Autor Tema: kako?  (Pročitano 11081 puta)

milica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
kako?
« poslato: Decembar 13, 2009, 02:20:32 posle podne »
Dobar dan. Imam 17 godina i krenula sam na obuku jer se pricalo da cu u prelaznom periodu izmedju starog i novog zakona moci da polazem iako nisam punoletna i dobijem tu probnu dozvolu. tako su mi rekli u autoskoli. Do 10. sam mogla zavrsiti obuku ali posto imam 17 rekli su da moram cekati do januara dok su do 10. casove imali samo oni koji imaju iznad 18.
Sada kazu da ne znaju sta ce biti. Imam pauzu na obuci skoro mesec dana iako mi je ostalo jos 9 dvocasa.
Isplatili smo celu obuku i sada ne znamo kako cu i sta polagati. jer ako budem cekala do svog 18. koji je u septembru prelazni period ce proci.... :s
zna li se sta ce biti sa nama koji nismo punoletni a krenuli smo na obuku???? ??

milica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: kako?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2009, 04:30:05 posle podne »
molim vas da mi sto pre odgovorite ako znate bilo sta :(
danas sam isto cula da ti pravlnici o prelaznom periodu ili kako vec ne vaze za one koji imaju 17 :(
jel' onda sve to laz auto skole???

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: kako?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2009, 05:03:27 posle podne »
Ti imas problem kao i vecina ljudi, naravno onih koji nemaju jos 18 godina. Vi ste uspeli da zavrsite obuku po starom zakonu (i ti ces zavrsiti obuku po starom zakonu) sa starom cenom obuke, neces polagati prvu pomoc, neces ici na predavanja iz bezbednosti.... Mislim da si i upisala zbog svega ovoga, tako da mislim da treba da budes malo strpljiva.
Ovi iz autoskole su ti dobro rekli. Po novom zakonu svi sa 17 godina ce moci da polazu(naravno uz neka ogranicenja). Novim pravilnicima koji jos nisu stupili treba da bude posebno regulisano narocito prelazni period, tj. period od dana stupanja pravilnika pa 3 meseca (sta se polaze, ko moze da polaze itd.). Posto jos uvek vazi stare stari pravilnici, jos uvek vaze i stara pravila polaganja, a to znaci da ti sa 17 godina nemas prava polaganja.
Ako se pitas kada ce stupiti pravilnici na snagu, mislim da to niko ne zna. S obzirom u kakvoj drzavi zivimo i ko je pisao zakon i pravilnike, nije ni cudo. spominje se od kraja decembra do polovine januara. Nego ti uci teoriju, radi testove.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: kako?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2009, 08:51:16 pre podne »
Да мало прецизирам предходни одговор.
Сви кандидати који имају 17 година могу да заврше обуку.
Не могу да полажу до 18 године док не ступе на снагу Правилници.
Када ступе на снагу Правилници моћи ће да полажу и са 17 година и тада ће полагати све предмете: ПРВУ ПОМОЋ, ТЕОРИЈУ и ПРАКТИЧНУ ВОЖЊУ.
Када положе, ови кандидати ће добити ПРОБНУ ДОЗВОЛУ.
Ви сте почели по старом програму и имате рок од три месеца од дана ступања на снагу Правилника да завршите обуку по старом програму.
Но, тада ћете морати имати НАЈМАЊЕ три допунска часа из теорије и НАЈМАЊЕ три допунска часа из практичног управљања возилом.
Значи, могли сте да уштедите на обуци, јер је сада веома ниска цена обуке (али то зависи од договора са школом и да ли Вам она гарантуеј стару цену).
Платићете оне допунске часове (питање да ли ће бити довољна три часа).
Платићете и испите.
Питање је колико ће те уштедети.
Петар Рашета, дипл.инг.саобр. секретар Заједнице ауто школа Србије.
063/474-034