Autor Tema: od kukanja i kuckanja nema nista  (Pročitano 11974 puta)

vlado

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
od kukanja i kuckanja nema nista
« poslato: Oktobar 31, 2013, 08:42:04 pre podne »
drage kolege,na forumu sam prvi put. svaki dan citam sve i svasta,kako ljudi samo kukaju i krive druge za ovo sto nas se desava. dozovimo se pameti i krenimo vec jednom da radimo nesto za nas jer samo udruzeni mozemo sebi pomoci. moj predlog je,da sacekamo posle ovih danasnjih sastanaka,kakvi ce se doneti zakljucci pa da onda krenemo zestoko(miran strajk;blokada ili sta god vec). skole koje su predale zahtev,tesko da ce nam se pridruziti,ali mi mozemo bez tih 10 posto skola..jedna od stvari koje treba da trazimo je smena odgovornih ljudi....ono sa advokatom nije los predlog...i samo slozno do pobede.

sasa69

  • Gost
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2013, 08:45:45 pre podne »
Evo, uzmi da ti je odgovor dao Vucic, koji je porucio :

Vučić: Niko ne sme da ucenjuje državu,
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:461384-Vucic-Niko-ne-sme-da-ucenjuje-drzavu-a-posebno-ne-FAP

pekorada

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2013, 07:18:53 posle podne »
Država može nama da radi šta hoće. Pogledajte član 12 Pravilnika o uslovima, koji kaže da linije na poligonu moraju da budu  široke 10cm, ali kaže dalje da ta širina ulazi u širinu prostora. To prošle godine nije bilo definisano, a nama je dato uputstvo u kome širina linija nije ulazila u dimenzije. Mi smo napravili i obeležili poligon, za sve kategorije po Pravilniku prošle godine i dali grdne pare, sada moramo ponovo da ga obeležavamo, a što je najgore, moramo da farbamo one linije od prošle godine. To zadovoljstvo košta više od  1000 evra

deboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2013, 07:25:27 posle podne »
kupite kolega kantu 25 kg putarske boje i sablon i valjcici i sami uradite

instruktor.instruktor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2013, 07:47:54 posle podne »
Ko nam je kriv  kada smo kao ovnovi koji idu kuda ih čobanin tera. Na klanje cemo svi uskoro, svesno i u čoporu. Lepo o nama pišu da smo neorganizovani i nesavestni. Tako nam i treba. A kolega koji kaže da kupiš kantu farbe je verovatno jedan od onih koji misli da će njega čobanin da poštedi ili je on možda taj čobanin pa nas tako lepo savetuje!!!

pekorada

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2013, 08:24:09 posle podne »
kupite kolega kantu 25 kg putarske boje i sablon i valjcici i sami uradite
Nije u pitanju ni tih 1000 evra i možda više, nego što nas prave budalama. Uložimo toliko živaca i para a oni krivi što nisu u Pravilniku od prošle godine precizirali kako crtati poligon. Ako su pogrešili, što nije tako ostalo, velika stvar da li će širina dve trake biti 7,oom ili 7,2m

instruktor.instruktor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 31, 2013, 08:35:58 posle podne »
pa to je kolega bitno, kako ne shvataš, da kada dodje na polaganje može da ti kaže ovo nije ovako a treba onako, ovo si trebao ovako a ne onako, pa te izdribla pred kandidatom da pokaže ko je sila u ovoj državi i ko je ovde gazda a ti na kraju prepiši njegove bodovne liste i pravdaj se pred kandidatom kako je ono moglo i drugacije i da ni sam nisi siguran dali je onako ili ovako. Ti kolega kupuj kante i farbaj poligone a suštinu zaboravi, bitno je samo da saviješ glavu i da možeš dosta da ..... izdržiš.

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 31, 2013, 08:40:24 posle podne »
Pa kolega potrcis da budes prvi,da samo ti radis i uzmes pare, plati cenu kad nisi kolegijalan.

instruktor.instruktor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 31, 2013, 09:45:46 posle podne »
Ajmo onda u akciju, sta vise ima da se ceka, kolovodju nemamo a valjda smo sposobni sami da se organizujemo. Ceo zivot cekamo da nas neko vodi a svi oko nas odose daleko. Pogledajte samo kako su sve koji su se odvojili od nas izborili i uspeli. Koliko više da cekamo, ajmo bar jednu stvar da uradimo kako treba, nas posao je u krizi i nase su porodice u pitanju. KOLIKO VISE DA CEKAMO, AJMO VIŠE!!!

Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #9 poslato: Novembar 01, 2013, 08:40:55 pre podne »
Ljudi ajde predlozite dan i vreme...sta je sa vama breee? Hocu bre na ulicu da strajkujem al ne mogu sam kao budala da mi se smeju ljudi.Ajde recite dan i vreme,svi telefone u ruke i zovite kolege...a ako ne znate ko su vam kolege,preko neta nadjite brojeve svih auto skola u Srbiji i obavestite ljude kad ce biti strajk....ajmo bre vise sta je sa vama vise?

sasa69

  • Gost
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #10 poslato: Novembar 01, 2013, 09:38:04 pre podne »
Sta sam napisao malopre, neki mere, kupuju kante, farbaju....

Neko rece da neuporedjujem nas i taxi.... napisao kolega da ne potcenjujem struku... necu, onda da pisem, advokati se slozili i nema da kuckaju po kasama...

Necu, ali brate nismo kolegijalni... 300 skola se sprema da radi sto pre, neki od 1000 davno zatvorili....

Ljudi na birou ili zemljoradnji, ali odose....

deboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #11 poslato: Novembar 01, 2013, 09:40:50 pre podne »
kolege juce smo imali sastanak.lose je pocelo jer su nas posle sat vremena isterali tj mi smo izasli iz kafane jer je u drugom delu restorana pocela da tresti glasna muzika,bilo nas je 70-tak,dosta kolega doslo iz un utrasnjosti zasta im se zahvaljujem.podbacila je organizacija ali to kolega Milenko  Kuljic nije kriv.opet nije bilo da ih tako nazovem -kolega iz MUP-a,dosao je Alimpic iz Agencije,i bio je vrlo korektan.sastanak je nastavljen opet u kafani tj restoranu Tara,tu nije bilo muzike.ali ostalo nas je samo 40 tak.dogovoreno je da se jos ovaj put pokusa doci do nekog ko moze da saslusa probleme i da iznadje resenje.aako to ne uspe tj niko ne odgovori ili ne iznadju resenje da se u sledeci petak 8 novembra organizuje neka vrsta proresta,da li strajk  ili nesto u vidu protesnih voznji to ce nam biti javljeno.licno  ne verujem da od toga ima ista jer opet se vidi nesloga.delimo se na male i velike,na one sto su predali zahtev i one koji nisu,na clanove zajednice ili one koji nisu,na clanove beogradske komore auto skola.Raseta je obecao da ce podrzati protest.za sada je ostalo da posalju zahtev od 5 tacaka u kome se prvenstveno trazi da nam omoguce rad do daljeg a da u hodu ispravljamo sta se moze ispraviti-racunari,tahografi,poligoni.nisam clan ni jedne od zajednica,komora ili slicnog ali cu stati uz vecinu i podrzati proteste i ucestvovati u njima.pozivam kolege da pisu sugestije i predloge za vid protesta.ja licno bih da svaki od nas napise pismo,pa u tri primerka na adresu Pejovica,Dacica,Vucica.pa svaki dan po tri svakom trojici a svi mi tako.to je po 5-6 hiljada pisama dnevno.pa tako svaki dan mesec dana,kad cuju novinari i televizije dace nam sansu da se cujemo.

deboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #12 poslato: Novembar 01, 2013, 09:57:10 pre podne »
KAD SAM KOLEGI REKAO DA KUPI KANTU BOJE NISAM NISTA LOSE MISLIO,JA SAM TAKO GODINAMA,KUPIM KANTU TE BOJE,50 EURA I SA NJOM MOZE DOSTA DA SE URADI,DO SADA 2 PUTA SE MOGLO KANTOM BOJE FARBATI,SAD SU DUZE LINIJE PA VEROVATNO NECE BITI ZA DVA PUTA.BOJA DUGO TRAJE,NE BRISE SE.OTPRILIKE DVA PUTA GODISNJE FARBATE,MOZE CETKAMA,VALJKOM,KOMPRESOROM.OD BRODSKOG PODA NAPRAVITE SABLON SIRINE 10 CM I PICI.NITRO RAZREDJIVAC,BRZO SE SUSI.AKO STE U BGD DODJE COVEK SA MASINOM I TO OFARBA.A ZA DIMENZIJE STE U PRAVU,JUCE SAM OFARBAO A DA JOS NISAM SIGURAN STA CE ONI MERITI,A NITI DA LI CU NASTAVLJATI RAD JER NISAM NI PODNOSIO ZAHTEV NITI SAM UPLACIVAO TAKSU

deboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #13 poslato: Novembar 01, 2013, 10:31:43 pre podne »
MOLIM KOLEGU KOJI JE PRE NEKI DAN NAPISAO CENE RACUNARA ,PROGRAMA I OPREME DA MI JAVI GDE DA NADJEM TO OVDE ILI NEK MI PONOVI SPECIFIKACIJU,LJUDI NE VERUJU DA TO TOLIKO KOSTA,TRAZIO SAM AL NE MOGU SAD DA NADJEM GDE SAM TO NASAO.MENI JE TO JEDAN OD NAJVECIH RALOGA ZASTO SE PREMISLJAM DA LI DA NADTAVIM OVO MUCENJE ILI DA ODUSTANEM I POCNEM KOD NEKOG DA RADIM KAD TAJ DRUGI DOBIJE DOZVOLU PA NEK SE ON CESKA I LUPA GLAVU SA SVIM PROBLEMIMA.

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: od kukanja i kuckanja nema nista
« Odgovor #14 poslato: Novembar 01, 2013, 10:51:59 pre podne »
Odustani covece em neces imati posla em ces drzavi placati harac dozivotno a tek kazni koliko ce biti nemoj ni pomisljati. ZA 100 000 din ako hoces da radis bolje otvori PRIVATNU SAOBRACAJNU SKOLU zaposlis desetak profesora ubacis par smerova i budes DIREKTOR u skoli!!!