Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220733 puta)

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #225 poslato: Februar 03, 2011, 08:40:49 posle podne »
"Svega ovoga ne bi bilo da je Pera otisao u policiju"
Nisam Perin advokat ali pre nego što komentarišeš nešto - pročitaj prvo šta je sve napisano i rečeno
[/quote]

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #226 poslato: Februar 03, 2011, 08:57:28 posle podne »
Filozofiranje je tekodje korisno,

Sto se tiče advokata verovatno bi bilo dovoljno i 100 dinar po skoli a i manje, za neku već aktivnu advokatsku kancelariju koja bi se ozbiljno bavila materijom, ali to vise i nije bitno ako se vi stvarno osećate sposobno da zastitite auto skole odlično,  iako nisam ubedjen, puno sreće i podrške.

Možda bi mogli da radimo i druge poslove da bi preživeli, recimo fizičke ili vodoinstalaterske, u slobodno vreme ili kad je nevreme recimo.
Čemu skolovanje kad te ograničavaju da radiš.
 

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #227 poslato: Februar 03, 2011, 09:18:30 posle podne »
Богами све што си написао тако је.
То што пишу на свом сајту је само још један доказ да су се изгубили и да раде свашта.
То нема памети и већ данас сам упутио протест УУ београд.

Али има још један бисер. Погледајте шта пише на Пробној возачкој дозволи.

Спојили су у преписивању члана 182 Закона став 2 и 3 па је испало да сви морају имати пратиоца, а да они преко 18 година могу возити после 23, могу користити мобилни и сл.

Па то је страшно.
Зар је могуће да нико неће одговарати за тај јавашлук.

Данас ме је звао један посланик који има намеру да покрене иницијативу да се казне све школе које издају уверење 17 то годишњацима, јер је то у супротности са чланом 348 новог Закона.
Страшно, али је у праву, јер ми кршимо тај члан Закона.
А то што га крши МУП нема везе.

Добро је. Само нек се ваља. Можда се и ми досетимо штрајка као неки други ових дана.

Шта то неби било, када то нисам отишао у полицију, појма немам шта је песник хтео да каже.



vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #228 poslato: Februar 03, 2011, 09:32:18 posle podne »
E dragi Petre mora neko da ti objasni ovu šalu dok se svi smeškaju po malo, pa reko kad sam prisutan evo ja ću, ima jedan crtani film sa Perom Detlićom koji nije na vreme otišao u policiju, a sve bi bilo dobro da jeste.

Malo je komično malo žalosno, neznaš šta više, ali je sigurno da ova situacija sve više podseća na crtani film :) ;D

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #229 poslato: Februar 03, 2011, 11:04:48 posle podne »
ne razumem,mi koji polazemo ili cemo polagati po starom zakonu i koji uopste po njemu ni nemamo "prvu pomoc" cemo morati po isteku probne da nosimo uverenje o polozenom istom? ::)  i kako ce se to resiti? hocemo li morati se doskolovavati ili ?
« Poslednja izmena: Februar 03, 2011, 11:09:04 posle podne milos_ »

Boban_19

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #230 poslato: Februar 04, 2011, 01:51:34 pre podne »
Petre u vezi onog malopredjashnjeg sto ste napisali da u Probnoj vozackoj dozvoli pise da moramo imati pratioca i ako imamo 18 godina...Na to sam vam ja i skretao paznju u nekoliko navrata ali ste mi vi samo odgovarali da je to sa probnim dozvolama vrlo jasno i da nema potrebe da se o tome vise govori...U probnoj dozvoli je jako lose obelezeno koji je koji clan tako da se ne moze sa sigurnoscu reci koje se odredbe odnose na vazace sa 17 a koje na punoletne vozace....I bas kao sto ste rekli ispada (po tome sto pise u dozvoli) da mi koji smo punoletni a imamo probnu dozvolu ne mozemo voziti bez pratica...Dakle nekoliko puta sam skretao paznji na tu greshku ali niste obracali paznju....
I da,da znate da kada bi recimo izbio neki strajk podrsku autoskolama bi pruzili i gradjani kao sto sam ja koji smatraju da su osteceni jer su polozili po starom zakonu a dobili isprave po novom...A cuo sam da ce me sada i terati da polazem prvu pomoc-KATASTROFA!
Dakle zelim da vam kazem da samo ja poznajem 20 ljudi koji su apsolutno ogorceni na drzavne organe koji su ih ostetili novim zakonom i da smo vrlo verovatno spremni da na neki nacin ucestvujemo u bilo kakvom vidu pokusaja da se nesto promeni u ovom zakonu.

bambi07

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #231 poslato: Februar 04, 2011, 04:02:21 posle podne »
Niti filozofiram niti sam pesnik, samo sam hteo od nekih strucnijih ljudi dobiti potvrdu da li je to istina sto tiho spremaju a to je da niko i nece dobiti vozacku dok ne polozi prvu pomoc ukljucujuci i one koji vec imaju probnu dozvolu, naravno troskove polaganja a i obuku snosice kandidati najverovatnije, usput sam se nasalio citatom iz crtaca nemajuci losu nameru.....Gradjani su osteceni ovim novim pravilnikom na vise nacina a oni donose sve na brzinu i preko noci, samo da sto vise uzmu para jer im je to jedino i bitno,  u tom 182. clanu stoji i to kao 10. stav  "ministar nadlezan za poslove saobracaja propisace posebne uslove o izgledu, tehnickim karakteristikama i nacinu postavljanja posebne oznake iz stava 9. ovog clana" --umesto stava 7., a do tad ovi sa probnim dozvolama nek spreme po 3000din za kazne jer nam teba kinta....pozdrav

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #232 poslato: Februar 05, 2011, 01:01:52 pre podne »
neverovatno.. neverovatno.. zašto se uopšte zakon donosi kad npr. u članu 182 piše jedno,a u probnoj vozačkoj dozvoli njegovo značenje je totalno preokrenuto zbog nekog "pismenog" stručnjaka koji je spojio stav 2 i 3 ?! po njemu,kao što kaže Petar,svi vozači početnici moraju imati pratioca,stariji od 18 godina mogu koristiti mobilni telefon,voziti u svako doba dana i noći i još ne moraju imati oznaku "P" na vozilu..!!! stvarno bih voleo upoznati autora probne vozačke dozvole.. drage moje kolege,dragi naši kandidati,sam Bog zna šta nas još čeka.. ali po svemu sudeći,kao što sam u ranjim komentarima već naveo,zakon će se svesti na 2 člana i to : član 1. policija je uvek u pravu, i član 2. u slučaju da policija nije u pravu,primenjuje se član 1. ; a ono što smo mi čitali i tumačili pod nazivom "zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima" moći će povremeno da nam posluži umesto toalet papira.. putuj Evropo i nemoj više čekati na nas..

Dragan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #233 poslato: Februar 06, 2011, 10:09:03 pre podne »
I sta sada da postujemo mi sa probnom dozvolom, zakon ili sta pise na probnoj.I kako objasniti policajcu da je lose napisano na probnoj, tj. da su spojena 2 clana? Ja ne verujem da postoji nacin ubediti ga.Licno verujem da ce biti dosta problema sa ovom greskom.

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #234 poslato: Februar 06, 2011, 11:53:57 pre podne »
mene interesuje svaka cast ovom sajtu,forumu i ljdima koji ih vode pre svega gospodinu Petru ali me zanima jel se to isto pokazuje i ljudima koji direktno prave ove greske? da se kaze alo vidite ovo ovo ovo kako je moguce da pravite te te greske i kakav je u tom slucaju njihov odgovor? jel ispravljaju greske ili sta?

mene za sad interesuje pre svega probna dozvola,znaci ljudi sa probnom dozvolom iako u zakonu pise da mogu da voze bez nekog iskusnijeg vozaca koji ima najmanje 5 godina dozvolu u vozilu sad ipak ne mogu? a o tome se pricalo dugi niz vremena i objasnjavalo suprotno.

A drugo ova prva pomoc,znaci ja koji imam obuku po starom po tome cu trebati iako nemam obavezu a cak ni mogucnost polaganja prve pomoci da kad budem menjao ako da Bog probnu za vozacku morati priloziti uverenje o polozenoj prvoj pomoci? kako ce se to resiti pitam se.

Stanko

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #235 poslato: Februar 06, 2011, 01:39:58 posle podne »
Богами све што си написао тако је.
То што пишу на свом сајту је само још један доказ да су се изгубили и да раде свашта.
То нема памети и већ данас сам упутио протест УУ београд.

Али има још један бисер. Погледајте шта пише на Пробној возачкој дозволи.

Спојили су у преписивању члана 182 Закона став 2 и 3 па је испало да сви морају имати пратиоца, а да они преко 18 година могу возити после 23, могу користити мобилни и сл.

Па то је страшно.
Зар је могуће да нико неће одговарати за тај јавашлук.

Данас ме је звао један посланик који има намеру да покрене иницијативу да се казне све школе које издају уверење 17 то годишњацима, јер је то у супротности са чланом 348 новог Закона.
Страшно, али је у праву, јер ми кршимо тај члан Закона.
А то што га крши МУП нема везе.

Добро је. Само нек се ваља. Можда се и ми досетимо штрајка као неки други ових дана.

Шта то неби било, када то нисам отишао у полицију, појма немам шта је песник хтео да каже.




Да ли је могуће сазнати о ком посланику је реч? Ја би волео да му поставим неколико питања,нпр. како он тумачи полагање за БАГЕР и да ли се са истим може управљати у зони око Скупштине???

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #236 poslato: Februar 06, 2011, 02:25:02 posle podne »
evo, ja se ponavljam i ovde, samo da dodam da imam i viljuskar u zajam i polozeno za njega, ako neko nabavi i bager i za to imam dozvolu pa da se vozikamo oko skupstine, ali mislim da cemo naderati....

ima i vise, 16 - 18, ali sve zbog toga da se prezivi, jer jedan brica skine toliko za 15 min koliko mi za 2*45minuta. ali ako su plate 100 do 200 evra ko da plati jos skuplju obuku. ja prvi ne bi mogao detetu da platim, i posle njegovih nesavesnih pola sata ostanem bez auta, jer mi kao mi, nema veze dete je, treba dase voza, kao sto rekose za telefone i patike, ali kada nemas kontrolu, jer rintacis negde po 12 do 16 sati, ko jos ima volje da vidi sta mu dete radi, kada ono ostao bez auta i dozvole.

neko rece da je ovde mir (citaj u vojvodini), jer otac i majka idu rade od 4-5 do 14-15, pa posle sendvic i opet od 14-30 ili 15-30 pa do oko ponoci, da bi platitli sta ima da se plati dosovcima.

ne kazem da izigravamo socijalnu ustanovu, nego kada bi i oni imali bolje plate i mi bi mogli bolje da zaradimo.

ali dok sve ide do djavola u nebesa, mozda cemo mi biti ta grana koja nece trebati.

a u vezi strajka, kome da strajkujes?

gazdi?

vladi i ministrima, narocito mup u  ne mozes, ili

skrati casove... oni platili, inspektori naplatili.... blokiraj BG, oni ce naplatiti.... 

privatnik si, i ako ti se ne svidja ti ljude na biro i katanac u bravu, to ti je nasa realnost.

opet se izvinjavam ako sam nekog uvredio, ali ja sam ogorcen. sto bi rekao Sojic i uvredjen, a bogami i iznenadjen,

pozdrav kolege i sretana rad.

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #237 poslato: Februar 06, 2011, 02:35:25 posle podne »

Да ли је могуће сазнати о ком посланику је реч? Ја би волео да му поставим неколико питања,нпр. како он тумачи полагање за БАГЕР и да ли се са истим може управљати у зони око Скупштине???
[/quote]

E ovo javno Lajkujem, znači VDSN ceni i voli ovu poruku, haha, bravo Stanko  ;D ;D ;D

Usput mislim da javnosti radi treba otvoriti nalog na Face book-u (ako niste na f.b. kažu da nepostojite)
mnoge ozbiljne firme, udruženje i škole su tamo pa i podrška koju bi mogli  eventualno da  ostvarimo  i informišemo ljude (predlog administratorima)
« Poslednja izmena: Februar 06, 2011, 03:36:41 posle podne vdsn »

Boban_19

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #238 poslato: Februar 06, 2011, 04:01:09 posle podne »
Slazem se Stanko dobar komentar  ;D ;D :)
I da podrzavam ovo za Fejsbuk jer mislim da ima mnogo mladjih ljudi koji bi theli da znaju ove stvari ali iz nekog razloga nisi sposobni da posete ovaj sajt i informishu se iz prve ruke....
I da molio bi vas da nas obaveshtavate shta ce biti sa tim pravilnikom za prvu pomoc.DA LI JE MOGUCE da cemo mi koji smo josh pre mesec dana podigli probne dozvole morati da polazemo prvu pomoc ???
Meni je stvarno teshko da poverujem da mogu toliko da se izivljavaju...Mada ipak sam ja dobio probnu dozvolu a polozio sam po starom tako da me ne iznenadjuje nishta vise u ovom zakonu...

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #239 poslato: Februar 06, 2011, 04:11:57 posle podne »
Bobane ti si bar zavrsio odavno,ima nas koji idemo trenutno na obuku i koji niti imamo obavezu niti mogucnost da polazemo prvu pomoc jer polazemo po starom,pa opet isto dodje.