Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220520 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
malo su nas bombardovali..maloo

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #106 poslato: Januar 12, 2011, 09:38:22 posle podne »
по природи сам такав да око ствари које ме се тичу волим да се распитам и сазнам све што ме интересује,тип сам особе који не воли неку неизвесност,а ова прича око обуке и ових правилника одише неизвесношћу,конфузијом...полицајац ти каже једно,у ауто школи друго,на тву треће,нови закон,стари закон,2 месеца,три,пет,нови правилник,почетак јануара,средина,крај,онда са друге стране ни не знаш шта је сигурно али се бринеш да ли ћеш стићи,до кад ћеш стићи обуку да завршиш...шта да вам причам нисам одвозао ни 10 часова,на полигону нисам неколико ствари радио јер је презагушен по троје,четворо,петоро имају у истом тренутку часове,на сву муку инструктор ми болестан а навикао се на човека,дају ми сад неког трећег,да полуди човек...али ајд моји проблеми не знам ни што сам писао.

Лаик сам и лаички гледам на ове ствари зато верујем код људи који су образовани моја питања су смешна и глупа и површна али шта ћу не знам другачије,у сваком случају по мени јако неправедно према нама који смо кренули са обуком кад ова прича ни приближно није била у овој мери а ем смо кренули са једним да тако кажем правцем без неких тензија и конфузија а у сред обуке добијамо рокове,морамо да јурцамо,ем су нам овом причом нанели додатне проблеме јер су велике навале на ауто школе међутим ту је и грешка школа донекле...а најгоре од свега,све може да буде али и не мора,бар да будемо на чистом и да се зна то то и то.

Но да не смарам,хвала свима на одговорима,читаћу вас свакако надам се новим а богами и повољним ;D информацијама. Поздрав свима добри људи!
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 09:42:15 posle podne milos_ »

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #107 poslato: Januar 12, 2011, 11:17:21 posle podne »
E pa milose, lepo je rekao kolega pre, da je dobro sto se interesujes. Slazem se sa njime. Ali moras razumeti,ili makar da probas da razumes da mnogo toga ni samim autoskolama nije jasno, jer nam je takva drzava pa dozvoljava mnogo toga, pri cemu je malo toga po zakonu.
Samo cu ti navesti primer vezano za obuku. Verujem da nigde u normalnoj drzavi nema, da je novi zakon stupio na snagu(konkretno zakon o bezbednosti saobracaja) a da pri tome kandidati polazu po starim pravilima(npr. staro ogranicenje brzine), ali ima i jos mnogo, mnogo toga sto se razlikuje. Ali opet, nemoj ni to da te cudi, jer znas i sam kakva nam je drzava :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o Sve sto je u normalnoj drzavi nezamislivo, kod nas je to sasvim NORMALNO. Pa je tako normalno da npr. posao saobracajnog inspektora radi npr. neko sa visom poslovnom a ne saobracajni inzenjer(kao sto bi trebalo), ili npr. da posao vezano za odrzavanje puteva i odrzavanje voznog parka umesto npr. saobracajnog ili masinskog inzenjera radi neko sto je zavrsio za carinika ..... Sve moze ako imas dobru "vezu". Zato nam je i tako, kako nam je :'( :'( :'( :'(

Nisam video da ti je neko odgovorio za pravilnike, pa da probam ja. Od 01.01.2011 je stupio na snagu pravilnik o vozacki dozvolama, pa je zbog toga taj famozni 14.01. u opticaju. Malo je glupo da polazes za  neku kategoriju npr. PSP ako ta kategorija vise ne postoji, zar ne? Po novom je AM (ako se ne varam).
Sto se tice pravilnika(mislim da ih ima 4) koji regulisu rad autoskola, oni su vec napisani, i koliko sam ja cuo trebali bi da budu usvojeni do kraja januara(a da li ce biti usvojeni ili ne, ja ne znam). To zavisi od SUP-a i iskljucivo od SUP-a.
E sada ako sam ja dobro razumeo, kada budu usvojeni ti pravilnici autoskole ce imati vreme do 60 dana da jos upisuju kandidate po starom i rok od 90 dana da svi upisani kandidati zavrse sa obukom po starom.
nadam se da sam ti makar malo bolje objasnio.
Ako imas jos neko pitanje,slobodno pitaj. Ali te molim da skupis vise pitanja i da ih odjednom postavis, nego jedno po jedno pitanje.

A sto se tice tebe i tvoje obuke, jedino mogu da ti kazem da probas da se dogovoris sa tvojim instruktorom da to malo ubrzate.
Pozdrav.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #108 poslato: Januar 12, 2011, 11:34:15 posle podne »
Е, људи,
мене овде неко сече. Опет сам био написао дуг одговор, али је негде прогутан
Мораћу да ''казним'' прику који ради на сајту.

Журим да ме опет не исеку.

!4 јануар је дан када школе морају да пресеку примање кандидата који немају старосни услов и услов стажа.
Зашто уопште да се примају такви кандидати? Зато, јер је очигледно да је лакше положити по старом, па макар на дозволу чекали и до три године. Ја нисам присталица овакве обуке и полагања, али многе школе јесу и то њима одговара. Зар Вам то не личи на неки ''дил'' са тим школама?

Зашто је до овога дошло?
Уоутством из 2009 године којим је МУП поништио све одредбе новог Закона о полагању, јер нису били спремни да их реализују, дефинисано је да ће се радит6и по старом све док се не донесу сви Правилнци. Очогледно је неко погрешио и ''истрчао пред руду'' и начинио хаос. Проблем је у томе што је то учињено у оквиру једног министарства МУПа. То је доказ да постоји сукоб и неслагање унутар МУПа, између две управе: Опште и саобраћајне.

Није ово први случај. Донет је Правилник о регистрацији возила, а није донесен Правилник о техничким прегледима. Смешно.



apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #109 poslato: Januar 12, 2011, 11:55:08 posle podne »
mozda sup ,hoce jedan po jedan pravilnik da donosi..,a ne odjednom..da se jos vise ne zapetlja.mozda ej presek  potreban prvo po ovom osnovu.nebranim ih ..vec pokusavam razumeti.a ti petre ne zesti se ..iznerviras se pa pritisnes neko pogresno dugme..od tog nemamo koristi,da li imaju dil ili ne..,naravno da imaju..sa svim isvacim..
nego za sad imamo samo         ovaj pravilnik        i dajte o njemu ..kako d a postupamo i kako ga tumacite..,vi strucniji..,kako nema neki pravnik ...?
kad dodje sledeci onda cemo njega..i itd..,ako budu komplementarni..
malo su nas bombardovali..maloo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #110 poslato: Januar 13, 2011, 07:29:32 posle podne »
Odsutan sam do ponedeljka.

Pozdrav,

akiba9

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #111 poslato: Januar 13, 2011, 07:33:00 posle podne »
Da li neko zna sta znaci " od 14.01.2011. centri za obuku vozaca mogu zapoceti samo osposobljavanje kandidata koji ispunjavaju starosne uslove iz clanova 180. i 182. stav 1. i stav 8. novog Zakona..."? Da li to znaci da  se sada mogu upisivati kandidati za B kategoriju sa navrsenih 16 godina, i polagati sa 17 godina, u skladu sa clanom 182. stav 8. Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #112 poslato: Januar 13, 2011, 09:46:33 posle podne »
Odsutan sam do ponedeljka.

Pozdrav,

vrati se petar..
malo su nas bombardovali..maloo

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #113 poslato: Januar 13, 2011, 10:05:50 posle podne »
"MI SMO DAVNO U MASINI..."TO NEVIDI SAMO ONAJ KO TO NECE DA VIDI ILI ONAJ KO MISLI DA MU OVO STANJE IDE NA RUKU.NEKO JE SPOMINJAO NA OVOM FORUMU U NEKOJ TEMI I USTAVNI SUD POVODOM OVAKVOG STANJA ALI JE IZGLEDA SHVATIO DA MI ZIVIMO U JEDNOJ "USTAVNOJ"DRZAVI CIJI JE DEO I USTAVNI SUD.STANJE U OBLASTI OBUKE BUDUCIH VOZACA I VOZACKIH ISPITA BICE I BEZ NASEG UCESCA RESENO NA OPSTE ZADOVOLJSTVO I RADOST SVIH NAS PA I NA RADOST MILOSA,SRECA NASA PA VISE NEMAMO KOJEKAKVE NACIONALNE LOBIJE KAO NEKADA U SFRJ,KAD JE SVAKA REPUBLIKA I POKRAJINA MOGLA DA IMA SVOJ ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRACAJA I SVOJE PRAVILNIKE,I KADAJE LEKAESKO UVERENJE ZA VOZACE VAZILO 2(DVE)GODINE  A OBUKA ZA VOZACA "B"KATEGORIJE 30mhVOJVODINI.                                ps neki su otsutni i kada su prisutni,i obratno             

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #114 poslato: Januar 13, 2011, 11:42:17 posle podne »
Ljudi treba mi pomoc...
Poceo sam obuku za C kategoriju oko 15 oktobra, a zavrsio sam 24 novembra. Izasao sam 25 novembra na polaganje testova i pao, posle sam imao polaganje 16 decembra i nisam izasao na to polaganje (imao sam neki problem, ne vezan za polaganje..) i danas (13.01.2011) sam izasao na polaganje i polozio i testove i voznju za C kategoriju, jel ja sad dobijam probnu dozvolu ili...???

Hvala unapred !  :)

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #115 poslato: Januar 13, 2011, 11:45:47 posle podne »
O kako je to pompezno napisano "odsutan sam do ponedeljka" pa još i pozdrav.Alo kapetane ko će da vozi ladju? Ili smo je dovezli tamo gde treba!?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #116 poslato: Januar 14, 2011, 07:16:47 pre podne »
krenuli smo tek..izgleda ..ka tunisu..
malo su nas bombardovali..maloo

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #117 poslato: Januar 14, 2011, 05:04:38 posle podne »
ево мене опет ;D
видех данас тј рече ми нови инструктор да сутра треба да носе спискове у муп ваљда и ко се уписао уписао,нема даље уписивање по старом,тако сам разумео.

Него људи занима ме ова пробна возачка нашао сам на сајту возите.цом следеће
Citat
Pre nego sto dobiju “pravu” vozacku dozvolu, vozaci moraju dve godine da imaju probnu, a ako zavrse dodatnu obuku, ovaj period moze da se smanji na godinu dana.

док на другим местима сам нашао да пробна возачка без ових условљавања неких додатних обука траје само и искључиво годину дана. А сад сам се сетио да ми је и господин Петар овде пре неки дан одговорио да она траје исто само годину дана,па ме занима јел ово нека дезинформација на сајту возите.ком и шта је тачно

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #118 poslato: Januar 14, 2011, 05:13:43 posle podne »
Evo da ti ja odgovorim. Koliko se secam, procitao sam u zakonu da probna vozačka dozvola važi GODINU dana(napisao sam koliko se sećam, jer dugo nisam čitao zakon i malo sam ispao iz te tematike), ali sam ubedjen da je GODINU dana. nakon godinu dana, ako ne napravis nikakav prekrsaj dobijas "pravu" vozačku dozvolu. E sada, nemoj da pitaš šta se dešava ako napraviš neki prekršaj  ;D ;D ;D.Ti se trudi na ne napraviš ni jedan prekršaj tih godinu dana. Mislim da to još nije detaljno određeno.
E sada, kako ćeš dobijati tu pravu vozačku dozvolu ne zna se, ali budi spreman da ćeš morati plaćati jer kako bi SUP drugačije izvukao neke pare >:( >:( >:( >:(

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #119 poslato: Januar 14, 2011, 05:35:23 posle podne »
хвала!