Autor Tema: upis u skolu  (Pročitano 12134 puta)

blaske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
upis u skolu
« poslato: Decembar 14, 2009, 05:34:10 posle podne »
Pozdrav svima,interesuje me da li ako se sada neko upise u skolu i dalje zavrsava po starom ili je zakasnio.Jer sam nesto na tv-u cuo da se po starom zavrsava dok se ne donesu ovi podzakonski akti pa tek od tog trenutka ko se upisao ima fore tri meseca da je zavrsi ili je to znacilo da ko se upisao pre 10 decembra ima fore do marta da zavrsi sa obukom?!

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: upis u skolu
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2009, 09:41:27 posle podne »
e pa vidis, stvari stoje ovako. Sve zavisi od autoskole. ako je u autoskoli guzva (kao sto mislim da jeste), onda tesko, posto u zakonu pise da svi kandidati moraju u roku od 3 meseca kada stupe pravilnici na snagu da zavrse sa obukom.
Zavisi od skole, tj. od gazde. On u sustini moze da primi koliko hoce kandidata i to sve po starom, ali je pitanje da li ce svi zavrsiti po starom? A sta da se desi npr. da te primi neko po starom pa ne zavrsis sa obukom, a sta onda???? Kako stvari stoje, svi koji pocnu po starom a ne zavrse po starom, ponistava se obuka. Da li ce tako biti ili nece zavisi od pravilnika, tj. kada ce stupiti na snagu. Posto zivimo u drzavi u kakvoj zivimo  ;D, ne zna se kada ce pravilnici stupiti na snagu(moze sutra, moze da 10 dana a moze za 6 meseci...). Upravo iz ovoga razloga, samo se pojedinacne autoskole odlucuju da primaju jos kandidata, dok ostale (iz postenja prema kandidatima) ne odlucuju.
Ti u svakom slucaju pazi, ako nadjes neku autoskolu, DOBRO se raspitaj da li ces zavrsiti sa obukom u roku od tri meseca od tog dana D tj. dana stupanja pravilnika.

blaske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: upis u skolu
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2009, 11:44:25 posle podne »
Pre neki dan je neki policajac na tv-u pricao da ce ti pravilnici biti usvojeni sredinom januara.I ako tako bude znaci da se tih tri meseca racuna od sredine januara?Znaci ova prica sa 10 decembrom nema veze sa tim da sam morao da se upisem i pocnem obuku pre 10 decembra i imam rok do marta da je zavrsim?

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: upis u skolu
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2009, 12:30:02 pre podne »
To sto policajci pricaju, okaci macku o rep ;D ;D ;D. Jeste, on je to pricao, ali ako si malo pribliznije gledao TV, svaki drugi policajaca ima drugu pricu. Tako da su do sada kruzile bar 4 price. Sto se tice 10 decembra, u pocetku je bila prica od 10 decembra daje se rok od 3 meseca, jer se mislilo(verovatno) da ce pravilnici biti doneseni 10 decembra. Medjutim, posto pravilnici nisu doneseni 10 decembra, sve ostaje po starom dok ne stupe novi pravilnici na snagu. kao  sto sam rekao to se jos ne zna kada ce stupiti. Moze za 5 dana, 10 dana, a moze i za 5 meseci. Veruj mi to niko jos ne zna, a mislim da ne znaju ni sami 'Cajci ;D ;D ;D ;D ;D

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: upis u skolu
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2009, 08:40:18 pre podne »
Да поновим још једном.
Обука возача се ради по старом све док не ступе Правилници на снагу.
Реално, Правилници не могу да ступе на снагу до Нове године. Лично мислим ни до половине јануара, а можда и касније.
Правилници су у раду.
Сви који започну обуку морају да је заврше у року од три месеца од дана ступања на снагу Правилника. Међутим сви који не положе до дана ступања на снагу Правилника полажу по новом. Ту су биле неке дезинформације у јавности, па и у САТ ревији. Шта ће бити са онима који не заврше обуку по старом у року од три месеца још се незна, а очекује се да то тумачење дају Правилници. Може да се деси да МУП не жели да призна ту обуку, али ја мислим да је то против уставно. Може да се деси да се казне школе које су примили већи број кандидата него што су могле и теоретски да их заврше у овом року. Све може, али се још незна.
Шта ако буде падао снег као данас, па се не може обука вршити нити испити одржавати (данас је већина испита отказано)
Петар Рашета, дипл.инг.саобр. секретар Заједнице ауто школа Србије.

blaske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: upis u skolu
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2009, 01:37:15 posle podne »
Hvala!