Autor Tema: crni dani za auto skole  (Pročitano 20272 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #15 poslato: Mart 17, 2013, 07:18:38 posle podne »
Velis politika....

E moj kolega, sve ide preko stomaka....

Pun stomak, sigurnost, mogucnost odmora, koriscenje kojekakvih pogodnosti.....

Kazu, nece da rade....

Radili su neki i po trista pedeset sati.....

Pa su opet manje zaradili, nego da us na zapadu cistili krompir, prali zelenu salatu i seckali luk za salatu u salat baru, po 14 sati na dan.....

Ne znam sta je teze, lai bitno je to da je on 3.200.00 evra zaradio, a sto je najvaznije, niko nije hteo da ga ubije na svakom stopu, ili ti cosku.....

Napisah negde da sam imao sefa Masinskong inzinjera, a on jadnik ni dozvolu nije imao, neznam dali je bicikl vozio, ali je hteo da mi objasni kako se vozi autobus....

E, po njegovom, mozda je i on ili vise njih takvih ucestvovalo u pisanju Pravilnika i Zakona....

Imam negde, napisala ih zajednica, program za tri casa voznje A kategorije, u kojem pise izmedju ostalog kod poligonskih radnji.... zaustavlja vozilo i vraca ga hodom unazad trakom kojom se kretao... a u gradskoj, parkiranje hodom unazad...

ili nesto slicno... mozda ima i tu na sajtu u orginalnoj verziji 

BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #16 poslato: Mart 17, 2013, 08:59:18 posle podne »
Evo i jednog zanimljivog teksta za NAVAK (Alvirovic) i gospodina penzionera Stojadiana J.
A i ovo je jos jedna buduca tema o kojoj cemo tek pricati, licence za profesinalne vozace, koje bi trebale da budu obavezne od sledece godine...

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=212&cl=26

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #17 poslato: Mart 17, 2013, 09:16:58 posle podne »
Radili su neki i po trista pedeset sati.....
E Upavo TI koji su "RADILI" (čitaj:PISALI) 350 sati ubiše celu priču o obuci budućih vozača.
Zbog toga smo i dobili osmočasovno radno vreme umesto dosadašnje šestočasovno (ceo svet se bori za kraće radno vreme a Mi smo se svojom glupošću izborili za duže).
Zar je neko zaista mislio da će celog radnog veka moći da upisuje časove ,a da ih ne radi?
Tačno je da niko od nadležnih organa nije svoj posao odradio ni blizu onoga što je trebalo ali je tačno i to da su mnogi iz naše branše potpuno podbacili radeći, najblaže rečeno, nesavesno.Cilj igre upisati što više časova,a svu odgovornost prebaciti na nekog drugog.
Sve u svemu tužna priča.

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #18 poslato: Mart 17, 2013, 09:58:18 posle podne »
Hvala kolega BOGI na prilogu koji si postavio radi lakšeg shvatanja po pitanju "mangupa." Nije mi bila namera da politizujem forum ali će vreme kao i dosad sve pokazati i dokazati. I ovde se radi o prerusmeravanju posla i para (već vidjeno.) Cenovnik za instruktore, ispitivače i predavače je baš u skladu sa trenutnom ekonomskom situacijom. Prva pomoć je obavezna čak i za one koji su završili medicinski fakultet al nema ni to veze sa auto školama. Dosta od mene za ovaj put što kaže Instruktor Pera naljutiće se neko a nije mi namera.

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #19 poslato: Mart 18, 2013, 09:02:46 pre podne »
SAD ce biti Unosan BIZNIS ko otvori SAOBRACAJNU skolu-. smer vozac motornih vozila, na taj profil ce biti navala a takodje ce i sve saobracajne skole biti PREBUKIRANE posto ce biti besplatna B kategorija... :o

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #20 poslato: Mart 18, 2013, 12:13:01 posle podne »
http://www.autoskolesrbije.org/forum/index.php/topic,2635.0.html

na ovom linku, započeta inicijativa za štrajk

sasa69

  • Gost
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #21 poslato: Mart 18, 2013, 03:01:32 posle podne »
Radili su neki i po trista pedeset sati.....
E Upavo TI koji su "RADILI" (čitaj:PISALI) 350 sati ubiše celu priču o obuci budućih vozača.
Zbog toga smo i dobili osmočasovno radno vreme umesto dosadašnje šestočasovno (ceo svet se bori za kraće radno vreme a Mi smo se svojom glupošću izborili za duže).
Zar je neko zaista mislio da će celog radnog veka moći da upisuje časove ,a da ih ne radi?
Tačno je da niko od nadležnih organa nije svoj posao odradio ni blizu onoga što je trebalo ali je tačno i to da su mnogi iz naše branše potpuno podbacili radeći, najblaže rečeno, nesavesno.Cilj igre upisati što više časova,a svu odgovornost prebaciti na nekog drugog.
Sve u svemu tužna priča.

Pisah ja i o ovome, pitah kakva je razlika izmedju instruktora i vozaca profesionalca...... ???

Jer ova nasa licenca nece vaziti za vozaca profesionalca ???  8)  ???  :'(

A mi ih obucavamo...

Bitno da uzmu pare....

A navodno se nezna, jer zakonodavac jos nije propisao, a u 2014. bez nje, licence, nece moci u evropu vozaci profesionalci, sto nznaci da nece moci preko grane..... Bitno da auto skole nisu spremne, a agencija i mup... nema veze...

GOLF IV

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 238
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #22 poslato: Mart 18, 2013, 03:32:19 posle podne »
Strpite se malo izgleda ce biti neke izmene i promene nece trebati 3 vozila i 3 instruktora nesto se suska da ce menjati pravilnike do oktobra ima nade za male auto skole nije tako sve crno :P

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #23 poslato: Mart 18, 2013, 07:07:22 posle podne »
Strpite se malo izgleda ce biti neke izmene i promene nece trebati 3 vozila i 3 instruktora nesto se suska da ce menjati pravilnike do oktobra ima nade za male auto skole nije tako sve crno :P

Da, pokušaće da se ide na to da je instruktor samostalan, i da može da bude jedan po auto školi, e sad šta će od toga da se desi zavisi od odziva već izmučenih auto škola i njihove podrške izmeni pravilnika i zakona, kao i podrške eventualnom pritisku na vladu i ministarstvo putem štrajkova...

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #24 poslato: Mart 18, 2013, 07:25:24 posle podne »
Jedini trenutni spas instruktorskog zanata bi bio da se u sve srednje škole uvede predmet na primer "vozački ispit" i da u smislu stvaranja bolje obrazovanije i spremnije nacije država zaposli u školama instruktore vožnje i tako im reše zaposlenje, a zauzvrat da dobiju nove generacije boljih i kompletnijih budućih radnika jer takvo je vreme došlo, ko ne zna rad sa kompjuterom, ili ne zna da vozi ili ne zna da govori strani jezik, pa to je po novim merilima "nepismen" čovek.

Još da neko pogura ideju i mi više nemamo problem :) .

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #25 poslato: Mart 18, 2013, 09:58:34 posle podne »


postovane kolege na ovom forumu sam postavio sledeci tekst 02. februara 2011, godine

Tragedija u svemu ovome cekajuci nove pravilnike je u tome sto nas NEKO stalno zamajava da ce biti sve mnogo bolje  i da ce biti para do krova samo da oni izadju. Sargarepa se tako lepo klati. Obecanja da ce sve biti bolje je obicna glupost.
  pokusajte da se saberete i upitate o tim parama koje vam se stalno nude na ovom sajtu ko ce moci da ih da za obuku. Pogledajte i Hrvatskoj je bio donesen zakon o najnizim cenama obuke pa nisu imali posla. Sada kada se spremaju da udju u Uniju po hitnom postupku vrse brisanje ovog zakona. Moraju da se usklade i sa zakonom o radu (kod nas se pravi pravilnik o radu auto skola kao da ne postoji ni jedan drugi zakon sa kojim se mora uskladiti). ne razumem zasto nasa zajednica ne preduzima nista po tom pitanju. Zasto se ne ide na to da se smanji obavezni fond casova  voznje recimo na 30 ili teorija na 20 da bi cena obuke bila pristupacnija vecem broju polaznika i na taj nacin se  povecao obim posla.  Nemojte se zamajavati da vam je dosta 5 kandidata pa da uzivate kao Baja Patak. Budite realni u nekim procenama i zapitajte se da li bi mogli da platite u danasnjim uslovima svom detetu obuku.

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #26 poslato: Mart 19, 2013, 07:48:40 pre podne »
Nisam za to da se prepisuje tudji zakon,od toliko strucnjaka ne mogu da verujem da ne moze da se napise nas izvorni zakon.
Naravno treba da se uzme u obzir koje su direktive i preporuke,ali prvo mi treba da definisemo sta u stvari hocemo,kakvi su nasi interesi.Sad treba da se vodi racuna o ocuvanju postojecih kapaciteta.
Evo nekih predloga,moze i da se glasa:
1. 8MC,po danu treba da ostane
2.poligon treba ukinuti,svaka povrsina koja je definisana kao parking moze da posluzi pocetnoj obuci (time bi se rasteretio deo grada gde se nalazi poligon,i ne bi se koncetrisalo puno vozila na jednom mestu)
3.Ukinuti obavezu o broju zaposlenih( svako ko vodi posao treba da max uposli postojece kapacitete i da ih prosiruje po potrebi)
4.Vozila za obuku da mogu da se iznajmljuju.
5. Smanjiti obavezan broj nastavnih casova sa 40 na 30,i teorijski moze i manje,
6.Adiministracija treba da ostane,ali da se ispisuje kad kandidat nastavlja obuku u drugom pravnom licu
7.ukinuti tahograf za B kat.
8.Obzirom da su lokali prosecne velicine od oko 20m2,(zakon kaze najmanje 10 kandidata) tesko je naci prostor da ispuni sadasnji propis,a da nije podrum( i da nije naravno skup),smatram da ako je 45cm po coveku pre sasvim dovoljno bilo da slusa predavanja,treba da ostane.
9.NE MOZE DA SE UVERENJA ISPISUJU NA HAUBI AUTOMOVILA. :)
10.NE MOZE PRAVNO LICE BITI ODGOVORNO ZA UCUNJENI PREKRSAJ KOJI INSTRUKTOR NAPRAVI,AKO JE ON U DELOKRUGU POSLA INSTRUKTORA.
11.AM kateg. sa 14god.20nc teorija,10mc voznje

Evo od mene toliko,za sad ovo mi je bilo na pameti,...predlazem sugestije,da se ipak negde zabeleze nase zelje.
 

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #27 poslato: Mart 19, 2013, 10:25:31 pre podne »
Strpite se malo izgleda ce biti neke izmene i promene nece trebati 3 vozila i 3 instruktora nesto se suska da ce menjati pravilnike do oktobra ima nade za male auto skole nije tako sve crno :P

Da, pokušaće da se ide na to da je instruktor samostalan, i da može da bude jedan po auto školi, e sad šta će od toga da se desi zavisi od odziva već izmučenih auto škola i njihove podrške izmeni pravilnika i zakona, kao i podrške eventualnom pritisku na vladu i ministarstvo putem štrajkova...

Lipši Mago do zelene trave... Dok to dodje, i ako dodje, mnogi ce vec biti na njivama, sa motikom u ruci

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #28 poslato: Mart 19, 2013, 11:09:04 pre podne »
Sve ovo je već i upisano u zahteve za izmenu pravilnika i zakona, na skupovima su svi iznosili predloge i to su baš ti predlozi.

Nisam za to da se prepisuje tudji zakon,od toliko strucnjaka ne mogu da verujem da ne moze da se napise nas izvorni zakon.
Naravno treba da se uzme u obzir koje su direktive i preporuke,ali prvo mi treba da definisemo sta u stvari hocemo,kakvi su nasi interesi.Sad treba da se vodi racuna o ocuvanju postojecih kapaciteta.
Evo nekih predloga,moze i da se glasa:
1. 8MC,po danu treba da ostane
2.poligon treba ukinuti,svaka povrsina koja je definisana kao parking moze da posluzi pocetnoj obuci (time bi se rasteretio deo grada gde se nalazi poligon,i ne bi se koncetrisalo puno vozila na jednom mestu)
3.Ukinuti obavezu o broju zaposlenih( svako ko vodi posao treba da max uposli postojece kapacitete i da ih prosiruje po potrebi)
4.Vozila za obuku da mogu da se iznajmljuju.
5. Smanjiti obavezan broj nastavnih casova sa 40 na 30,i teorijski moze i manje,
6.Adiministracija treba da ostane,ali da se ispisuje kad kandidat nastavlja obuku u drugom pravnom licu
7.ukinuti tahograf za B kat.
8.Obzirom da su lokali prosecne velicine od oko 20m2,(zakon kaze najmanje 10 kandidata) tesko je naci prostor da ispuni sadasnji propis,a da nije podrum( i da nije naravno skup),smatram da ako je 45cm po coveku pre sasvim dovoljno bilo da slusa predavanja,treba da ostane.
9.NE MOZE DA SE UVERENJA ISPISUJU NA HAUBI AUTOMOVILA. :)
10.NE MOZE PRAVNO LICE BITI ODGOVORNO ZA UCUNJENI PREKRSAJ KOJI INSTRUKTOR NAPRAVI,AKO JE ON U DELOKRUGU POSLA INSTRUKTORA.
11.AM kateg. sa 14god.20nc teorija,10mc voznje

Evo od mene toliko,za sad ovo mi je bilo na pameti,...predlazem sugestije,da se ipak negde zabeleze nase zelje.


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: crni dani za auto skole
« Odgovor #29 poslato: Mart 19, 2013, 11:11:16 pre podne »
Kolega, i ima zahteva za ukidanje i smanjenje časova, kao i za ukidanje polaganja ispita koji je već položen za sličnu kategoriju, samo trebalo bi malo više nas da dolazi na seminare koji se organizuju ovih dana kako bi što više predloga imali na jednom spisku, i kako bi zajednički odlučili šta je najbolje za sve.



postovane kolege na ovom forumu sam postavio sledeci tekst 02. februara 2011, godine

Tragedija u svemu ovome cekajuci nove pravilnike je u tome sto nas NEKO stalno zamajava da ce biti sve mnogo bolje  i da ce biti para do krova samo da oni izadju. Sargarepa se tako lepo klati. Obecanja da ce sve biti bolje je obicna glupost.
  pokusajte da se saberete i upitate o tim parama koje vam se stalno nude na ovom sajtu ko ce moci da ih da za obuku. Pogledajte i Hrvatskoj je bio donesen zakon o najnizim cenama obuke pa nisu imali posla. Sada kada se spremaju da udju u Uniju po hitnom postupku vrse brisanje ovog zakona. Moraju da se usklade i sa zakonom o radu (kod nas se pravi pravilnik o radu auto skola kao da ne postoji ni jedan drugi zakon sa kojim se mora uskladiti). ne razumem zasto nasa zajednica ne preduzima nista po tom pitanju. Zasto se ne ide na to da se smanji obavezni fond casova  voznje recimo na 30 ili teorija na 20 da bi cena obuke bila pristupacnija vecem broju polaznika i na taj nacin se  povecao obim posla.  Nemojte se zamajavati da vam je dosta 5 kandidata pa da uzivate kao Baja Patak. Budite realni u nekim procenama i zapitajte se da li bi mogli da platite u danasnjim uslovima svom detetu obuku.