Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220800 puta)

Bezar

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #330 poslato: Februar 28, 2011, 03:47:02 posle podne »
sasa 69 na koga se odnosi tvoj komentar?


soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #331 poslato: Februar 28, 2011, 04:53:17 posle podne »

Pregledao sam puno slika i klipova, a ove sam odabrao i ocekivao sam da me neko prozove, ali ne, ide sve po staro novom......

Izvinte na smetnji.

Ne razumem sta si ovim hteo da kazes???Ovim klipovima si samo pokazao na neke bahate vozace. Ovo sa obukom nema nikakve veze. Pa jel mislis da i u najboljim drzavama sveta, u pogledu bezbednosti saobracaja, nema ovakvih vozaca i ovakvih situacija ??? ??? ???
Stvarno ne razumem sta si pomocu tih klipova hteo da kazes???????

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #332 poslato: Februar 28, 2011, 08:29:54 posle podne »
izvini ali kao da nisi imao obuku, ili je instruktor sedeo iza tebe.....
Mozes da ga prtis pogledom, peske, biciklom, drugim motorom, i autom,
a auto ne treba upisati u knjigu rada.....

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #333 poslato: Februar 28, 2011, 08:34:27 posle podne »
Ne razumem sta si ovim hteo da kazes???Ovim klipovima si samo pokazao na neke bahate vozace. Ovo sa obukom nema nikakve veze. Pa jel mislis da i u najboljim drzavama sveta, u pogledu bezbednosti saobracaja, nema ovakvih vozaca i ovakvih situacija   
Stvarno ne razumem sta si pomocu tih klipova hteo da kazes?

To da sam negde procitao, od ovih silnih pravilnika, mozda u zakonu, da ce agencija da prati nas rad, a cini mi se i pratiti kandidate kroz poene. ako gresim povlacim sto sam napisao, ali ima tu vise od tih par pojedinaca koji tako ocigledno krse propise.

pa nabasas na vise njih, i ode licenca, ili gresim???

MOzda je to povuceno, a meni je ostalo u secanju Soks5??? ispravi me....



volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #334 poslato: Februar 28, 2011, 10:41:47 posle podne »

    apatinus

     Kod obuke A kategorije komunikacija izmedju instruktora i kandidata obavlja se pomocu voki tokija. Predvidjena je da se obavlja sa usvajanjem novih previlnika. Inace ja je koristim vec tri godine i vrlo je prakticno

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #335 poslato: Februar 28, 2011, 11:07:39 posle podne »
DA! Voki toki je veoma praktičan? - Kandidat vozi jednom rukom dok drugom drži aparat,stiska dugme i govori: " RAZUMEO-PRIJEM". Ima li još kakvih egzibicija?

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #336 poslato: Februar 28, 2011, 11:27:34 posle podne »
To da sam negde procitao, od ovih silnih pravilnika, mozda u zakonu, da ce agencija da prati nas rad, a cini mi se i pratiti kandidate kroz poene. ako gresim povlacim sto sam napisao, ali ima tu vise od tih par pojedinaca koji tako ocigledno krse propise.

pa nabasas na vise njih, i ode licenca, ili gresim???

MOzda je to povuceno, a meni je ostalo u secanju Soks5??? ispravi me....

Dobro, sada razumem sta si hteo da kazes. Mislim, ipak da malo banalizujes stvari. Hoces da kazes, da ako si npr. obucio nekog kandidata za C, on okrece kao onaj sa kamionom iz klipa - ti ces odmah biti kriv. Sta, kao ti si ga ucio da okrece na autoputu ili moto putu da tako okrece??Ma daj, bre?

Stanko

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #337 poslato: Mart 01, 2011, 07:57:18 pre podne »
DA! Voki toki je veoma praktičan? - Kandidat vozi jednom rukom dok drugom drži aparat,stiska dugme i govori: " RAZUMEO-PRIJEM". Ima li još kakvih egzibicija?

Соко зове Орла, Соко зове Орла...

Орао пао!  ;D  ;D  ;D

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #338 poslato: Mart 01, 2011, 03:27:04 posle podne »
Nisi citao prethodno, gde sam napisao da su Suboticki inspektori otisli u saobracajnu skolu, da vide kako i ko ih je obucavao, kako su dobili dozvolu.....
A profa im je odgovorio da ih on nije obucavao da igraju srpski rulet na drumu. izginuse trojica mladica, a moglo je da bude i gore,....
i onda je to samo par pojedinaca....

Tako ti je to moj Soks5. Kada budemo naderali zbog par njih bice kasno. potrudicu se da procesljam i zakon i pravilnik pa da vidim da li su ostali pri tome.

marbo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #339 poslato: Mart 01, 2011, 09:22:53 posle podne »
« Poslednja izmena: Mart 01, 2011, 09:24:30 posle podne marbo »

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #340 poslato: Mart 01, 2011, 10:51:07 posle podne »



   odgovor za MTK

  ocigledno da nikada nisi imao u ruci voko toki pa i ne znas na koji nacin funkcionise

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #341 poslato: Mart 01, 2011, 11:13:22 posle podne »
Zaista neznam šta je voko toki ali pristajem da mi se objasni

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #342 poslato: Mart 01, 2011, 11:14:53 posle podne »
Nisi citao prethodno, gde sam napisao da su Suboticki inspektori otisli u saobracajnu skolu, da vide kako i ko ih je obucavao, kako su dobili dozvolu.....
A profa im je odgovorio da ih on nije obucavao da igraju srpski rulet na drumu. izginuse trojica mladica, a moglo je da bude i gore,....
i onda je to samo par pojedinaca....

Tako ti je to moj Soks5. Kada budemo naderali zbog par njih bice kasno. potrudicu se da procesljam i zakon i pravilnik pa da vidim da li su ostali pri tome.

Moram ti priznati da nisam procitao tvoj prethodni post. Ali ipak mislim da malo banalizujes stvari. Gledajuci po tom tvom nacinu razmisljanja, u roku od godinu dana u Srbiji nece postojati ni jedna autoskola!!!!! Ako uzmes npr. da je u 2010 godini bilo recimo 2000 saobracajne nezgode(a mislim da je bilo vise), i ukoliko bi kontrolisali rad svih npr. 2000 instruktora ili 500 (nebitno koliko) i njih kaznjavali mi necemo imati vise instrukotora a ni autoskola!!!! Niko od instruktora ne moze biti odgovoran za voznju kandidata posle obuke, a i nece. Jeste, da su rekli da kontrolisati rad instruktora, ali ipak mislim da to nece biti tako i da ne moze biti tako.


marbo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #343 poslato: Mart 01, 2011, 11:27:55 posle podne »
Nisi citao prethodno, gde sam napisao da su Suboticki inspektori otisli u saobracajnu skolu, da vide kako i ko ih je obucavao, kako su dobili dozvolu.....
A profa im je odgovorio da ih on nije obucavao da igraju srpski rulet na drumu. izginuse trojica mladica, a moglo je da bude i gore,....
i onda je to samo par pojedinaca....

Tako ti je to moj Soks5. Kada budemo naderali zbog par njih bice kasno. potrudicu se da procesljam i zakon i pravilnik pa da vidim da li su ostali pri tome.

Moram ti priznati da nisam procitao tvoj prethodni post. Ali ipak mislim da malo banalizujes stvari. Gledajuci po tom tvom nacinu razmisljanja, u roku od godinu dana u Srbiji nece postojati ni jedna autoskola!!!!! Ako uzmes npr. da je u 2010 godini bilo recimo 2000 saobracajne nezgode(a mislim da je bilo vise), i ukoliko bi kontrolisali rad svih npr. 2000 instruktora ili 500 (nebitno koliko) i njih kaznjavali mi necemo imati vise instrukotora a ni autoskola!!!! Niko od instruktora ne moze biti odgovoran za voznju kandidata posle obuke, a i nece. Jeste, da su rekli da kontrolisati rad instruktora, ali ipak mislim da to nece biti tako i da ne moze biti tako.

e OVAJ POST JE PRAVI POGODAK! i TREBALOBI DA BUDE TAKO KO JE OBUČAVAO I KADA I GDE TIH 2000 LJUDI KOJI SU NAPRAVILI UDES, PA SVE DA SE POVEŽE U GLOBALNU MREŽU INSTRUKTORA NA CELOJ PLANETI!
 možda je malo smesno ali mislim da su se mnogi i uozbiljili a?

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #344 poslato: Mart 02, 2011, 09:23:41 pre podne »

e OVAJ POST JE PRAVI POGODAK! i TREBALOBI DA BUDE TAKO KO JE OBUČAVAO I KADA I GDE TIH 2000 LJUDI KOJI SU NAPRAVILI UDES, PA SVE DA SE POVEŽE U GLOBALNU MREŽU INSTRUKTORA NA CELOJ PLANETI!
 možda je malo smesno ali mislim da su se mnogi i uozbiljili a?
[/quote]

E sada, ispada da su instruktori krivi za sve? A sta je sa onim ljudima ciji su otac i majka "nesto i neko" u ovoj drzavi? Oni ciji su im roditelji npr. politicari ili novopeceni "biznismeni" ili neko slican.... Poloze, dobiju vozilo od 3000 kubika ili vise, i teraj... A sve zato sto im niko nista ne moze.
Sta je npr. sa onim politicarem koji je pijan vozio ispred narodne skupstine, ili sa onim koji je radio kao vozac u skupstini pa sa sluzbenim vozilom pregazio les gde je jos vrsen uvidjaj na putu??? Sigurno ih ni jedan instruktor nije ucio da gazi les a ni da vozi po stepenicama, zar ne mislis tako???
Pa ako tako i bude, svi ce novi kandidati ici u bosnu ili hrvatsku da polazu vozacki ;D , jer kao sto sam rekao vise nece biti autoskola a ni instruktora.