam zavrsila obuku za voznju, treba da polazem testove u petak i prakticni deo neposredno posle toga. Medjutim, pre par dana sam osla u konflikt sa gazdom auto-skole (potpuno nebitni razlozi za celu ovu pricu) i on je meni otvoreno zapretio da ce da me obori ili ce uticati da me obore na vozackom ispitu. Malo je reci da sam ostala zaprepascena. U medjuvremenu sam saznala da je on jedan od clanova komisije pri polaganju.

E, sad, mene zanima da li postoje neka pravna sredstva kojima ja mogu da se borim protiv njegove samovolje?! Ko je nadlezan za kontrolu rada auto-skola?! Ja nikakvu odbranu necu potezati do momenta polaganja, ali ako budem videla da sam oborena na pravdi Boga, sto ce znaciti da je on uticao na to, zanima me sta je to sto ja mogu u toj situaciji da uradim?!

Unapred hvala.

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Molim za savet!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2009, 09:19:04 posle podne »
 Veoma interesantno pitanje :).
Verovatno ce ti neki reci "da naravno da postoje pravna resenja" ali ja bi ti savetovao nesto potpuno drugo.
Ako si vec planirana da sutra izadjes, ti izadji na ispit. ne moze te srusiti na testovima, naravno ako si ucila :).
E sada na voznji UVEK moze nesto da ti nadje da ne znas. Na voznji vise uticaja ima to sto se kandidat uplasi, sto je nervozan i sl. nego sto zna da vozi. Ako se slucajno desi da padnes voznju, moj savet ti je da iz autoskole uzmes papire da si zavrsila obuku i da si (boze zdravlja) polozila teoretski deo ispita, i da odes u drugu autoskolu.
Sada su kandidati na samovolji instruktora i vlasnika autoskola. Instruktori znaju da je sada velika navala zbog novog zakona i njima je u interesu da sto vise padne kako bi imali vise profita. Retke su autoskole kojima je vise stalo kandidata.
Tako da, moj ti je savet da se ne svadjas ni sa kim(narocito ne sa inspektorima iz SUP-a) jer oni mogu da ti budu u komisiji u drugoj autoskoli. Lepo potrudis se da makar polozis test, pa ako padnes u voznji ti lepo uzmes uverenje i uputis se u drugu autoskolu.
Nadam se da sam ti pomogao.


kandidat

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Molim za savet!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2009, 12:26:57 pre podne »
Hvala puno na odgovoru. Inace, testove imam ujutru, odlicno sam ih spremila (ciljam na 70 bodova  ;) ), a za voznju takodje mogu da kazem da sam izuzetno spremna - sigurna u sebe i nimalo tremaros. E, sad, uvek je tu diskreciono pravo inspektora da te obori bez obrazlozenja (posebno ako mu gazda "dosapne" nesto). Ali mene nervira sto ja, ako budem pala na prakticnom delu, necu mocu da budem 100% sigurna da li je to zbog gazde ili zato sto ja nisam ok odvozala. Ne bezim ja od toga da budem oborena ako nesto pogresim, mene samo nervira to sto ja (mozda) necu imati neutralnog inspektora, a to je moje pravo!

Razmisljala sam i pre tvog saveta o ovoj opciji da ako padnem, idem u drugu auto skolu i to cu, ako ne daj Boze bude bilo tako, i da uradim. Ne bih podnela da mu platim ni dinara vise nego sto sam do sada. Bolje drugom 1000 nego njemu 1 dinar!

U svakom slucaju, hvala jos jednom!  :)

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Molim za savet!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2009, 10:04:02 pre podne »
Jedna mala ispravka, ukoliko se desi da ne položite teorijski deo ispita (testove) onda pokupite papire i pređite u drugu autoškolu. Ako prođete teorijski deo ispita a poželite (bez obzira na razloge) da promenite školu moraćete da polažete ponovo teorijski deo ispita. Srećno i pozdrav!

kandidat

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Molim za savet!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2009, 06:26:28 posle podne »
Samo da javim da od mog polaganja testova juce nista nije bilo jer sam iz grada u kome su prekjuce uhapsili 2 inspektora zbog malverzacija (znate vec o cemu pricam, bilo je u svim medijima), tako da se sva polaganja stopiraju do daljnjeg.. Strasno!!!

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Molim za savet!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2009, 09:20:04 posle podne »
Samo da javim da od mog polaganja testova juce nista nije bilo jer sam iz grada u kome su prekjuce uhapsili 2 inspektora zbog malverzacija (znate vec o cemu pricam, bilo je u svim medijima), tako da se sva polaganja stopiraju do daljnjeg.. Strasno!!!
Eeee, pa eto odgovora za tvoj problem. To ti je verovatno vlasnik autoskole trazio pare a ti nisi ukapirala ;D. Ili si ti mozda trebala da sama shvatis pa da mu ponudis pare ;D.
Salu na stranu, jesi li probala da uzmes papire pa da predjes u drugu skolu. Vidi ako budes mogla sto pre to da uzmes da te ne bi kacio novi zakon. Doduse prica se da ce pravilnici poceti da vaze od polovine januara (ali to je sve jos ne zvanicno) ali kod nas u drzavi se nikada nista ne zna.
Javi sta si uradila
Srecno.

kandidat

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Molim za savet!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 05, 2009, 10:31:24 posle podne »
Necu da uzimam nista pre nego sto budem videla sta ce biti jer sam platila vec i polaganje testova i voznje, pa zasto da mu poklanjam ne male pare?!
Inace, sad i kad bih htela da se prebacim u drugu skolu, ne bi bilo svrhe jer su u celom gradu obustavljena polaganja do daljnjeg (ne samo u mojoj auto-skoli). Verovatno hoce da naprave neku cistku ili da mozda dovedu inspektore iz Bg-a ili kako vec, posto su ova dvojica u pritvoru, a oni su bili zaduzeni za sva polaganja u svim auto-skolama. Ispade da ceo grad zavisi od 2 coveka...