Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220505 puta)

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #90 poslato: Januar 12, 2011, 06:27:06 posle podne »

4. Новом колеги одговори:
   -почео си обуку по старом, ако је завршиш и положиш испит два месеца после објављивања горе наведеена 4 Правилника из обуке онда си све урадио по старом, само ћеш добити пробну возачку дозволу по новом
   -ако обуку не завршиш по старом у та два месеца имаш још три месеца шансе да завршиш ту обуку, али сада имаш проблем, јер ћеш полагати по новом и опет ћеш добити пробну возачку дозволу. Овде је проблем да ако ниси положио тестове да ћеш морати да имаш полагање и из прве помоћи., да ћеш морати да имаш три допунска часа из теорије и три допунска часа из вожње. Ето белаја.

ЗНАЧИ: Треба да ти буде циљ да положиш у року од два месеца после објављивања Правилника. Објављивање Правилника се очекује ових дана.

За сада толико.

Хвала на одговору!

Занима ме само и ово која је разлика између полагања по старом и полагања по новом? и јел тиме мислите на сам возачки испит или шире и на обуку и све остало?

И занима ме пробна возачка дозвола фактички њу не могу ни на који начин да тако кажем избегнем?на који период се издаје она и после колико времена добијамо регуларну возачку дозволу? и јел су потребни неки услови да се испуне да би добили регуларну дозволу или само да на за одређени период не направимо никакав саобраћајни преступ? или она носи све оне ствари о којима је сокс5 говорио? Да ли ће се и на мене односити све те ствари сва ограничења,то да ћу док возим морати да поред мене буде особа која има дозволу најмање ваљда 5 година...собзиром да имам више од 18 година?
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 06:41:42 posle podne milos_ »

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #91 poslato: Januar 12, 2011, 06:41:18 posle podne »
Све смо бржи и бржи. Само седимо за рачунаром.
По старом се полаже само теорија и вожња.
По новом и прва помоћ.
По старом се полаже на релативно једноставним тестовима где је само један одговор тачан, по новом и више одговора мора бити тачно. Значи мора се знати и разумети, а не научити напамет.
По старом је комисија од три члана и где добра комисија из школе има предност. По новом је комисија од два члана где човек из МУПа одлучује.
Пробну дозволу не можеш да избегнеш. Пошто си пунолетан она само значи да не смеш возити од 23 до 05 часова, да не смеш прекорачити брзину која је 90 % од дозвољене и да мораш имати на возилу ознаку П. Пробна дозвола траје годину дана.

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #92 poslato: Januar 12, 2011, 06:50:06 posle podne »
bio sam u pravu kada sam rekao da ima neko ko je vise upucen u ovo od mene, zar ne?
Nemoj se opterecivati koje su razlike sto se tice polaganja po novom i po starom. Mogu ti reci da su razlike velike, pocevsi od poligona, voznje u gradu i naravno testova. makar bi trebalo? Ti se lepo skoncentrisi da polozis sve po starom a vozacku dozvolu ces,na zalost, dobiti po novom. kada si vec spomenuo koja su ogranicenja: prvo, neces smeti da vozis od 23-05 h, drugo, tvoja max. brzina ce biti 90% od max. dozvoljene na tom delu puta(sto znaci npr. u gradu je dozvoljeno 50km/h, tvoja max. dozvoljena ce biti 45 km/h, i trece ako imas vise od 18 godina nece morati da bude neko uz tebe kada vozis, to je, koliko znam, rezervisano za one sto poloze sa 17.
Ako ostane onako kako su rekli, ti neces moci da izbegnes probnu vozacku dozvolu. Ako u roku od godinu dana ne napravis nikakav prekrsaj, trebalo bi automatski da ti se daje regularna dozvola. E sada kako ce to biti, verujem da ne znaju ni oni u SUP-u, ali najverovatnije ces ponovo morati da im placas neku taksu, jer kako bi drugacije oni uzimali pare  ;D ;D ;D ;D

Evo sada jedno pitanje za gospodina Rasetu: hoce li vas jos cuditi ako nesto usvoje a ne pitaju Vas odnosno ljude iz zajednice autoskola? Izvinite na ovome, ali malo mi deluje naivno. To vam je na principu: kadija te tuzi, kadija ti sudi. Ispravite me ako gresim, ali nigde(u civilizovanom svetu) nema da milicija pise zakon. Ja sam mladji od vas, ali mi deluje kao da jos uvek verujete da se ovde radi posteno???? Lepo je sto vi spominjete i Sloveniju, Hrvatsku ili Francuskku, ali mi nismo Evropa( niti cemo ikada verovatno biti). Ljudi su tamo normalni, civilizovani i razmisljaju na pravi nacin, a ne kao kod nas. Ovo se odnosi i na prethodni post i na onaj sto ste rekli za polaganje licence i za predavace i instruktore. Jeste da pise da se nece odmah vrsiti licenciranje, ali verujte mi ako im bude trebalo para vrsice ne samo licenciranje nego ima i da odmah drze seminare i da na seminarima uzimaju pare, samo ako im bude trebalo.

Evo dok sam kucao poruku video sam sta je gospodin Raseta napisao i ne mogu da verujem. Gde ste gospodine videli da komisija iz autoskole odlucuje na polaganju??????? mozda to pise u pravilnicima, ali u praksi je mnogo, mnogo drugacije i to ce vam reci skoro svi. Svi znaju da Inspektor ima glavnu rec na polaganju,a tako ce nazalost i biti i u buduce.
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 06:54:04 posle podne soks5 »

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #93 poslato: Januar 12, 2011, 06:51:15 posle podne »
хвала још једном...И ево последњa питање верујем да замарам али кад се очекује тачно који дан да се правилници усвоје или донесу или како год и да ће од тад почети да тече време откад ће се рачунати та два месеца?

И још ово хипотетички шта ако пошто игром случаја знам термине полагања ако нпр правилник усвоје ове недеље дакле имам рок до 15.марта да завршим,тестове знам да би требало да имам почетком марта а возачки испит касније,шта ако у том термину положим тестове а вожњу не стигнем да полажем у том року? како ће се онда гледати на то.

А морам да додам да је јако непоштено ово што се чини,јер ја можда управо због оваквих ствари нећу стићи да завршим јер је у мојој ауто школи навала велика у последње 2 недеље и сад ја који сам пре све ове приче уписао са мишљу лагано сад морам да страхујем шта,како,где,ко...Уместо лепо да су рекли 1.јануара нпр од 1.Априла нова обука,нови правилнции ко до тад крене завршава по старом ко крене од првог априла иде по новом и готово,ради се овако.
А да не причам што у мојој ауто школи немају апсолутно појма о стварима овим. Чак сам крајем децембра имао прилику да сретнем у ауто школи милиционера који на питање људи из ауто школе о овоме рекао дословнo  "ма ко зна кад ће то,питај Бога неће скоро сигурно тако су причали претходне 3 године"
Но шта је ту је.

хвала још једном на разјашњењу и одговорима,поздрав!

едит хвала сокс5!
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 06:55:35 posle podne milos_ »

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #94 poslato: Januar 12, 2011, 06:59:32 posle podne »
Evo da ti ja odgovorim posto sam trenutno na netu. Tacan datum usvajanja pravilnika niko ne zna. Alvirovic je pricao tj. general Jovanovic da bi trebalo da budu usvojeni do kraja januara. Da li ce biti tako ili ne, ja mislim da niko ne zna(od nas obicnih smrtnika).
Gospodin Raseta spominje nekih 60 dana pa posle 90 dana. Ja na zalost tih 60 dana nisam video u zakonu. Koliko ja znam od dana usvajanja pravilnika( kada stupi u sluzbenog glasniku) svi koji su poceli po starom imaju rok od 90 dana da zavrse sa obukom po starom uz 3 dodatna cas teorije i 3 dodatna cas voznje. Po toj analogiji ti bi trebalo da imas 3 casa teorije i 3 casa voznje i tek onda polaganje. A kao sto sam ti rekao, verujem da to jos niko ne zna(makar mi obicni smrtnici). Samo sto mogu da ti predlozim malo pozuri instruktora, nemoj dozvoliti da neko ko se posle tebe upisao mesec dana pre polaze.

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #95 poslato: Januar 12, 2011, 07:06:25 posle podne »
Evo da ti ja odgovorim posto sam trenutno na netu. Tacan datum usvajanja pravilnika niko ne zna. Alvirovic je pricao tj. general Jovanovic da bi trebalo da budu usvojeni do kraja januara. Da li ce biti tako ili ne, ja mislim da niko ne zna(od nas obicnih smrtnika).
Gospodin Raseta spominje nekih 60 dana pa posle 90 dana. Ja na zalost tih 60 dana nisam video u zakonu. Koliko ja znam od dana usvajanja pravilnika( kada stupi u sluzbenog glasniku) svi koji su poceli po starom imaju rok od 90 dana da zavrse sa obukom po starom uz 3 dodatna cas teorije i 3 dodatna cas voznje. Po toj analogiji ti bi trebalo da imas 3 casa teorije i 3 casa voznje i tek onda polaganje. A kao sto sam ti rekao, verujem da to jos niko ne zna(makar mi obicni smrtnici). Samo sto mogu da ti predlozim malo pozuri instruktora, nemoj dozvoliti da neko ko se posle tebe upisao mesec dana pre polaze.

и овде помиње тај рок два + три месеца односно пет месеци,опет помало нејасно али господин Рашета је разјаснио то.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/820768/%D0%A1%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%BE+%D0%B4%D0%BE+%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B5+%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B5.html



Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #96 poslato: Januar 12, 2011, 07:58:14 posle podne »
Да и то појаснимо.

60 дана је дефинисано Правилницима које ви нисте видели ако нисте читали страницу ''вести'' где сам их ја објавио.
Они се очекују заиста овог месеца. И данас сам добио из МУП а ту потврду.

60 дана да се све заврши по старом + 90 дана само обука да се заврши, али се полаже по новом.

Онај ко положи тестове по старом избегава прву помоћ, али уз три допунска часа може полагати вожњу по новом. То је мање опасно, јер се многе ствари из испита вожње одлажу због тога што се одлаже и потреба за полигоном најмање за годину дана и сл.

Остају оне ружне. Испитивач из МУП који пали и жари без нашег утицаја.


milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #97 poslato: Januar 12, 2011, 08:31:24 posle podne »
Да и то појаснимо.

60 дана је дефинисано Правилницима које ви нисте видели ако нисте читали страницу ''вести'' где сам их ја објавио.
Они се очекују заиста овог месеца. И данас сам добио из МУП а ту потврду.

60 дана да се све заврши по старом + 90 дана само обука да се заврши, али се полаже по новом.

Онај ко положи тестове по старом избегава прву помоћ, али уз три допунска часа може полагати вожњу по новом. То је мање опасно, јер се многе ствари из испита вожње одлажу због тога што се одлаже и потреба за полигоном најмање за годину дана и сл.

Остају оне ружне. Испитивач из МУП који пали и жари без нашег утицаја.


ја ћу вам из фрижидера почети искакати ;D

Прво често помињете страницу Вести ја претражио цео форум и не нађох,где се то налази ако може линк...

А што тако гледате мислим кроз угао нас кандидата на прву помоћ ? зар то и онако не учимо и сад за теоријски део испита? питам јер не знам шта је тиме предвиђено,мени не делује нешто страшно а ви кроз поруке повлачите да не би било лоше то избећи,а искрено нисам информисан по том питању па зато и питам. Шта је њоме предвиђено све?

И ова три допунска часа како се они раде,јел се нешто плаћа додатно,јел исти инструктор јел то само про форме као додатни часови или се нешто конкретно што се у претходних 40 није радило тад ради?

И на крају возачки испит по новом шта он обухвата,неке нове полигонске радње кад је потребно одлагање да би се извршиле потребне корекције на њима?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #98 poslato: Januar 12, 2011, 08:43:10 posle podne »
malo su nas bombardovali..maloo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #99 poslato: Januar 12, 2011, 08:44:29 posle podne »
Kada to ukucate na desnoj strani imate deo "Vesti". U arhivi vesti listajte i negde cete ovo naci.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #100 poslato: Januar 12, 2011, 08:49:57 posle podne »
nemoze se iz foruma na pocetak sajta otici...,cini mi se..moras direkt na link www.autoskolesrbije.org
malo su nas bombardovali..maloo

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #101 poslato: Januar 12, 2011, 08:57:58 posle podne »

[/quote]

ја ћу вам из фрижидера почети искакати ;D

Прво често помињете страницу Вести ја претражио цео форум и не нађох,где се то налази ако може линк...

А што тако гледате мислим кроз угао нас кандидата на прву помоћ ? зар то и онако не учимо и сад за теоријски део испита? питам јер не знам шта је тиме предвиђено,мени не делује нешто страшно а ви кроз поруке повлачите да не би било лоше то избећи,а искрено нисам информисан по том питању па зато и питам. Шта је њоме предвиђено све?

И ова три допунска часа како се они раде,јел се нешто плаћа додатно,јел исти инструктор јел то само про форме као додатни часови или се нешто конкретно што се у претходних 40 није радило тад ради?

И на крају возачки испит по новом шта он обухвата,неке нове полигонске радње кад је потребно одлагање да би се извршиле потребне корекције на њима?
[/quote]

 ;D ;D ;D ;D. Verujem da si nervozan, i da ti nije svejedno(veruj mi i meni je tako kada treba nesto da uradim a nemam dovoljno vremena).
kao sto sam ranije rekao, ja kada sam citao zakon nisam nigde video 60+90 dana. ja sam samo video 90 dana od dana stupanja pravilnika na snagu. Mozda ja nisam to video ili su oni dodali naknadno-ne znam.
Sto se tice 3+3 dodatna casa, mogu samo da kazem da ce autoskole koje drze do obuke i koje posteno to rade, verovatno drzati te dodatne casove. Da li ce se naplacivati-verovatno, ali mislim da ce to zavisiti od autoskole do autoskole(po mom misljenju).
Sto se tice novog polaganja koje u potpunosti treba da stupi za godinu dana(ako bude i tada stupilo) bice mnogoooooo teze za proci. Drasticno ce biti promenjen poligon za sve vrste vozila.
Sta ce biti polaganje po novom, u tih godinu dana odnosno u tom prelaznom periodu - ja licno ne znam. Mogu samo da pretpostavim da ce se primenjivati sve one stvari po novom pravilniku( a tamo je navedeno sta se sve ocenjuje-ne znam napamet ali sam uspeo da ga procitam), i verovatno ce polaganje u gradu da bude voznja od mislim min. 30 minuta(mislim da pise da voznja u gradu ne sme da bude manja od 30minuta iako je npr. kandidat pao u prvih par minuta). Opet kazem, da je ovo moje misljenje, a sta ce konkretno biti u voznji u gradu videcemo kada inspektori iz SUP-a pocnu da propituju.
Nadam se da sam ti objasnio makar neke stvari :)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #102 poslato: Januar 12, 2011, 09:04:13 posle podne »
raseta:
 "2. ко не испуњава старосни услов не може добити дозволу док не испуни старосни услов ( на пример, ако је кандидат положио за Ц категорију, а нема 21 годину не може да добије дозволу и чекаће све до 21 године."

da li to znaci da ce dobiti c1 onda,za nju je ok imati 18g po novom.?????

ovo su sve veoma iskomplikovali..,zato sto postoji vise kombinacija mogucih problema.


mozda bi se trebalo drzati cinjenica i tuacenja sa sto manje proizvoljnosti da ne dangubimo..,tipa ko bi sta voleo i misli,ili zeli..,vec po trenutnim zakonima i pravilnicima da neodemo u prekrsaj..
« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 09:05:54 posle podne apatinus2 »
malo su nas bombardovali..maloo

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #103 poslato: Januar 12, 2011, 09:07:53 posle podne »
Свакако јеси! хвала још једном на разјашњењу тога,углавном поприлично конфузно стање,да не поверујеш. Понављам мени је полицајац који је био у ауто школи кад сам уписивао се тамо средином децембра дословце рекао да ко зна кад ће ти нови правилници и да 3 године се о томе прича и по њему сам закључио да неће скоро,кад оно међутим...Није мени проблем ни ти додатни часови само не капирам шта ће се учити на њима ново или неће ништа него само про форме и прописа који то прописују.
Хвала апатинус2! Прочитах ову вест и имам нејасноће
Citat
Po čemu je poznat  14 januar? To je dan ''Srpske-pravoslavne nove godine''. Od ove godine neće biti poznat samo po tome. Biće poznat po tome da je taj dan izabran za dan kada će početi da se primenjuje jedno čudno uputstvo za primenu Pravilnika o vozačkim dozvolama (službeni glasnik RS 73/10).
Naime, ovaj Pravilnik je stupio na snagu 01.01.2011. godine, a da je za njega znalo veoma malo ljudi. Očigledno nisu znali i oni koji su trebali da ga primenjuju, pa je njegova primena počela različito u raznim sredinama, u raznim OUP-ima.

Дакле 14. Јануара почиње да се примењује шта,упутство? или ће тад почети да се примењује нови правилник а правилник је ступио на снагу 01.01? Ако неко може то да разјасни.


« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 09:15:39 posle podne milos_ »

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #104 poslato: Januar 12, 2011, 09:15:41 posle podne »
milose i previse si informisan za jednog 'obicnog' kandidata,ali svakako su ti pitanja ok.
mozda bi pitanje po pitanje i trebali razjsniti..,tj sistematski,zato da bude lakse shvatljivo.
takodje mislim da nebi trebalo mesati neusvojene i pripremane pravilnike sa trenutno vazecim iusvojenim 1 janura ili 14 svejedno..,zato styo to dodatno sve komplikuje..,znaci malo postupnije uci u debatu..,trebalo bi recimo to petar da osmisli..
ipak veruejm dosta ljudi ovo cita..,nas obicnih i onih skolovanih i strucnih..
malo su nas bombardovali..maloo