Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220684 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #150 poslato: Januar 16, 2011, 11:21:56 posle podne »
a zar sumnjas u nase zakone.. :)
malo su nas bombardovali..maloo

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #151 poslato: Januar 16, 2011, 11:22:04 posle podne »
Hvala puno na odgovoru :).

kazes da uskoro ces polagati testove,tj pre 18 godina?,neko ti je  ranije kazao da je to moguce? ili tek ovih dana?

Pa i po starom zakonu je to bilo moguce. Tjst. sa 17 godina si i pre mogao da polazes testove, ali ne i da izadjes na polaganje prakticnog dela..

Trebalo bi ispitati u kojim se to Auto školama moglo polagati pre 18.g Takve škole,a pogotovu ljude iz MUP-a koji su to omoćili trebalo bi isključiti iz daljeg procesa obuke vozača.

Bezar

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #152 poslato: Januar 18, 2011, 09:17:43 pre podne »
Opet dezinformacija na RTS-u, gospodin Rebić iz MUP-a gostovao je u jutarnjem programu, izjavio je da kandidati sa navršenih 17 godina ne mogu polagati još uvek što NIJE ISTINA.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #153 poslato: Januar 18, 2011, 09:54:23 pre podne »
Тачно,
Ребић је изнео неке неистине.
Зато само пратите овај сајт и бићете добро информисани.
Вероватно ћемо данас успети да конципирамо детаљно упутство у сарадњи са МУПом које ћу да објавим на овом сајту.
Значи. моћи ће да се обучава са 16, полаже са 17 и да се добије Пробна дозвола.
Прво ће два месеца по објављивању Правилника да се све ради по стром, а тек после још три месеца да се само заврши обука по старом.(и ово је пгрешио)
Вероватно се може прегледти на РТСовом сајту пошто је било у Дневнику.

Разумем човека што се тешко сналази пред ТВ екранима, али га не разумем што онда излази пред њих.

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #154 poslato: Januar 18, 2011, 10:13:26 pre podne »
Citat
Прво ће два месеца по објављивању Правилника да се све ради по стром, а тек после још три месеца да се само заврши обука по старом.(и ово је пгрешио)

pa ovako sam razumeo i vas da ste rekli,sto je onda pogresio?

i za nas koji nismo gledlai jel obelodanjeno kad ce se usvojiti/doneti taj pravilnik?

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #155 poslato: Januar 18, 2011, 08:38:02 posle podne »

Citat
i za nas koji nismo gledlai jel obelodanjeno kad ce se usvojiti/doneti taj pravilnik?

E da znaš. I mene i mene zanima to isto?????Pretpostavljam i većinu od mojih kolega.

Dragan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #156 poslato: Januar 18, 2011, 09:58:13 posle podne »
Pozdrav,

Ovaj novi zakon  je doneo puno nejasnoca kako vozacima tako i kandidatima a mislim i radnicima u sup-u.Jasniji je bio onaj zakon nastao u Sfrj nego ovaj.Ja sam jedan od kandidata kome dosta toga nije jasno kao i nekima ovde.Naime, danas sam bio u sup-u Nisu radi izdavanja vozacke dozvole posto sam juce polozio prakticni deo ispita.Odneo sam svu dokumentaciju potrebnu za vozacku dozvolu.Rekli su mi da moram prvo probnu dozvolu da izvadim , i pomalo neljubazno rekli da trenutno nije moguce napraviti probnu dozvolu jer nisu u mogucnosti ?!Na moje pitanje kada ce biti odgovor je bio da se to ne zna, ali da ce datum objaviti na panou ispred sup-a.Pa sada mi nista nije jasno, da li neko zna koliko treba da cekam ili?

Takodje mi nije jasno u vezi ogranicenja sa probnom dozvolom.Po tome sto ste vi pisali sam zakljucio da u autu sa vozacem koji ima probnu dozvolu i ima vise od 18 godina ne treba da bude vozac sa najmanje 5 godina iskustva.Da li je ta informacija proverena?Na dosta mesta sam cuo a i citao razlicite informacije povodom ovoga.Na nekim mestima ljudi kazu da u vozilu sa vozacem starijim od 18 godina treba da sedi lice sa iskustvom od 5 godina, a na nekim da to vazi samo za maloletne vozace.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #157 poslato: Januar 18, 2011, 10:24:32 posle podne »
citaj pazljivije,covek koji pzljivo cita i objasni je raseta petar sekretar zajednica auto skola,i on je objasnio i rastumacio kako je,znaci procitaj..ranije postove.
forum sluzi da se iscitava,nemojmo svaki cas postavljati isto pitanje,kako ko stigne.zar nije tako?
cudni smo mi,kaze nam se kako je i mi opet neverujemo i ponovo pitamo  :)
 :)
 ;)
oko probne dozvole je reseno,pise u zakonu i petar je jos pojasnio i ..idemo dalje...


malo su nas bombardovali..maloo

Dragan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #158 poslato: Januar 18, 2011, 10:49:48 posle podne »
Izvinite zbog mog pitanja, ali hocu da budem siguran jer kazne nisu bas male.

A sta je u vezi probnih dozvola, da li neko zna kad ce poceti da ih izdaju?

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #159 poslato: Januar 19, 2011, 12:02:20 pre podne »
Izvinite zbog mog pitanja, ali hocu da budem siguran jer kazne nisu bas male.

A sta je u vezi probnih dozvola, da li neko zna kad ce poceti da ih izdaju?
Kao što su ti moje kolege već rekle, onaj ko ima više od 18 godina ne mora da ima nekog starijeg porek sebe(ali važe ostala ograničenja). Onaj ko ima 17 godina mora da ima nekog pored sebe ko ima vozačku dozvolu min. 5 godina.
Ali nemoj da te začudi kada te zaustavi neki saobraćajac, pa počne da te zeza. Ipak smo mi "policijska" država, tako da će on uvek biti u pravu. Ne verujem da ćeš nositi zakon sa sobom i da ćeš mu pokazivati koji je član i tome slično, zar ne?
Ali ako ti se to desi javi se gospodinu Rašeti, mislim da će moći da ti pomogne(mislim da je već nekom rekao, da ako budu imali ovakvih problema da se jave njemu i da će pravna služba pomoći - moraš malo da pregledaš sajt i da vidiš).
A kada će početi da se izdaju  :D :D :D :D :D :D :D, to ti je malo teško znati. Ovi u SUP-u ne znaju ni kako se to izdaje, a pretpostavljam da nisu ni upoznati sa time. Moraš biti strpljiv sa njima ;D. Ipak oni rade u državnoj službi i bole ih....(da ne kažem šta) za obične građane. Doduše i ovaj pravilnik je donet "preko noći", tako da verovatno nisu ni oni krivi, ko će ga znati.

Najbitnije je da ako imaš više od 18 godina - ne moraš da imaš nekoga uza sebe, a ako nemaš 18 godina moraš da imaš nekoga uza sebe ko ima 5 godina vozačku dozvolu. Toliko.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #160 poslato: Januar 19, 2011, 09:16:24 pre podne »
Tako je, tako je.
Nisu ni svi policajci isti.
Morate razumeti one koji i neznaju svoju materiju. Mislite da u auto školama svi znaju ono što bi trebalo da znaju.
Dokaz su i pitanja na ovom forumu.
Kada radite u nekoj oblasti trebalo bi bar da poznajete najvažnije zakonske odredbe.

Evo sada i da Vam pomognem.
Na Vestima sam postavio Uputstvo koje će MUP danas ili sutra poslati svim svojim SUPovima kako treba da se radi dalje posle 15 januara u auto školama.

Proučite to i videćete da sam buio sve u pravu kada sam Vam odgovarao na pitanje.
Čak je naše Uputsvo auto školama mnogo jasnije.
Rašeta.

Boban_19

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #161 poslato: Januar 19, 2011, 09:00:50 posle podne »
E Petre hvala ti na svemu...Nadam se da ce na vestima objaviti da po zakonu mi sa probnim dozvolama ne moramo da imamo pratioca...Izvini sto smo te smarali ali moras nas razumeti kazne su velike...A cak se dobija i 5 kazneih poena ako vozis bez pratioca...Nadam se da ces uspeti da objasnish nashim saobracajcima da nisu u pravu...Verujem da je mnogo ljudi zbunjeno kao i ja (a poznajem oko 5-6 ljudi koji imaju istu dilemu kao ja) i svi bi smo ti bili zahvalni kada bi na vestima objavio objashnjenje zakona.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #162 poslato: Januar 19, 2011, 09:24:36 posle podne »
Људи, ту дилеме нема и тачка.

Гледајте ме у петак на ТВ Авала ујутро у 8,00.
Добро сам се наоштрио да им очитам лекцију.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #163 poslato: Januar 19, 2011, 10:57:55 posle podne »
snimacemo te..petre..
malo su nas bombardovali..maloo

Stanko

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #164 poslato: Januar 20, 2011, 08:29:26 posle podne »

Pozdrav svima!

Molio bi da mi neko od stručnijih ljudi iz naše saobraćajne branše potvrdi ili ispravi moje tumačenje sledeće situacije:
Kandidat puni 17 godina u martu ove godine i želi da polaže B kategoriju,.ali se interesuje da li će mu važiti dozvola i za upravljanje traktorom?
Listajući novi ZOBS u članu 195 koji reguliše vozačke dozvole kaže se da traktorom može upravljati samo vozač koji ima vozačku dozvolu kategorije F.
Iz toga proizilazi da on mora posebno polagati F kategoriju nevezano sa B kategorijom,naravno po starom zakonu.
Zanima me i da li ograničenja vezana za B kategoriju u smislu probne vozačke važe i za kategoriju F?

Hvala unapred.
Od iščekivanja smoreni instruktor...