Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 219713 puta)

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #120 poslato: Januar 14, 2011, 09:19:51 posle podne »



    Probna vozačka dozvola će se izdati i licu koje je navršilo 18 godina, koje prvi put stiče pravo na upravljanje motornim vozilima "B“ kategorije. Na ovo lice primenjuju se odredbe propisane u st. 2, 4, 5. i 7. ovog člana.
Probna vozačka dozvola za lica iz stava 8. ovog člana izdaje se sa rokom važenja od jedne godine.


    gospodinu koji je polozio C kategoriju izdaje se sa navrsenih 18 godina C1, a ako ima 21 jednu godinu dobija C. C1 se kandidatima sa "starom" obukom zmenjuje automatski za C kat sa navrsenom 21. godinom

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #121 poslato: Januar 14, 2011, 09:32:51 posle podne »


  odgovor SOKSu


    Izuzetno od odredbi stava 3. tačka 1) ovog člana vozač koji ima probnu vozačku dozvolu smatraće se da ne upravlja vozilom savesno i na propisan način ako ima 9 ili više kaznenih poena.
Kazneni poeni koji su vozaču izrečeni za vreme posedovanja probne vozačke dozvole važe i nakon sticanja vozačke dozvole do njihovog brisanja u skladu sa odredbama ovog zakona.


autoskolavasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #122 poslato: Januar 14, 2011, 09:55:05 posle podne »
Dobro veče poštovane kolege. Može li mi neko pomoći u vezi upisanih kandidata za PSP pre 14.01.2011 god.Ako kandidat ima 14 god. može li da polaže po starom ili ne ako se upisao npr 12.01.2011 god.???

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #123 poslato: Januar 14, 2011, 11:09:46 posle podne »


  postovani kolega moze  da polaze ako je upisan u registar, ali dozvolu dobija kada navrsi 16. godina. Dobit ce sledece kategorije F,M,AM (tako je receno, a sta ce biti za 2 goine ko to zna) ako ne izadje novo uputstvo

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #124 poslato: Januar 14, 2011, 11:42:15 posle podne »
Izvinite ako smaram, ali stvarno nema ko da mi obljasni moj slucaj... Ja sam iz Uba a, na Ubu niko nista ne zna, ni auto skole, ni MUP, bukvalno niko...ja sam obuku poceo oko 15og oktobra 2010 godine, a zavrsio 24 novembra 2010 godine, izasao sam na polaganje 25 novembra 2010 godine i pao testove, pa sam izasao 13.01.2011 i polozio sve za C kategoriju. Sta ja sad dobijam, probnu B kategoriju ili C1 kategoriju? a inace imam 18godina...
i jel moze neko da mi kaze gde mogu da procitam sta je novina kod novih vozackih dozvola (kad mogu da vozim (ono valjda od 05h do 23h), pa da li mora da bude neko sa iskustvom u kolima dok ja vozim i tako to...)?  Na Ubu u MUP ce poceti da izadaje nove vozacke dozvole tek za 10-15 dana, posto moraju iz Beograda da dodju ljudi da im obljasne kako se rade te nove vozacke...

Ja sam "malo" priglup i slabo, gotovo nikako ne razumem ovaj zakon... pa bih molio ko zna da mi odgovori na ova moja pitanja...
HVALA puno i izvinite na dosadjivanju i oduzimanju vremena!
« Poslednja izmena: Januar 14, 2011, 11:50:57 posle podne gorc@ »

Bezar

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #125 poslato: Januar 15, 2011, 10:44:57 pre podne »
ODGOVOR ZA GORC: DOBIJAŠ PROBNU DOZVOLU B KATEGORIJE NA GODINU DANA, ZA SADA NE MOŽEŠ DOBITI C1 JER JE TA KATEGORIJA JOŠ U "MAGLI", ZA C KATEGORIJU MORAŠ SAČEKATI DOK NE STEKNEŠ STAROSNU GRANICU TJ DO 21 GODINE

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #126 poslato: Januar 15, 2011, 10:48:27 pre podne »
HVALA PUNO na odgovoru!!! :)

Bezar

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #127 poslato: Januar 15, 2011, 10:55:50 pre podne »
TO JE ZA SADA, TAKVU SMO INFORMACIJU DOBILI JUČE, C1 BI TREBALO DA DOBIJAŠ NAKON TIH GODINU DANA, PO ISTEKU PROBNE

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #128 poslato: Januar 15, 2011, 11:00:22 pre podne »
Aha...oke  :( a koja je razlika izmedju stare i te probne dozvole (mislim na ono zabrana voznje od 23h do 05h, pa da mora da bude neko sa 5 godina vozackog iskustva sa mnom u kolima i tako to...) gde to mogu da nadjem da procitam ili ako ti nije problem reci mi neke osnovne stvari u vezi toga...

Hvala puno!!!

Bezar

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #129 poslato: Januar 15, 2011, 11:16:59 pre podne »
Пробна возачка дозвола
Члан 2.
Лицу које испуњава све услове за управљање возилом B категорије, а није навршило 18 година живота издаће се пробна возачка дозвола кад наврши 17 година, са роком важења од једне године.
Пробна возачка дозвола се може користи само у Републици Србији.
Возач који има пробну возачку дозволу B категорије не сме да започне и управља возилом без надзора лица у возилу које има возачку дозволу B категорије у трајању од најмање пет година.
Возач који има пробну возачку дозволу не сме да управља моторним возилом у периоду од 23,00 до 5,00 сати, користи телефон и друга средства за комуникацију за време вожње.
Возач који има пробну возачку дозволу се не сме кретати брзином већом од 90% од брзине која је дозвољена на делу пута којим се креће.
Лице које врши надзор дужно је да се стара да возач возилом управља на безбедан начин и у складу са прописима.
Моторно возило, којим управља возач који има пробну возачку дозволу, мора бити означено посебном ознаком "P“, која мора бити на видљивом месту са предње и задње стране возила.
Пробна возачка дозвола ће се издати и лицу које је навршило 18 година, које први пут стиче право на управљање моторним возилима "B“ категорије. На ово лице примењују се одредбе прописане у ст. 2, 4, 5. и 7. овог члана.
Пробна возачка дозвола за лица из става 8. овог члана издаје се са роком важења од једне године.
Министар надлежан за послове саобраћаја прописаће посебне услове о изгледу, техничким карактеристикама и начину постављања посебне ознаке из става 9. овог члана.


Bezar

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #130 poslato: Januar 15, 2011, 11:21:33 pre podne »
Pošto si punoletan ne moraš imati pratioca tj nadzor, sve ostalo važi i za tebe, razlika je samo u pratiocu-nadzoru

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #131 poslato: Januar 15, 2011, 11:23:58 pre podne »
Hvala puno... Bas je glp ovaj zakon...

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #132 poslato: Januar 15, 2011, 11:56:35 pre podne »
па добро и није глуп,има ту неких добрих ствари реално кад се погледа иако можда мени,теби то са ове тачке гледишта не делује тако. Једино што се чини да је непримењив и да ће опет бити слово на папиру.
Мислим баш би волео да видим да полицајци заустављајају и пишу казне људима са пробном возачком јер је од нпр дозвољене брзине 80 није возио 72 тј 10% мање итд

gorc@

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #133 poslato: Januar 15, 2011, 12:15:44 posle podne »
Upravu si... meni je najgluplje ovo da ne smem da vozim od 23h do 05h, daj bre ako hocu da napravim neku glupost pa ja cu je napraviti i u 22h....mislim realno...

Boban_19

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #134 poslato: Januar 15, 2011, 06:57:44 posle podne »
Ja sam punoletan i dobio sam isto probnu dozvolu za B...I polagao sam za B...ALi su mi u mupu rekli da iako sam punoletan,nema veze na mene se odnose zabrane kao da sam maloletan...Tj rekao mi je policajac da iako sam punoletan moram da u kolima imam nekoga ko ima dozvolu za B najmanje 5 godina...Da li je u pravu?