Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220840 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #300 poslato: Februar 23, 2011, 07:25:33 posle podne »
znamo svi,da nikad niko i nije odgovoran osim pojedinca..,cak i kad je zakon na njegovoj strani.nazalost..nazalost.

malo su nas bombardovali..maloo

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #301 poslato: Februar 23, 2011, 08:41:35 posle podne »
evo kolega, pisao ja neki dan ali kanda niko nije citao,

Kada im kazes predavanje, jao, nama to ne treba, ni knjiga,

Ali sada kada bude morao da odlusa sva predavanja, bice na zalost nama jao, pored stanja u drzavi, plata, i (ne) razumevanja privatnika kod kojih rade, skole..... malo ce ih sutra pustiti na sva predavanja, ili ce pored svih problema imati i ovaj zvani auto skola,

da se tu radi redovno radno vreme, a ne kao danas i pre i popodne, neki od 4 ujutru do 18 ili 20 uvece, za male pare.....

imao sam jednog coveka koji je zbog auto skole isao na posao u 2 ujutru, da bi od 12 do 14 mogao da vozi, tu je uklopio i rucak, a dati ne pricam kakav je na obuci bio, i isao da radi do 20h jer bi ostao bez posla. rdio je i u subotu i u nedelju.

Rekli bi njegovo problem.... ali je to problem sviju nas....

Ne kazem da obuka nece biti kvalitetnija sa predavanjima, ali teza sigurno....

I dok se ne promenu kompletno navike u drustvu..........

Ja sam tako tumacio i tumacim jos uvek. Sta je tu je. Idemo dalje.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #302 poslato: Februar 23, 2011, 08:55:58 posle podne »
Прво,
незнам шта се дешава са некима на форуму, никако да се уозбиље (Апатинус, ..).
Таман сам помислио да креће све озбиљним током, а они износе којештарије.

Немојте да Вас брине она пријава. Она је само доказ да су се они у МУПу ''изгубили''. Прво они горе погрешно препишу Закон, а после и они доле доказују да појма немају.
Ја гарантујем да од оне пријаве нема ништа и волео бих да ја будем тамо и да их ''поштено'' оцрним.

Ми смо писали много тога везаног за њихове промашаје. Успели смо неке ствари да ублажимо, али заиста је тешко власт довести у ред.

Борићемо се и даље.

Вратимо се заиста озбиљним темама. Спремајмо се за промене које сигурно наилазе.
Надам се да ћемо заборавити обуку са циљем да се положи и да ћемо се напокон прихватити посла да вршимо обуку да се много тога научи.
Рашета.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #303 poslato: Februar 23, 2011, 08:57:20 posle podne »
sad ce " capo "  da napise koju,samo on to polako..polako...pise.., a evo ga ,vec j eople..,sta sam ja to napisao bzv..,ma..   :o    ;D  :)
malo su nas bombardovali..maloo

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #304 poslato: Februar 23, 2011, 09:52:22 posle podne »
meni nije jasno kako ljudi već voze sa probnom vozačkom dozvolom,a P oznaka još ne postoji i ne zna se ni kako će izgledati..?  nalepnica,tablica,dimenzije,boja,latinica,ćirilica..? ???

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #305 poslato: Februar 23, 2011, 10:40:15 posle podne »

   dobro je da se vise ne spava na forumu i da se javljaju novi ljudi i ideja.

  samo da odgovorim Dikanu da dozvole za profi vozace trenutno postoje i u Evropi i da ce ih kod nas deliti (mislim licencirati Agencija). inace tazlikuju se po boji od ovih amaterskih. I jedni i drugi polazu osnovna pravila saobracaja.
  Gospodine sokse 5 kada spominjete Nemacku (raspitat cu se trenutno kako polazu jer znam da je ranije ispitu prisustvovao jedan policajac) u Danskoj i dan danas da bi ste postali instruktor ili predavac dovoljna je srednja skola, merilo za rad je licenca. Ispit vodi samo jedan policajac koji odmah ispisuje uverenje.  Mogli bi ovako u nedogled da nabrajamo ali svrha ove diskusije je da se od svega odabere ono najoptimalnije ne za auto skole ili pojedince sto vi kroz svoju diskusiju pokusavate da nametnete nego za buduce kandidate. Pobrkali ste nesto i treba da shvatite da ne postoje kandidati zbog NAS nego mi zbog njih. Zato pocnite da pravite primedbe na novi pravilnik o radu i obuci u auto skolama. Vi inzenjeri ste se uz pomoc zakona, a ne svog rada izborili za vas status predavaca i sveg ostalog. Bio sam na sastanku  (i nikada vise) i postavio sam pitanje da se uporede zakoni o auto skolama u EU posto ipak Srbija po izjavama svih politicara tamo stremi sam ZOBS da se prilagodi Evropi. necu da napisem kakav sam odgovor dobio.

    Ne budite sitnicavi borite se da se fond sati voznje smanji na 30 za B kategoriju. Ako je manji fond sati moze se formirati veca cena jer je ona psiholoski  uslovljena plateznom sposobnoscu korisnika.
    Smanjite casove teoretske nastave na 20 casova da bi zaposleni mogli da je pohadjaju.
    Zalazite se da se ukine poligonski deo voznje i da se radnje previdjene za sposobnosti manevrisanja rade u ulicama sa slabim        intenzitetom saobracaja
   .......

   

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #306 poslato: Februar 23, 2011, 11:17:26 posle podne »
apatinus postaješ komičan tvoje čačkanje Petra postaje detinjasto. Razmisli malo pa ćeš i sam shvatiti.
Pozdrav za kolegu volan i ideju oko fondova časova i ukidanja poligona.
Smešno je što i ovaj početak sa novim vozačkim i saobraćajnim dozvolama a isto tako i tablicama pravi nevidjenu paradu i smejuriju i jasno govori ko nam trenutno donosi zakone. Kako  samo stručno čuvaju ledja jedni drugima i niko nije odgovoran. Narod će i onako sve to da plati dok neko trenira.
Dobro je da se makar ovde uključimo sa pričom a kako stvari stoje imaćemo u bliskoj budućnosti dosta toga da pokušamo ispravljati oko novih pravilnika.Sa te strane pozdravljam aktivno uključivanje stručnih ljudi koji će stati u odbranu struke što im kako stvari stoje neće biti ni malo teško!
A kolege neka probaju da saradjuju izmedju sebe možemo dosta toga da rešimo i bez "pomoći" onih van struke. Probajte za početak svako u svojoj sredini gde radi i boravi verujte da neće naškoditi.

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #307 poslato: Februar 23, 2011, 11:30:19 posle podne »
Kolega sasa, moram reci da se sa vasom poslednjom izjavom slazem 100%. Slazem se da ce biti teza, ali mislim da je to i bio cilj sa ovim novim zakonom(dobro, naravno pored uzimanja para od kazni  ;D). Mislim da je to svima poznato. Mislim da postoji uvek mogucnost da se malo pomere predavanja, ili da se malo drugacije dogovore, u zavisnosti od potreba kandidata. Pa cak i da se pojedinacno drze predavanja.

Kolega Petre, da li to mozemo ocekivati skoro primenjivanje pravilnika ??? ??? ???????

Kolega volan, prvi deo vaseg posta necu uopste da komentarisem. Rekao sam ranije da smo mi mnoooooogo udaljeni od EU. Pustite vi nase politicare. Danas sam gledao sta su sve obecavali a nisu ispunili. Izmedju ostalog mi smo vec 1 godinu trebali biti u EU. Treba da gledamo kako da priblizimo nasem narodu tj. nasem mentalitetu. Nemojte da se brinete, ako ikada i udjemo u EU, nasi politicari ce nesto dodati u zakon samo da uzmu malo vise para. Budite uvereni u to.


Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #308 poslato: Februar 24, 2011, 07:24:36 pre podne »
Ја се искрено надам да ће ускоро да се објаве Правилници везани за обуку.

Али то не значи да ће одмах да почну да се примењују.

Прва два месеца је предвиђен шрелазни период где се још увег ради све постаром.
После тога наступа рок од три месеца, по Закону члан 351,  да они који су започели обуку по старом да је и заврше, а тек онда све почиње по новом.
Рашета.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #309 poslato: Februar 24, 2011, 07:57:21 pre podne »
apatinus postaješ komičan tvoje čačkanje Petra postaje detinjasto. Razmisli malo pa ćeš i sam shvatiti.
Pozdrav za kolegu volan i ideju oko fondova časova i ukidanja poligona.
Smešno je što i ovaj početak sa novim vozačkim i saobraćajnim dozvolama a isto tako i tablicama pravi nevidjenu paradu i smejuriju i jasno govori ko nam trenutno donosi zakone. Kako  samo stručno čuvaju ledja jedni drugima i niko nije odgovoran. Narod će i onako sve to da plati dok neko trenira.
Dobro je da se makar ovde uključimo sa pričom a kako stvari stoje imaćemo u bliskoj budućnosti dosta toga da pokušamo ispravljati oko novih pravilnika.Sa te strane pozdravljam aktivno uključivanje stručnih ljudi koji će stati u odbranu struke što im kako stvari stoje neće biti ni malo teško!
A kolege neka probaju da saradjuju izmedju sebe možemo dosta toga da rešimo i bez "pomoći" onih van struke. Probajte za početak svako u svojoj sredini gde radi i boravi verujte da neće naškoditi.


u pravu si..
malo su nas bombardovali..maloo

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #310 poslato: Februar 24, 2011, 09:13:24 pre podne »
Ја се искрено надам да ће ускоро да се објаве Правилници везани за обуку.

Али то не значи да ће одмах да почну да се примењују.

Прва два месеца је предвиђен шрелазни период где се још увег ради све постаром.
После тога наступа рок од три месеца, по Закону члан 351,  да они који су започели обуку по старом да је и заврше, а тек онда све почиње по новом.
Рашета.
To za prelazni period znam. Znaci ipak se mozemo nadati skorom usvajanju pravilnika? Lepo.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #311 poslato: Februar 24, 2011, 11:40:09 pre podne »
upravo sam dobio novo uputstvo od mupa.jasno i nedvosmisleno.

http://www.autoskolesrbije.org/


okacio ga peter

« Poslednja izmena: Februar 24, 2011, 11:41:52 pre podne apatinus2 »
malo su nas bombardovali..maloo

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #312 poslato: Februar 24, 2011, 01:55:32 posle podne »
A da li mozemo da vidimo te novije Pravilnike, ili su to oni stari? Jos nisam bacio taj stari iztampani Pravilnik. I pitao sam sve na forumu da li da ga bacim ili plajvaz u sake pa da ga uporedjujem sa Zakonom, odgovor je bio da u zajedniici rade na tome. Slazem se. ali kako da dajemo predloge i sugestije kada ne znamo koji je pravi "Pravilnik" u modi od onoliko objavljenih"???

Pozdrav

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #313 poslato: Februar 24, 2011, 04:36:47 posle podne »
Објављујем све Правилнике редовно. Још увек су актуелни Правилници које сам објавио 17.10.2010. године.
Види архиву вести.

Ових дана су извршили само неке измене у прелазним одредбама везаним за 14 јануар, а и то сам јавио у вестима.

Ако некога посебно интересује имамо свој Емаил за коресподенцију, јавите се и свима одговарам посебно.
rasetap@sezampro.rs

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #314 poslato: Februar 24, 2011, 07:02:18 posle podne »
Hvala, na odgovoru,