Autor Tema: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora  (Pročitano 25143 puta)

MILAN RS

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« poslato: Septembar 20, 2009, 04:58:33 posle podne »
Ovako, imam 25 godina i polozene kategorije B,C,D,E po starom zakonu, znaci redom sam polagao C sa 18g i td., zavrsio sam cetverogodisnju skolu Tehnicar drumskog saobracaja, zanima me dali mogu ja u zemunu ili drugdje polagati direktno za C kategoriju za vozaca instruktora, znaci da polozim C i da dobijem i B kategoriju ili moram polagati prvo za B, i i koji predmeti ce biti priznati ili nece? Hvala


akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #1 poslato: Septembar 25, 2009, 01:37:52 pre podne »
Postovani kolega, polaganje za vozaca instruktora je moguce u vecini saobracajno tehnickih skola, naravno i u Zemunu. Vi mozete da polazete za instruktora svake kategorije koja vam je upisana u vozacku dozvolu i posedujete je na dan upisa najmanje 3 godine. Znaci, jedna kategorija ne uslovljava drugu, ali vam je moja preporuka, da zbog smanjenja troskova, a i zbog sveukupne (vase) koristi polazete odmah za sve kategorije za koje ispunjavate uslov. da biste upisali specijalisticki ispit za instruktora potrebno vam je da ponesete overene fotokopije vase diplome i svedocanstva cetvrtog razreda (tehnicar drumskog saobracaja), izvoda iz maticne knjige rodjenih i vozacke dozvole. Uz to vam treba potvrda da ste bar 2 godine radili na poslovima saobracaja i popunjen formular o obavljenoj blok nastavi (dobija se u skoli a mogu vam poslati i na mejl). Naravno potrebno je i posedovanje lekarskog uverenja te kategorije koju cete polagati (ali ga nemojte vaditi sve dok ne dodjete do polaganja specijalistickog ispita - vazi samo 6 meseci, pa bi morali vaditi njmanje dva puta, a nije bas jeftino). Nadam se da je odgovor zadovoljavajuci, a ako vas jos nesto interesuje slobodno pitajte. Pozdrav!

MILAN RS

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2009, 01:03:01 pre podne »
interesuje me jos jedna stvar a to je, dali treba uz sve te dokumente da prilozim i potvrdu da mi u poslednjih pet godina nije izrecena mjera sigurnosti ili zastitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom? Predpostavljam da trebam? Posjedujem vozacku dozvolu sedam godina i za to vreme nisam napravio ni jedan prekrsaj, znaci nisam platio nikada kaznu sve do 20.06.2009 kada  sam zbog prebrze voznje, za sta sam svjestan da sam pogresio, platio kaznu od 50E i izrecena mi je zabrana upravljanja od jednog mjeseca i dva kaznena boda, tu sam kaznu uredno platio i zabrana je istekla, znaci to mi je jedina kazna u zivotu i izrecena je za B kategoriju, pa me sada to malo zabrinjva dali ce taj prekrsaj utjecati na to da necu moci polagati za vozaca instruktora? Hvala

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2009, 11:38:26 posle podne »
Postovani kolega, jos uvek ne treba nikakva potvrda o nekaznjavanju. Bar ne za polaganje instruktorskog (specijalistickog) ispita. No, ona vam moze trebati za eventualno dobijanje licence, ali o tome kasnije. Odgovor je NE! Pozdrav.

MILAN RS

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2009, 10:16:54 posle podne »
Hvala puno kolega.

aleksa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #5 poslato: Novembar 03, 2011, 04:34:04 posle podne »
IMAM JEDNO PITANJE U VEZI POLAGANJA ZA INSTRUKTORA.....AKO STE SAOBRACAJNU SKOLU ZAVRSILI U JEDNOM GRADU.....A HOCETE DA VANREDNO POLAZETE ZA 5STEPEN INSTRUKTORA U DRUGOM GRADA....DALI SE PROVERAVA VASA DIPLOMA,TO JEST DAL JE UREDNA ITD?HVALA UNAPRED

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #6 poslato: Novembar 09, 2011, 10:38:10 posle podne »
Znači kolega nešto mutiš!!!  ;) Ja sam srednju u Beogradu u GSP a specijalistički u Aleksincu. Nikakve provere nije bilo... Nemoj da brineš možeš da falsifikuješ ;)

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2011, 12:53:55 posle podne »
Обично не постоје провере код истоврсних школа, али ако имате неке друге средње школе онда се упоређују програмски садржаји, те се мора полагати разлика.

aleksa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2011, 04:55:53 posle podne »
xexexe ;)ma ne kolega....nego sam ja srednju saobracajnu zavrsio u zemunu....a u krusevcu bi dao 5 stepen za instruktora....pa zato pitam.....recite mi jel su teska ta 6 ispita koja trebaju za 5 stepen za instruktora?POZZZ :D

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2011, 11:02:30 posle podne »
Ма дај колега,
ништа није тешко кад се хоће.
Рашета

aleksa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2011, 12:23:04 posle podne »
ma naravno....slazem se.Nego bas me zanima kako to ide dali su teski ispiti....

aleksa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #11 poslato: Novembar 15, 2011, 12:32:33 posle podne »
A IZ KOG LI RAZLOGA TREBA IZVOD IZ KNJIGE RODJENIH ZA UPIS U SKOLU ZA TAJ 5 STEPEN ZA INSTRUKTORA???

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #12 poslato: Novembar 15, 2011, 07:48:38 posle podne »
Да није можда још и услов да није старије од годину дана.


aleksa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #13 poslato: Decembar 01, 2011, 05:24:49 posle podne »
DALI NEKO ZNA U VEZI POLAGANJA ZA INSTRUKTORA,PREDMET BEZBEDNOST SAOBRACAJA,I REGULISANJE SAOBRACAJA,DALI SE TO POLAZE USMENO ILI PISMENO????UNAPRED HVALA...

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u vezi polaganja za vozaca instruktora
« Odgovor #14 poslato: Decembar 02, 2011, 11:17:17 posle podne »
некад је било усмено.
Сада нисам сигуран.