Autor Tema: udruzenja vozaca-instruktora  (Pročitano 14268 puta)

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
udruzenja vozaca-instruktora
« poslato: Avgust 06, 2010, 11:48:52 posle podne »
 U Zrenjninu je osnovano udruzenje vozaca-instruktora 2007 godine.Dali postoji takvo udruzenje jos u nekom mestu u Srbiji.

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2010, 06:04:04 posle podne »
Evo ja ti mogu reci za moj kraj. Sremska Mitrovica, Ruma, Indjija -NEMA takvo udruzenje. Na zalost. :-[

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #2 poslato: Avgust 10, 2010, 11:56:22 posle podne »
postovani kolega soks5 hvala na odgovoru,a to nazalost mozemo popraviti  da bude na radost jedino mi kolege instruktori svojim zalaganjem i osnivanjem ovakvih udruzenja u svojim mestima,sve kolege instruktori koji imaju zelju i volju da porade na tome mogu  racunati na nasu podrsku i pomoc.

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2010, 08:41:38 pre podne »
U Bačkoj Palanci je udruženje instruktora u osnivanju trebaće nam svakako podrška i pomoć drago nam je što nismo sami !

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2010, 11:57:45 posle podne »
Dikane raduje nas da ste Vi u Backoj Palanci pokrenuli osivanje udruzenja.Predpostavljamo da ste obavili osnivacku skupstinu i da ste napravili statut, a ako negde bude zapelo tu smo.

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2010, 01:07:00 pre podne »
Udruženje u Bačkoj Palanci je osnovano stiglo je rešenje od APR agencije bilo je dosta čekanja zbog birokratije i papirologije ali sad i zvanično postojimo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2010, 09:25:46 pre podne »
Поштоване колеге,
Заједница ауто школа Србије је прошле године покренула иницијативу да се формира посебни грански синдикат возача инструктора како би се заштитили интереси инструктора.
Драго ми је што је акција формирања удружења инструктора кренула и заиста смо спремни да Вам помогнемо у заштити Ваших и НАШИХ интереса.
Свака НОВА чланица Заједнице ауто школа Србије је добродошла јер само удружени можемо да имамо довољно снаге за заштиту наших права и интереса. У времену када бирократија својим ставовима све више удаљавања главне субјекте у обуци возача од права да учествују у изради правних и нормативних аката морамао бити удружени и заједнички да се боримо против тога.
Новим Законом о удружењима омогућено је да и правни субјекти буду удружени у ово удружење, па ћемо имати могућност да будемо заједно.

За сву потребну помоћ обратите се путем овог ФОРУМА или директно мени на адресу

Петар Рашета, дипл. инг. саобр.
секретар Заједнице ауто школа Србије и
Стални судски саобраћајни вештак
Телефони: 063/474-034;
e-mail:rasetap@sezampro.

П.С.
Свим координаторима по окрузима сам доставимо текстове ПРАВИЛНИКА везаних за обуку које је МУП доставио својим ОУПима на разматрање.
Такође сам им доставио и НАШЕ ПРАВИЛНИКЕ са примедбама са Златибора после којих су они и сачинили овај текст.
Обратите се кординаторима да би Вам дали тај материјал да се и ВИ упознате са њим.
Очекујемо да СЕПТЕМБАР буде БУРАН, па Вас позивам да будете спремни да реагујемо.

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #7 poslato: Avgust 21, 2010, 01:29:18 pre podne »
cestitamo osnivanje udruzenje vozaca-instruktora kolegama iz Backe Palanke,nadamo se da ce se to dogodti i u mnogim drugim mestima Vojvodine i uze Srbije.Gospodinu Raseti se zahvaljujemo na podrsci i ponudjenoj pomoci,a ideja o granskom sindikatu je ok.ali i  za to  je potrebno da se kolege prvo lokalno organizuju i da se lokalne organizacije,udruzenja medjusobno vide i upoznaju.Na osnovu novog ZOBS-a moguce je da se opstinskim i gradskim upravama formiraju saveti za bezbednost saobracaja, ajde da se u svojim mestima raspitamo dali je ta mogucnost iskoristena i dali u tim savetima ima nekoga i iz nase branse.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: udruzenja vozaca-instruktora
« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2010, 08:29:20 pre podne »
Општински тимови су права ствар,
Ако Вам је и ту потребна помоћ ето нас.
Већ у неколико места у Србији су формирани ови тимови у којима су нашли место и представници обуке возача.
Идеја Заједнице је да се искористи ова иницијатива за оснивање јединстених и унифицираних ''едукативних центара за васпитање деце и омладине и обуке возача по општинама'', а да се изврши и ''хијерархијско'' дефинисање ових центара по регионима и на крају на нивоу Републике.
Већ се на томе увелико ради и успели смо у Апатину да дефинишемо простор за овај центар, у Прокупљу такође. Битно је успоставити добар однос са локалном управом.
Професор Липовац већ неколико година организује симпозијуме на тему ''Локална управа и безбедност саобраћаја''.
Само напред.
Рашета.