Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220721 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #210 poslato: Februar 01, 2011, 04:10:12 posle podne »
Ево још једне глупости од стране МУПа.
Онај ко је положио за ПСП када поднесе захтев за вађење возачке дозволе мора да поднесе лекарско уверење не старије од 6 месеци.

То је лудост. Полаже два листа теста, нема вожње, за обуку му не треба лекарско, али за вађење дозволе треба.

Није то све. Поставља се питање које лекарско, јер се такво, за АМ, не издаје.

 И ето највећег бисера од стране МУПа. Траже да се приложи лекарско Б категорије. Да траже А категорије па да и разумем.

Предлажем, ако дођете у такву ситуацију да тражите да Вам писмено одбију издавање возачке дозволе.
Рашета.


i onda se zameris nekom u supu,paposle cekas vozacku ,saobracajnu ,pasos ,umesto normalnih mesec dana ..recimo cekas 2

mislim da se treba organizovati malo bolje.

mi smo kao slon u cirkusu...
malo su nas bombardovali..maloo

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #211 poslato: Februar 01, 2011, 06:11:24 posle podne »
Mozemo mi do ujutru o tome, sta MUP ili ti policija hoce, da li znamo nesto o pravilnicima
Prica se da od juna idu digitalni tahografi.
Treba svaka auto skola da ima 3 vozila, tri instruktora, 1 direktora i 1 ispitivaca???
Ima li sta od novih Pravilnika???
Nesto novije od onoga sto je vec vidjeno???
I kako to da niste satvili link od emisije na TV AVALA???

I mislite da provociram, ali ne. Ko ce ujediniti direktore auto skola u INSTRUKTORI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE???

Ne bi da vredjam ali bi dobro bilo da odgovorite bar na neka pitanja, a sta MUP i kome MUP, i tako ce biti kako oni hoce.

Sa postovanjem cenjena gospodo...

a ti kolega apatinus2 pazi, jel mozda 05.02.2011 godine kada se dogodi narod, mozda te i pozovu u rezervu.
i imas pravo, samo smo mi nesto .... u porcelanskoj radnji.

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #212 poslato: Februar 01, 2011, 08:35:35 posle podne »
Ljudi imam jedno glupo pitanje, imam probnu dozvolu (izvadio sam je napokon :D ) i sa njom mi je zabranjeno da vozim od 23h do 05h, kolika je i kakva je kazna (novcana, skidanje bodova, oduzimanje vozila, privodjenje itd), ako me zaustavi policija posle 23h???

Hvala puno !!!

Stanko

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #213 poslato: Februar 01, 2011, 09:39:16 posle podne »
Ljudi imam jedno glupo pitanje, imam probnu dozvolu (izvadio sam je napokon :D ) i sa njom mi je zabranjeno da vozim od 23h do 05h, kolika je i kakva je kazna (novcana, skidanje bodova, oduzimanje vozila, privodjenje itd), ako me zaustavi policija posle 23h???

Hvala puno !!!

Novcana od 6000 do 20000 din.
Oduzimanje vozacke 30 dana
2 negativna poena

Znaci,nije sala!
Gledaj da radis nesto veselije u to vreme... ;D  nego da strahujes!

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #214 poslato: Februar 01, 2011, 10:26:42 posle podne »
Телеграмски одговори:
-данас добио информацију да су правилници стигли до законодавног одбора МУПа
-дигитални тахограф је предвидјен Правилником о подели возила и урђејима на возилу, али имамо чврсто обећање да ће се то пролонгирати
-најмања ауто школа има ТРИ ЧОВЕКА и три возила (три човека могу бити и инструктори и директори и испитивачи и предавачаи и перачи и мазачи и чистачице и дактилопграфи и курири и....у исто време, али не смеју да пређу фонд сати који је дозвољен.
-ТВ Авала ми није доставила снимак
-Директори не уједињују инструкторе

п.с. А МУП може оно што му ми дозволимо. (Ех да није прелетача међу нама)

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #215 poslato: Februar 01, 2011, 10:45:42 posle podne »
Hvala Stanko :) Hahaha, da znas da hocu da provodim veselije vreme od 23h do 05h :D

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #216 poslato: Februar 01, 2011, 11:46:53 posle podne »
PETR NAPOKON pravi komentar!
Saša69 : Jesam vlasnik ali bez pomoći Vas kaopojedinac ne mogu uraditi Ništa ZA NAŠU STRUKU.Siguran sam da RAD INSTRUKTORA poštujem i cenim daleko više od mnogih
POTREBNA JE BORBA SVIH NAS U BRANŠI!!!

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #217 poslato: Februar 02, 2011, 04:25:18 posle podne »
Slazem se ja sa tobom, ali recimo : znam par ljudi koji su bili vlasnici, pa su jedno drugom otimali ucenike...

a ti si i vlasnik i instruktor, svaka cast, samo neznam ko ce Vas ujediniti... lose sam se odrazio, jer su mnogi vlasnici auto skola i direktori.

znaci svako zna najbolje svoj posao, i u tome ne vidim ujedinjenje. znaci ne nas instruktora, nego vlasnika-direktora.

i izvinjavam se na prethodnim losim pisanjima. mislim da sam razjasnio na sta mislim.

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #218 poslato: Februar 02, 2011, 09:05:35 posle podne »
 
-најмања ауто школа има ТРИ ЧОВЕКА и три возила (три човека могу бити и инструктори и директори и испитивачи и предавачаи и перачи и мазачи и чистачице и дактилопграфи и курири и....у исто време, али не смеју да пређу фонд сати који је дозвољен.
п.с. А МУП може оно што му ми дозволимо. (Ех да није прелетача међу нама)

Nije mi jasno sta znači ovo da nesme da se prokorači fond sati?
Ako to znači da ti i kao predavač i instruktor  i/ili ispitivač zajedno nemožes da radiš više od 8 ili već koliko sati, onda je to na neki način verovatno mešanje u pravo na rad. Jer  verujem da imam pravo i na prekovremeni rad ako nije u pitanju lična ili pedagoška vožnja.

I molio bih za pojašnjenje kako to mi dozvoljavamo ili ne dozvoljavamo bilo šta, a posebno me interesuje kako da promenimo nepravedna i ponižavajuća pravila?!

Naivno pitanje, ali ovo su ozbiljne stvari, i čista diktatura. Hoću da radim i živim, a nemogu ni da radim ni da živim normalno od svog rada.

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #219 poslato: Februar 02, 2011, 10:54:38 posle podne »


  Tragedija u svemu ovome cekajuci nove pravilnike je u tome sto nas NEKO stalno zamajava da ce biti sve mnogo bolje  i da ce biti parado krova samo da oni izadju. Sargarepa se tako lepo klati. Obecanja da ce sve biti bolje je obicna glupost.
  pokusajte da se saberete i upitate o tim parama koje vam se stalno nude na ovom sajtu ko ce moci da ih da za obuku. Pogledajte i Hrvatskoj je bio donesen zakon o najnizim cenama obuke pa nisu imali posla. Sada kada se spremaju da udju u Uniju po hitnom postupku vrse brisanje ovog zakona. Moraju da se usklade i sa zakonom o radu (kod nas se pravi pravilnik o radu auto skola kao da ne postoji ni jedan drugi zakon sa kojim se mora uskladiti). ne razumem zasto nasa zajednica ne preduzima nista po tom pitanju. Zasto se ne ide na to da se smanji obavezni fond casova  voznje recimo na 30 ili teorija na 20 da bi cena obuke bila pristupacnija vecem broju polaznika i na taj nacin se  povecao obim posla.  Nemojte se zamajavati da vam je dosta 5 kandidata pa da uzivate kao Baja Patak. Budite realni u nekim procenama i zapitajte se da li bi mogli da platite u danasnjim uslovima svom detetu obuku.


Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #220 poslato: Februar 02, 2011, 11:41:22 posle podne »
Неколико чињеница:
-има много неправди и нећу више да објашњавам како би могли да их решимо, али смо неспособни.
-ко каже да у Хрватској није било посла и ко каже да она брише минималне цене
-и даље живите у заблуди да је обука возача категорија где се може играти социјалне установе
-дуго памтим обуку возача и у реално време је увек обука за Б категорију била између 2 и 2,5 просечне плате. Даље сами израчунајте
-смањивањем цене обуке нећете повећати број кандидата. Да се вулгарно изразим: није ово шишање главе које се врши једном месечно, већ образовање које се врши једном у животу. ЧИЊЕНИЦА: број ДЕЦЕ се смањује, а не повећава.
-колико кошта мобилни телефон, или патике или .... још нешто што редовно видите код кандидата који Вам долазе на обуку.

Ако мислите да сте Ви задужени за социјалну политику у Србији онда се варате, али таквим ставом веома брзо можете постати социјални случај, па да видите како ће ова држава да се брине о вама.

Али ако схватите да сте ви задужени да у саобраћај убаците квалитетног и безбедног возача и да ако није тако то државу кошта много пара онда ћете схватити и колико вредите.

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #221 poslato: Februar 03, 2011, 07:20:48 pre podne »
Dobro neslažem se ali nije ni bitno,

moje pitanje je bilo dali mogu da radim praktičnu obuku recimo 6 časova, i teorisku nastavu 6 časova u jednoma danu po novom zakonu.

Možda nesmem da provedem više od 8 sati u kancelariji uopste!

 Ko to uopšte piše na osnovu kojih zakona i sa kakim ciljom takve zabrane i ograničenje. Neko reče da zajednica nema pravnu službu i zato je i nemoćna, uključite nekog od poznatih advokata u ovu priču, bar savetodavno, jer saobraćaj je jedna materija a pravo druga, i često nam se mešaju razumevanja šta ko treba da tumači, i da brani.
 

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #222 poslato: Februar 03, 2011, 07:37:24 pre podne »
По новом Правилнику моћи ће да се ради 8 сати дневно и један дан паузе недељно. Значи могућност је 56 сати недељно, а то је више него што закон о раду предвиђа.
Проблем је у томе што се незна да ли ће се имати довољно времена за надокнаду изгубљеног због, на пример временских неприлика. Неке резерве има, али то може да не буде довољно. За ово се још боримо.
Са друге стране ако је дан човек ради више послова (инструктора, предавача, испитивача) онда не може да ради такође више од осам сати. Има логике. Закон о раду предвиђа и прековремени рад у посебним условима и то у делу који није везан за педагошки рад. Боримо се да бар неки послови не падају у ову област.

А што се тиче правне службе, ниси у раву, јер само редовним праћењем овог форума могао си да закључиш да смо многе школе одбранили и то без надокнаде.

За стално запосленог адвоката нема пара, јер и ми сви остали радимо волонтерски, јер од ауто школа (већине) не може да се одбије ни ''цркавица'' у висини од 250 динара годишње за одржавање сајта.

Постоји могућност донација, па се покажите.

Е, то је оно што ја кажем увек. Јаки смо онолико колико смо сложни. А и по форуму се види колико смо сложни. Зато памет у главу, а филозофирање оставите филозофима.


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #223 poslato: Februar 03, 2011, 01:38:23 posle podne »
da li ste u radno vreme ukalkulisali i vreme potrebno instruktoru ili predavacu za sticanje novih znanja,kondicioniranje postojeceg??ili da to radi u slobodno vreme?mislim da bi se i cena sama po sebi napravila,da je onemoguciti instruktore da rade vise od .. 100 casova mesecno ..,20 dana po 5 ili 6 casova maximalno..dnevno..,pa kad mogu raditi samo 100 casova..,posvetice se tom poslu znacajnije,a samo po sebi nece moci da rad ispod 15 eura cas.
malo su nas bombardovali..maloo

bambi07

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #224 poslato: Februar 03, 2011, 08:03:40 posle podne »
Pozdrav svima....imam par pitanja:
1. prema ovim podacima na mup-ovom sajtu http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/izdavanje-dozvole.h, za izdavanje vozacke dozvole nakon isteka probne v.dozvole morace da se prilozi potvrda o polozenoj prvoj pomoci, sto znaci da ce svi koji su dobili probnu dozvolu morati da polazu prvu pomoc
2. prilikom zamene stare vozacke dozvole b kategorije dobivaju se nove kategorije am, b, be, f, m....itd, znaci li to da ce ovi sto budu polagali po novom dobiti samo b kategoriju
"Svega ovoga ne bi bilo da je Pera otisao u policiju"